Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Fluturasi minunati ! 2011 (52)


Recommended Posts

neatza!!!!

poftiti la cafea....

roxy a fost bine la mamaie . am venit luni pe la pranz....pe anna daca o bagam in shatra sigur nu o mai recunosteam...am renuntat a o mai schimba des ,de haine....mi-a stricat 2 bluze bune ....de visine si dude....nu ma lasa sa ma apropii cu o picatura de apa de ea...era o chitzaoiala pe noi cand o alergan cu servetele umede sa o mai dezinfectez....

a lins pana si ieslea caprei [batcap]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

eu am plecat '' calcata de tren ''...m-am intors la fel....nu mai in gasesc linistea interioara...dorm ff prost ...parca mi se face groza cand vine seara sa ma bag in pat....uneori imi zic ca m-as simtii mai bine daca nu as mai dormi....daca pot sa numesc somn ceea ce fac eu.....

anna cere in jur de 21.30 vechea ei ora de culcat , ca vrea sus la nani..urcam si o ia somnul pe la 23..ei in tot acest timp ba ma calareste de ma rupe...ba sta cuminte dar cu okii cat o bufnita si eu in timpul asta atipesc si ea ma tot trezeste....apoi totul mi se tulbura in cap si dupa ce adormea ea eu stau la tv si pana la 1-2....dupa incepe ea sa se foisca ,sa faca pp sa ,sa .....azi noapte m-a strigata...mama pasa vrea pishu....am sarit ca arsa ....era 4....am adormit apoi la 5 si un pic....la 6 fara cerea lapte...am sarit asa repede la pisu ,caci cu o seara-n urma daca a fost furtunna a zis ca vrea sa dorma cu mine-n pat. si tot in jur de 4 pasa a vrut pishu ,numai ca eu nu am ''reactionat'' prompt si l-a scapat in pat .ba chiar si pe mine m-a facut feashca  [batcap]

reglasem pishu asta de noapte dar de la tara i s-a pus ca vrea ceai. ea care nu bea maide loc....si bea si sprea seara cate un biberon+330ml lapte....o fericire pt mine....

dar se va regla ea ...ce pot sa bifez este ca nu mai folosim pampi de loc noaptea..nici nu mai stiu a cata seara suntem..cred ca am facut saptamna [pk]

in rest nu stiu ce sa va mai zic....aaaa....doar sa o  [pup] pe Miki dupa ''draga '' ala a....ma asteptam si te rog sa ma  [iartama] dar am si zis ca am vrut sa fiu mai  [haibat] cu tine , pt ca te stiu open minded (sper ca am scris corec cu engleza mea de balta) sima suparasem ca prea ai pus ''botul la ce a zis tipa aceea.....nu contest calitatile unui psiholog...ca nah de asta invata si el meseria asta ....numai ca uneori mi se par ca acunca prea usor cu niste vb..am un caz in familie pe care il,loc sa-l ridice o doamna psiholog de la sp. universitar mai mult l-a afundat .incat vreo cativa ani a luat un tratament ff dur, daca pot spune asa .cand a mers la alta a zis ca a facut cea mai mare greseala...dupa cateva sedinte a inteles ce i s-a intamplat si isi continua viata normal..cum suntem toti cu bune cu rele cu stresul de rigoare .

in fine...mi-a placut ca am mesajul urmator te-am ''gasit '' altfel si sunt sigura ca o sa gasesti o cale prin care o sa-i implici mai mult pe V. sa-l faci sa se simta folositor in cresterea surioarei sa si un exemplu ,un erou,un curajos...FRATELE MAI MARE....dar nu din punctul de vedere al  bone&bunicilor /matuselor....esti mai mare cedeaza...off si pe mine ma disper aceste persoane...mai ales cand copilasii sunt de varste apropiate....recunosc ca si eu ii mai spun stefaniei '' las-o ca e mica ,ca la tine am alte pretentii'' si stiu ca gressesc ca si ea e tot un copil....dar zic totusi ca la aproape 14 ani ar trebui sa priceapa ca trebuie sa nu o invete sa se bata ,sa scoata limba, si multe alte chestii pe care annale copiaza numaidecat si le si aplica....plus ca v-a intra in colectivitate

 

nu mai pot scrie ca s-a trezit ....

