Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA Fluturasi minunati ! 2011 (52)


Recommended Posts

I ha... I haaa... da da, a ajuns si magarita  [:-)))]  exact ca o magrita tusesc  [zirea]

 

nu mai pot, am decretat stare de urgenta, am 3 nopti nedormite din cauza tusei si a gatului si nu mai stiu ce sa fac! am mai fat o tura pe la farmacie sa mai intreb, alta, ca aproape toate le-am probat in cartier, sa vedem ce imi spune si imi da!! [bla]  alti bani, alta distractie!!!  [zid]  da` macar de mi-ar trece, dar mi-e bine putin dupa ce iau pastilele/siropul si apoi iar... nu mai stiu ce sa fac!!! [vraji]

 

Sophia incepuse sa tuseasca de dimineata, i se auzea asa din fundul pieptului cum rupe, dar vad ca nu a mai tusit de pe la 10-11... acum e in hol in carut, am intrat in casa ca a adormit cat eram eu la supermarket si m-am mai plimbat nitel in cartier dar am asa o stare de moleseala de am intrat in casa si am lasat-o pe ea sa isi continue somnul in carut pe hol si eu m-am asezat pe canapea si ma butonez  [:-@]

 

MsBB, da de ce ai scris in litere mici, crezi ca nu vedem?  [masc]  ia zi aici ce ai de esti tot pe fundu` butoiului, poate te putem trage de-o maneca afara! nu promitem ca si realizam dar mana cu mana, poate om destul de vanjoase sa te scoatem la liman, ca la cat esti de slaba, nici nu trebuie multi [zz] am vazut pozele , da? [:p] pai tie nu ti-e putin asa rusine ?  [mata]  la cat de slaba, inalta si frumoasa esti si cu 2 mandre papusele frumusele si barbat asemenea, sa nu vii cu batzu  [bat]  ce ai de nu lasi in pace butoiul ala?! Mi-ai facut dor de Brasov si de muntii Romaniei si nu numai! vreau si euuuuuuuuu!!!!  [bicic]  stii de ce mi-e asa tare drag Brasovul si imprejurimile? pentru ca prima data cand a fost Nick in Ro l-am dus acolo 2 sapt, in zona Brasovului si pe la Sighisoara , prima lui vizita in Ro, de ziua mea, acum nu multi ani  [deziuata]  Ce au crescut fetele tale, uite asa ca tine ma vad si eu, cu 2 mandrute si una blonda, deja o am [nebu] si una bruneta, sa imi semene mie  [dra]  la asta trebuie sa lucrez !!

 

Iar am trancanit, o mai las si pe Roxy, ca ea are multe absente!!  nu mi-ai spus cum stai cu stocul de bere cu polen  [fum]

 

ally, tot zic sa iti scriu de vreo 2 zile de cand ai spus ca trebuie sa mergeti in tara, cred ca deja ati plecat?! distractie placuta la nunta si botez, Casa de piatra surorii ! cat despre Edu ca il lasi la ai tai nevoita de situatie, las ca trece repede o luna, ai sa vezi, nici nu stii cand zboara! Voi va mutati cu casa daca sotul se muta asa departe de locul de unde sunteti acum?  [flo2]

 

Ma duc sa mai iau un gat de sirop ca tusesc in perna aici sa nu trezesc piscoata  [alcool]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 369
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna!

STRUMPHY, sanatate multa sa iti treaca repede raceala, si eu am avut asa una acu vreo luna in urma, a trecut dupa doua saptamani si la mine si la A.

Voi sunteti deocheati dupa fiecare vacanta trebuie sa gogiti cu raceli! [mai]

dpn este pe 21 februarie.

MsBB la prima sarcina mi-au trecut greturile undeva pe la 15-16 saptamani, deci mai am doar 10 saptamani de indurat, dimineata cum am deschis frigiderul si am simtit miros de mancare  am si zburat la buda sa vomit. [vom] [zirea]

O sa intru si eu pe picasa sa vad pozele cu voi! [masc]

Roxy multumesc draga, la tine nimic nimic, sau esti secretoasa, sincer si la mine nu stiu prea multi ca sunt gravi, doar voi sotul si mama. [:I]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetele

 

eu am avut zi plina

nu am apucat sa intru nici sa va salut

am plecat de la pranz sa-mi iau buletinul ca expirase si l-am refacut si apoi am mers cu fetele sa le facem pasapoarteeeeeee

deci dupa doua saptamani putem si noi sa ne urnim pe la bulgari sau poate prin alte parti

vom vedea

oricum sunt tare multumita ca am reusit sa le facem

si de data asta nu le-am mai facut dpoar pe 1 an ci pe 3 ani sa nu mai platim mereu ca de unde

