Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Fluturasi minunati ! 2011 (52)


Recommended Posts

am intrat sa va urez weekend placut [flo2]

yvy, mai ai asa putin, ce repede a trecut, nu ? pupici printesei mancatoarea de oua [:)]  ai mei nu mananca sa-i tai, si-mi pare tare rau, nici nu stiu cum sa mai incerc sa-i fac sa manance..

delia, ma bucur ca esti mai bine..

deea, ce patanie..nici eu n-as fi stiut ce este daca o pateam..Doamne ajuta sa fie totul bine de acum..

somleac, sper ca esti mai bine

roxy, revedere placuta cu pitica

 

astept weekendul sa-i scot si eu maine pe undeva ca de duminica raman singura cu ei, pleaca sotul din tara vreo saptamana..

va pup

 

ah, uitasem de ce am intrat..sa va multumesc de sfaturi, o sa incerc sa vorbesc cu ea, desi nu-mi sta in fire.. eu zic o data si buna [:(!] , nu sunt vorba lunga..daca vad ca n-are rost, ma ocup eu..dar mai incerc, eventual dau eu startul in weekend..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 369
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Na, salut fetelor

 

nu sunt deloc mai bine, din contra si mai stresata. Azi mi-a facut Daria 2 crize de plans, si ma streseaza ca acum ar trebui sa fiu un pic mai libera sa pot sa ma ocup de ea ( oricum avusesem programat concediu de la lucru astea 2 saptamani) dar cu Ilinca pe cap asa ceva este imposibil. Fraiele chiar n-am cui sa le cedez, sotul meu e depasit de situatie demult, asa ca..... ma gandesc sa-mi calc pe orgolii si inima si sa chem soacra, dar cand imi amintesc cat stres am mancat ultima data cu ea aici parca nu-mi mai vine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ivy hai ca-ti tin pumnii sa fie totul bine. La capitolul socra sa stii ca se poate si mai rau. Ai mei au auzit ceva de genul " daca mai faci pishu in pat se imbolnaveste bebe din burtica,  daca nu asculta de mami bebe va muri", .....etc.

 

Si noi stam bine la capitolul pishu, adica avem cred o saptamana fara accidente. Pampers pun la somn chiar si la pranz, doarme la pranz in patul nostru si chiar nu-mi permit sa stric ditamai salteaua. Plus ca il mai am pe Vic care are cate un accident pe saptamana si spal frate la aparatori de saltea si plapumi ca-mi iasa pe nas.

 

Waw Deea prin ce stres ai trecut. Ai procedat super [pk] felicitari pentru modul cum ai gestionat problema.

 

Delia te inteleg ca esti stresata cu mama ta. Adevarul e ca atunci cand esti departe te stresezi mai tare decat atunci cand esti prins in miezul evenimentelor, te iei cu chestiile practice cu care poti fi de folos si parca mai uiti de stres.

 

Cami cum e in vacanta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki si eu asa am facut am inceput operatiunea in wekend, am decretat-o ca fiind o reusita totala si n-a avut incotro, s-a mai plans femeia ca a spalat nu stiu cati chiloti de kk dar i-am zis ca daca nu-i convine sa-i bage intr-o plasa ca-i rezolv eu cand vin.

 

Apropo fetelor , de ce lasati copii in fundul gol? Daca le dati chilotei si pantalonas pipi/kk nu se duce direct pe covor, sau na ajunge acolo oricum o cantitate mai mica plus ca senzatia este mai neplacuta cand face pe el/ea. Cel putin Ilinca era oripilata de modul in care se lipeau de ea pantalonii uzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi sa va fie de bine perioada petrecuta in 2. Noi nu prea am avut parte de asa ceva asa ca este ceva la care am poftit intens si ni s-a parut ceva teribil, cam ca luna de pe cer.

 

Azi am avut festivitatea de incheiere la Daria. A luat din nou premiul 1. Sunt foarte mandra de ea si emotionata ca am fata atat de mare. Cred ca daca n-o aveam pe Ilinca acum eram ravasita de tristrete.

 

Ieri am fost cu copii la un alt concert in aer liber cu muzica din filme. Au recunoscut copii mei o gramada de teme muzicale. Ce mi-ar place sa fie mai des evenimente din astea. A fost foarte multa lume, multi oameni cu copii , familii pentru care practic concertele in sala sunt inaccesibile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!