a , am reusit sa o inscriu la gradi....am avut asa emotii de parca intra la facultate. listele trebuiau afisate pe 24..ma duc pe 25 dimineata printr-o caldura infernala si fara carucior...si nene de la poarta...a nu s-au afisat ca ieri a fost zi libera,nu stiata asta.....puii mei....da parca aveau lucrari de corectat....asa m-am enervat.....si cand eu dau sa plec ies 2 tipe din gradi si vb despre inscrieri.....ii fac semn lu' nenea care nu ma lasase sa pasesc mai mult de juma de metru in curte ,ce's cu duduile...la care el...a pai tot legat de inscrieri...bun si ce cauta-n cladire daca listele nu sunt gata....pai ,pai...am zis hopa sigur maine nu o sa fim pe liste ca nici nu stam in zona..plus ca uite cum se intra cu ''atentiile''.....ieri dimi am trezito pe S sa stea cu A si am plecat asa cu o inima stransa convinsa 99% ca nu ne-a acceptat....cans surpiza eram nr 117 [disco] .nu am putu lasa actele ca am uitat buletinul sotului acasa....asa ca zi merg iar....numai ca nu prea stiu ce sa fac cu fisa medicala...mi-a dat o foaie ..oare trebuie spampilata de dr. de familie???????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 369
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua tuturor !!!

 

Fetelor, nu am mai reusit sa va citesc si am ramas foarte in urma cu noutatile .

Noi suntem bine, saptamana viitoare plecam in tara pt nunta surorii mele mai mari si stam 3 zile dar, durerea mea cea mai mare este ca Edu ramane acolo timp de 1 luna pana mergem noi iarasi in tara [:(] . Ii expira pasaportul si nu avem timp sa ii facem un altul in acele 3 zile pt ca etse si nunta si botezul . Si una peste alta, la munk sotului treburile merg tareeee rau si se transfera cu munca la 15o km de casa....deci, trebuie sa ne mutam ca altfel nu vad situatia.

Sunt tare trista si pt intamplarea din Muntenegru...au pierit atatea vieti nevinovate [V].

 

Eu am mai incercat sa fac capitol nou dar este total altfel si nu stiu unde si cum....AVEM NEVOIE DE INFORMATII  pt ca altfel nu avem cum sa ghicim.

 

Va pup!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!  [flu]

 

Bate vantul de vacanta pe aici, ceea ce nu e rau, stati la umbra deasa cu un pahar de mojito in mana, nu?  [pahar]

 

Eu inca mi-s cam adormita is chiauna, nici ce zi e nu stiu exact , m-au dat rau peste cap schimbarile de fus orar... ma dor si picioarele si tot, am facut o gramada de treaba de cand m-am intors in doar 2 zile si se vede la oboseala mea .. 

Nu am apucat sa va citesc, decat asta in diagonala, pe nava nu am prea avut acces mult la internet, pretul era cam prohivitiv, aproape un dolar pe minut ... ce am mai intrat cate putin pe Fb rapid asa si pe forum cate 2-3 minute si citit in diagonala , deci ma scuzati ca nu stiu care si cum ce ati mai facut, dar m-am gandit la voi , dupa cum stiti, la cine am avut adresa am trimis vederi de pe unde m-am plimbat... nu stiu daca au si ajuns, ca nu mi-ati confirmat toate  [:p]

 

Va pup si ne mai auzim mai tarziu sau maine, ca trebuie sa ma duc sa intind o masina de rufe si apoi sa ies ca am ceva mici cumparaturi de facut, asa ca dupa vacanta [dint]

 

 

 

O zi frumoasa!

 

  [dra]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetele

 

nici eu nu pot sta ca am foarte multe de facut

abia am ajuns de la examenul de mate

si am milioane de lucruri de facuty

momentan ma apuc de activitati cu antonia

ca i-am luat rechizitele de la ghradi

si tre sa recuperam ce nu am facut la gradi

va pup

sper sa am timp sa ma uit pe poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Waw, waw waw  Dorina sunt superbe pozele, te rog nu le sterge, ma uit la ele ca la telenovela. Si voi sunteti superbi, aveti niste poze de familie deosebite. Intreaba Daria cat costa asa o vacanta, eu ii zic sa stea linistita ca nici toaletele de la cina nu ni le permitem.  Nu o spun cu rautate, sincer ma bucur pentru tine, pentru  voi si iti multumesc ca ai impartasit cu noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dorina sunteti minunati

e frumos sa ne vedem si noi pe acolo prin intermediul acestor fotografii

multumim si pentrru vederea din tallin

petra a fot tar incantata de ea de data astaaaaaaa

si antoinia evident de pozeeeeee

superbe tinute ai avut

iti veneau manusa

pupici

 