 

strrumph abia astept impresiile la cald

cat despre tuse poti sta asa pe siropele dar vb medicului meu nu prea au efect nici unele

singurul cu care mie si antoniei ne trece este KLACIDUL

antibiotic

se ia unul la 24 de ore si se vad efecte dupa primele 2-4 doze

e minunat si singurul

eu am stat 2 saptamani asa nedormita incercand toate leacurile : ridiche neagra, diverse siropuri, patlagina etc si dupa ce am vazut ca nu-mi mai revin si ma lasa picioarele

mi-a fost frica sa nu imi fie rau rau iar si m-am trecut pe antibiotic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ati fost la reduceri?

la noi au inceput deja

ard si eu de nerabdare sa merg ca am de luat cateva cadouri pt sfanta maria si sa le stiu luate

si cate ceva pt un mot la o finuta

si evident si pt noi macar cate ceva la fiecare

dar sa vedem daca ne descurcam ca daca ne hotaram sa plecam undeva dupa tg mures nu cred ca mai bag vreun ban in haine desi nevoi sunt multe rau

 

madaaaaaaaaaaaa

voi ce mai faceti?????

 

miki pe unde esti???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Strumph, esti o draguta! Multumesc mult!

Imi pare rau sa aud ca te chinuie asa rau raceala asta. Sper sa va reveniti rpd si tu si Piscoata. Imi place tare mult poza cu Piscoata! F frumoasa! Ca de revista!

Acum inteleg de ce iti este atat de drag Brasovul. Ce amintiri frumoase te leaga de acest oras. Poate veti avea din nou ocazia sa vizitati Brasovul dar de data asta in noul format. Maine-poimaine apare si bruna sa va completeze familia si sa va implineasca fericirea.

Nu sunt neaparat in butoi. Nu ma simt prea bine si se vede in starea mea de spirit. Trece si asta.

Dar iti multumesc ca esti atat de saritoare si atenta. Te pup si multaaa sanatate.

 

Uf, Mary - si eu aveam mari certuri cu frigiderul, mai ales la prima sarcina. Nu suportam mirosul de mancare gatita. De fapt totul mi se parea ca miroase urat. Pana si mainile mele mi se pareau ca miros oribil.

Dar pt asa rezultat frumos ...induram orice :D. Sper sa-ti fie pe zi ce trece mai bine. Te pup!

 

 

 

Uf, s-au trezit deja mandrele. Sofu s-a trezit dupa cateva min....suparata rau pe viata si bolmojea ceva despre Mickey. Cine stie ce I-a facut in vis.

 

Va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello mamici!

 

Am nascut si eu joi pe printul nostru Paul Bogdan, 3600g, 52 cm!

 

 

Eu am avut niste zile de cosmar saptamana de dinaintea nasterii, de duminica noaptea L mi-a facut febra mare, am mers cu ea la urgente luni, nmk deosebit, noaptea iar facea niste temperaturi cu frisoane  [fri]  era toata o carpa, molesita, fara vlaga ce sa mai horror!!! Marti am ajuns urgent la pediatra noastra, cica o faringita virala, dar ce nasoala mai nene, a facut niste temperaturi mari care scadeau f f greu si eu am murit si am inviat in fiecare noapte  [q] plangeam si i-am zis sotului ca eu nu mai merg sa nasc si sa o las asa!!

 

La spital mi-am revenit f repede si nesperat de bine dupa ceza, la 24 de ore ma ridicam si mergeam singura si dureri mai am f vag, asta fata de prima ceza la care am plans 3 zile de dureri crunte! Acum suntem acasa de luni, alaptez exclusiv si papa printul meu si doarme, e tare cuminte!

 

Off Miki mi-au dat lacrimile cand am citit ce scri despre Vlad, avem si noi probleme de genul [q] [q]

 

 

Ce pot sa spun este ca e greu cu 2 pui mici, dar e si frumos!

De cand am intrat cu B pe usa L este gramada pe el non-stop, efectiv nu ma asteptam sa-i acorde atata atentie, l-a terminat saracul; luni l-a trezit de 4-5 ori, eu il adormeam ea ori venea peste noi, il pupa, il jughinea, il striga tareee prin casa, ce sa mai ca la nebuni   [alcool]  [alcool]   l-a naucit de cap incat de la 8 seara nu s-a mai culcat neam pana la 4 dimineata a urlat   [fri]  [fri]   i-am spalat, pe L am culcat-o pe la 12, el nmk, urla saracutul de atata stres pe capul lui, ma mir ca n-a trezit-o pe L   [bib]   deci prima noapte a fost nasol, dar se putea si mai rau, adica sa urle amandoi   [:)]

A adormit la 4 si s-a trezit la 6 pentru tzitzi, apoi s-a culcat la loc pana la 8 dimineata cand a venit stresul peste el, adica sora-sa  [:)]  care de cum a facut ochi a inceput sa-l strige din toti rarunchii: "Bodaaaan, Bodaaaan" deci adio somn si pentru el si pentru noi!