Dau o cafeluta buna si fierbinte la ibric. Vroiam sa ma laud ca Mari a iesit prima in clasa,. astia nu dau premii ca asa e aici [batcap] . Dar sunt foarte mandra de ea, ca e prima intr-o clasa cu vorbitori nativi de germana. acum sper sa ia si examenul la engleza acasa, care e pentru gimnaziu, stiu ca ma intreba cineva.

somleac, ma gandeam eu ca am gresit cu pipi , ca o las in fundul gol. O sa-i pun chiloti...acum cand face kaka si are pampers o deranjeaza si ii zic , vezi daca spuneai... faceai la wc, trageai apa....ee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!!! 

sunt pe graba....

azi e ziua sotului....dar nu va servesc cu nimic ,ca inca nu am terminat tortul....

am asa multe de facut doamne si barbatul asta al meu....pana ieri la pranz ca el nu da nici o perecere..de luni tot il intreb ce vrea sa facem..ba incepusem o listuta sa fac si ceva o maslina o bruscheta ....el nimic si nimc ca nu are chef de musafiri....finii il anenintau ca vin ..macar o bere sa le dea....si numai ca il aud ieri..daca esti iesita si ai bani , treci si tu pe la macelarie sa facem si noi maine gratar....a am luat foc...normal ca bani nu aveam la mine ....si a trebuit azi dimi sa ma duc....am venit tarziu din piatya ca am cautat si capsuni pt tort si sunt in treburi pana-n gat acum....sper sa mai apuc sa mai strag una alta prin casa pana pe la 4....tortul e aproape gata....dar cate mai am.....da il iert ca deh sa-l,  mai cert si eu dupa ce  ca e stresat ca face 42 de ani

 

 

FELICITARI PREMIANTELOR NOASTRE!!!!!!!!.....si multa multa BAFTA la examenele urmatoare

 

Yvi eu o mai cert pe A..nu stiu daca nu ma maiu infig cateodata in ea si nu o mai amentint vad ca isi cam ia nasul la purtare....si cu pp peste tot..pai am suportat o data de doo ori...dar dupa ce am vazut ca a pricept ce si cum sta treaba ...pai o mai certam....mama si cu kk ..acolo chiar am avut faze in care am tipat..ca ma deraja teribil sa o vad cum il strange -n mana..apoi se seregea pe ea ...sau pe ce era in jur....sunt buna da si cand ma infurii....cred ca zburleala asta a mea a grabit putin treburile ...ca la cata personalitate are si acum aveam casa plina de pp....si mai sunt exemple..i se pusese sa stoarca apa din canitza sau sticluta din aceea de suc tedi...pai tot asa cand m-0am infuriat....asta dupa ;nshpe; zile de explicat....da cand am vazut cum mi s-a patat canapeaua hmmmmmm.....

 

a ,si noi suntem MANCATOARE de oo....chiar am vurt intr-o zi sa scriu pe fb despre asta....m-a disperat..cand nu e zi de mic dejun cu ou aproape ca nu manca nimic...si eu ii dau ozi da una nu...si mie mi se pare mult..da te intelegi cu ''turcu''

 

 

va pupic..ma duc ca mi s-a racit crema de la tort....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

msbb SALAZIONUL NU E ULCIOR

e provocat fie de un microb luat .... viral deci

fie de streptococul auriu din organism

apare din cand in cand si noua de exemplu nu ne-a colectat puroi niciodata si sper sa nu sde intample vreodata

 

miki nu stiam ca are probleme ciu ochiul

am mers pt salazion si sa verificam strabismul

offffffff

si am dat peste altele

cred ca are si petra aceleasi probleme

adica ii fug ochii si va necesita ochelari

asa ca peste 3 luni cand vom merge la control o verific si pe ea neaparat

luni merg sa iau ochelarii\

 

deea am citit pe nerasuflate

uite ce bine ca existam

asa invatam unele de la altele

offfffffffff curajoasa ai putut fi

de acum inainte si eu voi fi mult mai atenta

si noi avem uneori secretii albe da nu am vazut sa se lipeasca desi petra imi zice uneori ca o doare desi e curata acolo

cine stie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...