Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Fluturasi minunati ! 2011 (52)


Recommended Posts

Cami lasa , important e ca ai descoperit. Asa e in ceea ce priveste ochii si ochelarii totul e enorm de scump. Ce fain ca intrii in vacanta.

 

Miki eu zic ca poti pune piciorul in prag si sa lasi pe andra in chilotei si daca-i cu bona. O sa-ti scriu de Prislop dar nu acum ca nu-s in stare.

 

Deea exact asa face se serveste si Ilinca din frigider. Si eu sar ca arsa cand aud harsaitul scaunului pe gresie. Imi -pare rau ca ati avut probleme de sanatate . Pupici.

 

Msbb cam asa suntem si noi, sau mai rau stam ca prostii si povestim de prunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 369
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adevarat s-a Inaltat,

 

Lesin de somn dar ma mobilizez sa va scriu ca apoi intru in silenzio stampa pt cateva zile. Incercam o mica iesire in 4 ( prima pe anul asta ) Doamne ajuta! Sper sa avem mai mult noroc de data asta. Anul trecut am fost la Sambata de sus ( fff frumos acolo, va recomand din suflet daca aveti posibilitatea ) si a fost cosmar drumul.Am plecat de acolo la ora 8 dimineata si am ajuns acasa seara la ora 9. :))

Am fost nevoiti sa oprim la fiecare 20-30 de min pt calmarea urechilor.

 Daca cu Andra n-am avut deloc probleme la mersul cu masina cu Sofia s-a schimbat un pic treaba. Nu are rabdare mai mult de 15 min.Acum la drumurile pe care le facem in mod curent are rabdare pt ca recunoaste locurile si spune in avans ce vede si ca ne apropiem de destinatie. 

Nu va explic cum a fost acum 2 ani cand am fost la mare ....

Asa ca ...'om trai si 'om vedea.

Nici vremea asta nu ma ajuta..uf. M-am trezit la 5 sa mai fac cate ceva si acum deja e noapte in capul meu.

 

Cami, ah, nici prin gand nu-mi trecea ca se numeste asa. Eu-l stiu drept "ulcior". Am avut si eu cand eram mica.

Imi pare rau de problema la ochisori :(. Stiu cat de scumpi sunt ochelarii. Trebuie sa ajung si eu la un control dar imi e groaza cand ma gandesc la costuri. Ii tine la ochi?

Vacanta placuta! Pup!

 

Miki, incearca sa vb cu ea. Explica-i punctul tau de vedere. Iti inteleg nemultumirea si este justificata.

Iti spuneam ca suntem colege de breasla dar ma bate gandul de re-orientare. Nu ma simt f implinita din punctul asta de vedere. Caut curaj si ..cine stie ...

Lucrez dar de acasa, cu Sofu dupa mine. Am noroc ca e un copil tare intelegator. Si mi-a si usurat de multe ori munca. Sunt primita mai repede datorita ei si farmecul ei castiga pe toata lumea. Deci sunt o norocoasa din punctul asta de vedere.

 

Delia, ma bucur ca esti bine! Te pup!

Zilele trecute , dupa ce m-a chinuit fierea, nu-mi venea sa cred a 2-a zi cat de bine e sa nu ma doara nimic. Imi venea sa dansez de fericire. Ii si spuneam sotului ca imi sa ma pisc sa vad daca nu dorm. De aia tre sa tinem si cu dintii de sanatate. Ca tare-i rau cand suferi. Uf.

 

Somleac, f bine ca te-ai descarcat! E de inteles de ce esti epuizata. Ca sa te incurajez iti zic ca e vacanta aproape si se mai linistesc apele un pic. Iti doresc un weekend linistit si odihnitor!

 

Asta cu noptile agitate este verificata de mine. Joaca inainte de somn, anumite imagini sau zgomote = agitatie, somn fracturat si a 2-a zi oboseala si maraiala.

M-am certat rau cu sotul din cauza asta. Al meu are obiceiul sa se uite la diferite emisiuni pe Discovery, National Geographic..etc. Problema este ca acum suntem in permanenta monitorizati. Drept urmare daca el se uita la tigru care prinde nush ce bazdaganie mica si o haleste in fata camerei de luat vederi , eventual impartaind frateste si cu alti membri bucata de animalut tocmai inhatata si fixeaza camera ( deci privitorul din fata ecranului , respectiv copilul ) cu botul plin de sange... Unde mai pui ca pentru un mai mare efect si rating cameranul focalizeaza pe ochii caprioarei si vede copilul ochii aia mari si umezi fixati in camera si animalul cum ii rupe bucati de carne... Pana la urma s-a lamurit ca nu-i ok sa urmareasca asa ceva cu ele in preajma dar sincer cred ca el nu si-a imaginat ca ar putea influenta atat de mult visele si le-ar putea agita asa.