Azi am trims-o la gradi,  2 adulti nu-i mai facem fata   [alcool]  [alcool]

 

 

In rest il iubeste f mult pe B, il pupa, il mangaie, cam brutal uneori [:D], il mai si cafteste (a primit pana acum B de la ea o palma in cap si un pumn si l-a tras bine de-o ureche   [:)]  , asta face mai ales cand e la mine in brate si-i dau san). In rest vrea mereu sa i-l dau sa-l tina ea in brate (asta pentru ca ma vede pe mine non-stop cu el in brate sau la san) si avem scandal pe tema asta, i-l mai dau sustinut de mine evident si atunci il adoarme ea, ii canta: "Nani, nani puishor! Shhh-shhh, fa nani, Bodan!"  [:D]

In rest vrea peste tot pe unde e B: daca e in patutul lui vrea si ea acolo, peste el gramada   [alcool]  si mai si striga "Patutzul meu!", daca e in landoul lui, vrea ea acolo in momentul ala, deci il iau pe B si se urca ea, l-a vazut ca-i fac baie in cadita, ea imediat ca vrea acolo, deci dupa ce-am scos piciul s-a bagat in copaie, cand l-a vazut pentru prima oara ca suge san a venit tipand : "Nu tzitzi!" si i-a si dat un pumn in cap   [fri]  [fri]  , am intrebat-o daca vrea si ea si a zis ca da, i-am scos celalalt san si l-a luat in gura, dar doar a tzocait, n-a supt efectiv (spre usurarea mea) si parea multumita ca papa si ea san nu numai bebe!  [:)]

 

Sper sa-i treaca entuziasmul asta exagerat ca sa poata si saracul B sa doarma calumea fara sa-l mai trezeasca, ii si ziceam acum ca se matzaia la somn: "Dormi, mami, ca de la 5 incolo nu mai garantez ca poti ca vine sora-ta de la gradi si iar te necajeste!"  [:)]

 

 

Pe mine ma respinge tare L acum, pe B il cafteste cum il prinde, i-a dat intentionat palmute si pumni, pentru ca ea ma chema la joaca si eu il alaptam si i-am zis ca vin imediat ce termina de papat B tzitzi si ea atunci POC! l-a caftit de gelozie si a fugit! Il iubeste pe B, e f incantata, dar in acelasi timp e suparata si amarata, am surprins-o odata privindu-ne pe mine si B care sugea la san, avea o tristete  sincera in ochi incat m-a busit plansul instant, nici nu m-am putut abtine [q] [q] [q]

 

Si de dimineata am jelit pe tema asta, mi se pare ca o abandonez acolo la gradi [q] [q]  parca o trimit la armata (desi s-a dus cu placere, de dimineata a plecat relaxata, numai n-a vrut sa-mi dea pupici mie, insa lui B i-a dat, nu a plans cand a lasat-o tati acolo cum ma asteptam) insa pe mine inca ma respinge, imi da palme, imi zice: "Du-te de aici!", sau la joaca la fel, zice "Nu cu mami, cu tati, peaca!", daca o pup plange si tipa: "Nu pupa!", daca-i cer pupici nu-mi da, zice: "Nu veau pupici!" , nu mai vrea deloc sa o adorm eu, insa cand e aproape adormita imi zice sotul ca tot murmura: "mami, mami"    [q] [q]  in fine, vad ca sufera f mult, sper sa trecem de etapa asta!

Cand am mai citit si ce ai scris tu Miki in legatura cu Vlad si aparitia surioarei mai mici am mai tras o tura de plans, L e f f sensibila dar dura in acelasi timp, nu arata cat o afecteaza toata schimbarea asta, dar are uneori ochii atat de tristi incat mi se rupe sufletul, de 2 zile plang ca proasta [q] [q] 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, va invit la cafeluta [cit]

 

yvy, in primul rand felicitari, sa fiti sanatosi cu totii [flo2]
si tie multa rabdare.. imi pare rau ca relatarile mele au picat ca musca in lapte.. [batcap] nici nu stiu cu ce sa te linistesc ca vezi tu eu n-am formula perfecta, ma zbat si eu doar de vreo 2 ani [:I] ce pot sa-ti spun e ca nu e totul asa negru cum vezi acum, eu sunt convinsa ca hormonii acum te fac si mai sensibila si vezi totul amplificat, lucrurile se aseaza si cand ii vei vedea cum se joaca..uff trec toate grijile si mustrarile de constiinta..

