Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Fluturasi minunati ! 2011 (52)


Recommended Posts

sa va mai zic una...ca tot ziceati de nazdravanilile ei

deschide frigiderul in disperare.....se serveste si l  lasa deschis...bine eu ma duc imediat ca o aud cum harjie scaunul pe gresie

acum aud scaunul da zic sa mai mai notez una alta in lista de cumparaturi....ei nah vine fimea mancand de zor dintr-un carnat gros semi afumat....luase barbata miu ieri 2 sa ii fac langa iahnia de fasole.....mai e ceva de groaza..acum o las sa mance cat vrea din el ca nu ma pot intelege sa mi-l dea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 369
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare!

 

Cam liniste aici....

 

Eh, Deea, maine poimaine ai scapat de griji. Acu isi face cea mica antrenamentul si maine poimaine pune ea masa. A invatat esentialul. Stie sa vaneze ce-i trebuie din frigider. Juma' de lupta-i dusa :D.

Glumesc! Lasand insa gluma la o parte, imi pare rau sa aud ca ati avut asa o per grea. Te-as certa ca nu ai vorbit cu noi despre asta dar eu reactionez la fel cand am probleme. Ma inchid in mine. Sper ca cea a fost mai greu a trecut pt voi si ca usor-usor lucrurile se aseaza pe un fagas normal.

Habar n-aveam ce inseamna coalescenta. Am googalit si am aflat. Uf! Dar stii tu cum se zice... intotdeauna dupa furtuna iese soarele. Nu se poate altfel.

Te pup si ma bucur ca ai revenit sa ne povestesti de voi.

 

:( Miki, imi pare rau! Multa sanatate Andrei! Te pup!

 

Pai bine, Delia, eu te credeam ocupata cu inima ( a se intelege sotul ) si tu te joci cu ombilicu'? Ala-i domeniul meu. Ai mai avut vreodata probleme din astea?

Te pup si iti doresc sa nu mai ai probleme din astea. Ai idee de la ce e ?

 

  Aha, roxy, de aia esti tu asa activa :)). Esti libera la mare. Glumesc. Ma bucur ca esti mai mult prezenta aici dar si pt Anastasia , pentru ca eu chiar am convingerea ca-i ajutam sa se dezvolte lasati din cand in cand ( cand exista posibilitatea, normal ) si cu alte persoane.

Si cum iti priesc serile cu sotul, acum cand sunteti fara Anastasia in preajma? :D

Acum vreo cateva luni, cand a venit soacra-mea in tara, am lasat fetele la ea intr-o seara , mai ad-hoc asa, fara prea mare pregateala si fara nimic in intentie - a fost asa ,ceva pe moment... Si...? Ce crezi tu ca am facut noi, 2 obositi, care nu mai statusera fara copii o seara de ... nush cat timp? Ei bine ...da...Ne-am intors acasa, am mancat, siiiiii.... ne-am culcat. Pardon :)) am adormit. Da, la ora 8 si ceva dormea si patul sub noi.

A 2-a zi radeam unul de altu cat de rablagiti suntem ca am ajuns sa ducem fetele sa venim repede ca pensionarii la somn.

 Vezi, daca m-ai laudat cu povestitul? Acu iti turui mereu :)).

Multumesc pt comentariu. Te pup!

 

 

Am fugit. A venit sotul. Ma duc repede la epilat si apoi dupa Andra.

Paaaaa, o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deea, bun venit in club! andra de mult isi ia din frigider, mai ales ca aici e si un frigider vechi , care are congelatorul sus , deci e la indemana tot..., isi ia si farfurie... saptamana trecuta a venit la mine cu tigaia din dulap si cu oul si se chinuia sa-l sparga, isi baga degetelele la mijloc...

 somleac, da pe bune ca acum chiar inteleg bebelusii cu colici de ce urla

msbb, ei nu stiu de ce m-am bagat pe zona ta, dar nu stiu de la ce am avut durerile, cert e ca barbatul a avut aceleasi simptome in spital, deci cred ca e virus...

 a mea cand o las fara pampers face din picioare ca baietii, pe unde apuca, n-are stres...nu stiu ce ma fac, aici e in continuare frig .....of

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetele

 

asa ce m-am distrat de tot ceea ce ati povestit de fluturasi

mie imi place sa aud nazdravanii decat boli

 

deea sincer nici eu nu stiu ce inseamna asa ceva si nici nu am timp de cautat ca sunt cu terminarea scolii si cu inspectie

daca ne explici poate inteleg si eu

 

delia pupam surioara bolnavioara

acu te simti mai bine?

 

roxy aaaaaaaaa ok

acu am inteles

clar ca venim

da veniti si voi ca avem jucarii in curte si e mai usor

sa imi zici doar cand ajungi si unde

sau inca nu v-ati hotarat?