miha nua ne-a placut lintea .... la cei mari

cel mici au cam strambat dr vpoi persevera

am facut-o gen tocana ca noua ne place ult asa

da vreau s va zic ca ieri am facut cartofi fierti si brocoli i am facut un dresing peste de am mancat toti patru de numa

dresing tot de la jamie oliver puti modificat

adica

catei usturoi

jumate laie

sos soia

otet balsamic

sare

piper

putin ghimboir raziut

si eu am pus si cozile mari de la brocoli care erau deja fierte

plus ulei de maslie si putina ap calda in cre au fiert cartofii si brocoli

a iesit minunat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!  [flo2]

 

voiam sa spun buna dimineata dar de mult a trecut, in Ro, ca aici e inca ora 10 si e gri si intunecat si ploua marut, deci trebuie sa mai bag multa cafea sa imi revin si sa ma trezesc  [biz]

 

am sters linkul cu poze, cine mai vrea, dau pe privat  [soricel]

 

Somleac,  m-ai facut sa rad cu telenovela ta!  [:-)))]  adevarata soap opera a fost pe vas cu un grup mare de vreo 200 persoane, niste hispanici super galagiosi din Honduras, se vedea ca-s cu bani, vorba aia, exact ca in telenovele, ziceai ca-s coborati din tv  [:-)))]  doamne, da pe unde ii intalneam nu il auzeam pe Nick ce zice sau pe Sophia ca atata mai vorbeau si tareeee de au uitat volumul la maxim!  [alcool]  [alcool] cat despre vacanta si costuri, da e scump, nu stiu sa iti spun exact cat a ajuns la final, pentru ca a platit socrul, asta a fst cadoul meu de la ei anul asta  [pk]  o camera normala in general e cam 800-100 lire de pers, dar in banii astia ai cazare si masa asigurata, pentru 12-14 nopti. e scump, foarte scump daca ar fi sa comparam cu salariile din Ro dar aici e mai simplu, alte salarii, alte comparatii... desigur e scump si pentru noi, nu ne-am permite asa des sa mergem , si nu in conditiile oferite de socrii, care ne-au luat un super apartament, cu living, baie si jacuzzi, balcon privat, ehh super conditii, se vede si in poze... dar pentru asta a scos cateva mii bune de pers din buzunar, dar vorba aia sa ii tina Dzeu sanatosi sa ne mai ofere asa cadouri si oportunitati de a aduna amintiri frumoase. Noi numai am facut valizele si plecat in vacanta, si distrat cat incape, alta grija nu am avut  [pk]  tot ce am cheltuit noi a fost pe haine, deh intr-o croaziera iti trebuie multe haine vorba aia... au fost scumpe toaletele pentru cina pentru toti 3, numai ale mele si Sophiei au fost cat un salariu de a lui Nick, dar le-am luat din timp, in fiecare luna cate ceva... ba pantofi mie, ba rochite, posetele mi le-am dat comanda in Ro si le-am facut dupa placul meu, adica asortate la rochite [il]  pantofii i-am luat mai la sfarsit ca tot nu ma hotaram, si am cam dat iama in magazine si mi-am facut de cap ca numai o valiza a fost plina cu posete si pantofi  [batcap] cea mais cumpa valiza din toate cate am carat ca i-am pus in valiza la care am cifru , nu cumva sa raman fara pantofii mei dragi si posetele de suflet  [:-)))]  [:-)))]  nu mai stiu ce sa iti spun, daca mai ai intrebari, le astept si ma bucur ca se mai bucura cineva cu mine pentru ca am avut posibilitatea sa vad multe locuri frumoase, ceea ce va doresc la toate, eu mereu prefer o vacanta in locul altei extravagante, imi place sa vad/sa cunosc/sa admir oameni si locuri noi  [:)]

 

Cami, imi pare bine ca a ajuns vederea, stai cu ochii pe postas ca mai sunt de venit, dar vorba aia, am ajuns eu acasa si vederile ajung dupa  [fri]

 

Mi-a expirat timpul, ma duc ca am ceva treburi de terminat si deja am petrecut cam mult timp pe laptop de dimineata de cand m-am trezit, care apropo a fost la 6 jumate, s-a trezit Sophia toata rosie in obraji si arzand, dar numai obrajii si eu cu un guturai, sper sa nu ne ia mai tare vreo raceala cu complicatii!! [fri]

 

Pupi si ne mai auzim! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...