eu cand ii vad cum rad cu gura pana la urechi unul de altul, cu toata pofta.. si cum parca le sclipesc ochii cand se uita unul la altul, orice grija trece..

pt l e normal sa treaca prin toate starile astea, tu nu trebuie decat sa-i acorzi atentie si ei, sa o lasi sa primeasca totul asa cum primeste si B si sa incerci, desi eu nu am reusit tot timpul, sa ai timp petrecut doar cu ea..eventual cand doarme B, lasa orice treaba si stai cu ea, nu neaparat sa faceti ceva, pur si simplu strange-o in brate..si tot timpul vorbeste-i, explica-i..ei inteleg multe, mai multe decat ne dam noi seama..  oricum sigur tu stii toate astea..

si nu cred ca e rau sa o lasi sa se apropie de tati, sa aiba activitati impreuna..

iar tu bucura-te de cei doi copii, fii senina si impacata, nimic nu poate fi mai frumos..n-ai abandonat pe nimeni, e cel mai frumos cadou pe care putea-i sa i-l faci lui L..gradinita n-o privi ca o povara, pt ei poate fi o bucurie, un prilej de joaca, o distractie..

incearca in primul rand sa privesti tu corect lucrurile, daca tu le vezi denaturat asa o sa le vada si ei..o mare imbratisare pt tine [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou din nou

 

Yvy m-am gandit mult la tine zilele astea. vad ca bb a venit mai de vreme SA VA TRAIASA SA FIE SANATOS SI CU LARYSA SA VA FACA CEI MAI FERICITI PARINTI!!!!!

 

imi pare rau ca iar a fost L bolnavioara iar tu ai trecut prin acele stari..oare asta a facutr ca B sa vina mai repede....dar bine ca totul s-a terminat cu bine

despre starile descrise mai sus ce sa zic, iti trebuie in primul rand putina odihna  si apoi sa incerci sa vezi lucrurile altfel .asa cum zicea si Miki. gelozia Larisei e ceva normal, numai ca tu trebuyie sa o gestionezi sa nu prinda ura pe el. stiu,de fapt imi inchipui cat e de greu .o vad pe A cat e de ''capoasa'' si uneori se aseamena perfect cu L a ta ,iar dupa ce te-am citit m-am gandit =oare eu ce /cum as fi procedat?. e o perioada tare dificila si cand nu ai pe cine te baza 100%. aici zic de socrela....dar si cu ea incearca sa nu mai vezi si auzi tot ce zice ea si poate e mai bine...tu esti asa si de la  hormoni acum....insa nu trebuie sa te supra soliciti sa nu faci alte alea

 

am intrat acum in picasa sa vad si eu pozici cu msbb si fetele dar am facut o boacana cred ca am sters o poza cu Larisa ...daca da te rog sa ma ierti....nici nu prea ma pricep   si acum picasa vad ca-i mai complicat....pup si ai grija in primul rand de tine....macar urmatoarele 6s 

 

Miki asa frumos vb de copii....si dupa ce am vazut si pozele cum o priveste V pe A pai iar imi vine sa scot batul....cred ca vrei tu mai mult .....dar sa stii in toate familiile e iubire si cearta intre copii....

 

Msbb nu am vazut pozici cu voi..am intrat in picasa dor sa fac prostii..cred ca am sters-o pe L

sa mai incer inca o data?????hmmmm

 

Cami de acum start la vacanta....buletin nou ai,pasaport la fete...da de care ai facut din acela vechi pe 3 ani..sau cum zic asta bionu stiu cum...biomertic????!!!!!

 

de reduceri nu mai zic nimic desi vineri seara am fost cu S prin afii ..noi ca fetele ....ca tot ziceam de a petrece timp cu cate un copil.....si tot nu m-am abtinut..am luat annei 2 tricouri si S a renuntat la haine si si-a luat un rimel un glos din acela invizibil de buze si o perche de ochelari de soare...insa erau tentatii mari ...ma gandeam pt A la gradi..erau reduse bluze cu maneca lunga ....am vazut si colantei....dar lasa ca la reduceri esti tentat sa ei mai multe..asa la pret intreg 1-2 bucati si gata....ha ha....ca se strang prea multe hante-n casa si tot noi le spalam,calcam, aranjam

 

eu daca as pune o poza cu muntii ce-i am de haine ,care ma asteapt pt calcat va deprim pe toate. uneori zic ca daca am fi avut mai putine haine nu mai consuman curent detergent etc..si eram si eu mai happy

 

ma duc sa vad ce mestereste A....cred ca vrea sa prinda o ''babaruza'' adica o musca

 

gata e gradinar cu acte-n regula ..din toamne o inrolez si eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...