 

strumph gata treaba?

mai ai aer in plamani?

hai respiraaaaaaaaaaaaaaaa si maine scrie-ne ceva de pe vapor

 

msbb SALAZIONUL este un cos pe ochi

pe pleoapa sau sub el

cu puroi sau rosu

care e fie viral fie e microbul in organism

deci provocat de stafilococul auriu

 

NU VA ZIC CAT DE SUPARATA SAUNT

am stat cu ochii cu antonia prea mult

are deja 1,5 la stangul cu 0,5 la dreptul

i-am luat deja ochelari de 5 milioane si ceva

aproape tot salariul meu

si ii si fug ochii

sunt disperata ca peste 3 luni cand mergem la verificari vreau sa o consult si pe petra

offffffffffff

atatia bani nu am crezut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, va las o cafeluta [flo2]

 

cami, imi pare rau de problemele cu ochisorii fetelor..pana acum n-a avut ochelari ? si eu trebuie sa merg cu vlad la un control, el are pe iris o zona depigmentata si trebuia sa merg anual cu el la control..se tot plange de dureri de cap si o prietena mi-a sugerat sa merg si la oki ca poate e de acolo..ieri jumatate de zi a urlat de durere de cap, se tinea de crestetul capului, nu i-a trecut nici dupa somn..nu stiu ce a fost, dar ma omoara durerea asta de cap inexplicabila..tu cum ti-ai dat seama ca ii trebuie ochelari ?

deea, nu ma supar ca doar stiu si eu ca trebuie sa scapam de ei, problema e ca bona e bona si nu pot avea pretentii de la ea..ma multumesc asa cum e, ma bucur ca e o femeie calda si buna si cam atat...nici n-aveti idee mamicile care inca mai stati  cu ei acasa ce diferenta majora este, in a petrece cateva ore seara si a sta non stop cu ei, ai invata tu ce vrei, et etc..zilnic sunt multe chestii care ma deranjeaza, care li se spun, etc..dar incerc sa vad partea plina a paharului, care o mai fi aia ..cand am venit acasa, maicamea imi spune ca a pedepsit-o ca a facut kk pe ea..eu fericita, dar ai lasat-o fara pampersi ? nu, dar i-am explicat si tot a facut in pampersi..pai normal ca da, asta stie sa faca de peste 2 ani de zile, kk in pampi.. [batcap] [batcap]nu vede nimic in neregula copilul in asta...ieri am gasit-o in pasa goala prin casa, maama se ruga de ea sa stea pe oala.."nu viau" si a incercat toate locurile, cum e cu pasa goala pe pervazul rece, cum e pe scaun, cum e pe parchet, pe canapea..etc.numai pe oala "nu viau"... ..cu pampi n-am sanse decat cand o sa-mi iau concediu..stiu ca e de preferat sa renunti devreme la ei, mai ales daca ai probleme cu infectiile urinare..dar nu sunt convinsa ca n-ar mai fi facut daca nu mai avea pampi acum..la ea bacteria urca de la vezica la rinichi, ea nu-mi face infectii urinare joase, ci polinefrite la rinichi, direct cu febra mare...culmea ca pe la cati dr am umblat, nici unul nu mi-a atras atentia de pampi..dar oricum ar fi, abia astept sa scapam de ei... [pk]

delia , ai scapt de colici ?

ms bb, am o curiozitate, tu ai inceput serviciul ?sau inca stai cu mandrele acasa ?

 

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat s-a inaltat.

 

Multu de cafea, eu am nevoie de-o galeata. Ilinca e bolnavioara si toata noaptea s-a miorlait, chiorlait, tot se sperie de diverse lucruri, azi noapte a fost musai sa aprind becul sa-i arat ca dupa perdea nu-i nimeni/nimic. Se trezeste si intreaba "ce-i acolo, mama?" Cred ca de la jocurile cu zurlitii astia mari i se trage ca astia se tot ascund si ne sperie, bine ca se ascunde si ea cu ei, dar noaptea vad ca e speriata.

 

Nu stiu de cate ori m-am plans eu, sper ca nu de foarte multe dar acum declar "SUNT EPUIZATA." Pur si simplu nici zambet nu mai am de oboseala. Nu stiu cum o sa ies din perioada asta  ca nu prevad nimic relaxant pentru mine. In zilele cand sunt eu acasa sunt ca un prisnel si ieri cu Ilinca dupa mine prin oras sa rezolv una alta, apoi ia copii de la scoala/gradi da-le sa mamance/culca-i fugi cu Alex la oftalmolog ca avea nevoie de adeverinta pentru medicul sportiv, hai acasa pregateste-i de serbare, fugi la serbare, hai de la serbare, acasa nu-i curent ca urmare nici apa, Ilinca cu febra, astia ca apucati numai treaba cu lumanarile au avut Victor a aprins un ornament pe un raft, culca-i ....

Cand sunt la lucru abia ma adun, parca-s cazuta de pe alta planeta, randament 0 problemele le tot aman si se aduna, ma simt prost ca produc putin si gresesc mult, cand ajung acasa nu vreti sa stiti ce gasesc ca mai ca-mi vine sa nici nu ma mai duc.

Fiecare are un spectacol, serbare, eveniment, control ceva de tinut minte, fiecare trebuie sa duca cate ceva undeva, la toti le trebuie bani, ......... Daria are nevoie de sustinere, discutii lungi lamuritoare pe diverse teme, cand zici ca asta ai bifat-o vine maine seara si te intreaba acelasi lucru zici ca veci n-am vorbit de subiectul ala [batcap] de la ce sa scrie colegilor in album la ce liceu sa mearga toate trec si prin capul meu, ca sa nu mai zic de intrebarile "eu cu ce sa ma imbrac?" desi niciodata nu se imbraca cu ce-i spun eu, cred ca de fapt vrea sa afle cu ce sa nu se imbrace.

 

Na ca m-am plans.

 

Si iar nu-mi merg culorile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...