Gata ca m-am lungit.

 

Va pup, tre sa ies sa mai rezolv niste treburi si apoi la somn Sofu si eu la bagajit.

Sa fiti cuminti!

Un weekend placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!!! Adevarat s-a inaltat!!!!

off cand subnt sarbatori mai mari imi cam pare rau ca nu sunt mai apropiata de biserica....

 

poftiti la gogosi. am trantit o serie de vreo 16-17 buc. cam putine pe mancaii mai de dulciuri..dejea le-am impartit pe farfurii ca altfel iar incepe scandalul....ba acum se baga si  Anna -n lupta ....mi-ai iesit cam putine cei drept ca nu prea mi-a crescut coca. am vazut acum cand am facut ordine si am aruncat punga ca era faina expiata din 28 mai....dar nu stiu acum daca asta-i cauza.....

 

Msbb vacanta placuta. eu nu am probleme cu mersul cu masina..isi pierde si ea rabdarea cei drept dar o dregem intr-un fel....bine ca nici pe distante de peste 250km nu am mers.....insa mi-ar fi placut sa doarma in masina, insa nu o face..nu a facut-o nici la 4l cand am plecat la mare si era 5 dimineata....a stat ca o bufnita in landou tot drumul.....

 

revin....offff ..I-AM ZIS CA MERGem sa strangem rufele de pe uscator ca le-am bagat asera-n casa si ea s-a dus sus si mi le-a adus tars pe toata scara.......rrrrrrrrrrr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce sa ma lase Sefa...deja urla ca i-am zis ca mergem pana la vecina sa-i dam gogosi.....eu nu prea sunt cu vecinii si impartitul mancarii....insa m-am trezit cuea cu o galetutza din aceea de iaurt plina cu miere....pentru fete,cica....abia s-au mutat....

 

 

Somleac stii vb aia cu ''sa moara si capra vecinului'' .....deja ma simt fff bine ...nah...am citit insfarsit ca esti si tu epuizata.....da ma faceai sa ma simt tare vinovata ca ma plang ca nu mai pot si eu nu faceam nimic in comparatie cu tine.....glumesc te-ai prins ,nu?/??

imi pare rau sa aflu ca nu iti e bine.....incerca si tu ceva vitamine si mai mult somn sau niste pastilute de somn sa dormi mai profund in perioada asta....era de asteptat la cat ai alergat si cat mai ai..abia astept eu sa i-a stefy vacanta si e una...te pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac , eu ti-as sugera o programare la coafor , masaj si copiii dati la sot, sa-l descarce si pe el....

 Deea, mai ai gogosi? Cand bagi nutela in ele, dupa ce le faci?

 eu sunt varza, maica-mea se interneaza luni sa se opereze de paratiroida/tiroida,Maria are examen la engleza   saptamana viitoare... noroc ca sunt multe altele de facut fizic si n-am timp sa ma gandesc....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti, fetelor?

Adevarat S- a Inaltat!

eu n-am facut nici oua rosii, nici nimic...cum n-am avut frigi, azi mergem sa-l luam ca-i gata [pk] mergem la ai mei si cred ca ramanem si noi acolo pana maine.

 

msbb intr-adevar, cu Anastasia la ai mei, avem si noi timp unul de altul [:I]  asa ca in vremurile de demult. dar este prea liniste....abia asteptam s-o luam acasa sa ne bazaie si sa faca scandal [:-)))] [:D]

 

somleac te-a ajuns oboseala, clar....fa cumva, lasa intr-o zi toate treburile asa si dormi mai devreme, odihneste-te ca asa nu ajungi nicaieri.

 

deea ce comica cred ca a fost Anna cu carnatul [:-)))] ia sa citesc mai in amanunt ce-ai scris, ca ai scris nu gluma, ma bucur [pup]

 

ia sa citesc ce-au  mai scris ... cami, miki, deea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deea ce bine ca ati scapat de pampers apropae de tot, bravo [pk] noi inca nu, dar ne-am hotarat ca gata, ne punem pe treaba serios.

ce este aia...coa...nu stiu cum .... o iritatie? ca nu ne-ai mai scris?

bine ca ati scapat de plamaditul kk-ului [:-)))]  [:-)))]

si ce comica a fost cu ' lapte de porc' [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...