Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Fluturasi minunati ! 2011 (52)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 369
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ailed cat sta Maria in tara? a vrut sa plece asa singura? [:D] Andra ce face? [olala]

 

la noi este asa cald, sper sa nu treaca de 30 de grade... [ventilator]

abia astept sa plecam la mare [pool] am vazut un costum de baie misto [8D]  si cred ca merg sa mi-l iau pana nu dispare.

crema de protectie de care luati? nu stiu ce marca sa iau si oare cu ce factor de protectie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!! [hia]

 

Va salut scurt din Tallinn, am prins niste wi fi moca din port, inca nu am plecat, cam intr-o ora pleaca nava din port, directia Sankt Petesburg  unde vom petrece 2 zile, apoi Helsinki si la urma Brugges... pana acum am vazut Oslo si Copenhaga. 

 

Vremea tine cu noi pana acum, am vazut si soarele de la miezul noptii [il] , ne-a prins si o ploaie de ne-a udat pana la piele in Copenhaga, dar na... e Scandinavia, e de asteptat .... mancare buna cat incape, distractie la fel, rochiile s-au cam stramtat  [soricel]  dar deh... odata pe an merg in croaziera, nu?  [batcap]  [:-)))]  dar la cata mancare buna e pe aici si dulciuri si inghetata si praji si ...nu mai zic, ca deja salivez  [help]  deci cand le vezi nu poti zice nu cat de faine sunt si bune, deci cand ma intorc acasa tre` sa ma bag iar pe dieta  [fri]

 

Gata, nu mai stau ca ma dau astia afara de pe retea daca mai trancan mult, ne auzim de la rusi poate, sau de acasa cand ajuns, martea viitoare, deci o saptamana ... oauuu...  daca mai pap o saptamana cat am papat  si baut de joi  incoace  [alcool]  [fri]

 

Va pup si ne mai auzim!  [pk]

 

[flo2] [pup] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumph imi pare bine ca ne-ai scris

danemarca e aproape de scandinavia dar nu e in ea

dar da cred ca ploua mult in zona acum

sper ca nu raciti ca sunteti obisnuiti cu ploile

care capitala ti-a placut mai mult?

tallinul e comunist nu cred ca impresioneaza insa ai grija ca skt petersburg e SUBERBBBBBBBBBBBBBBBBBBB

DECI PLIMBARE PLACUTA IN CONTINUARE

si profita de tot

mai ales de dulciuri

ca doar nu mergi zilnic si nu le ai zilnic in fata ochilor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

heloo fetele!

 

Vreti sa stiti ce facem noi, nu asa bine, cel putin eu, am intrat la oboseala cronica, nu ma mai satur de somn, nu mai dau randament ziua ca sunt obosita [help] 

si ce sa mai spun de Anda ca ma termina si fizic si psihic, nu am vazut asa copil energic sa alerge toata ziua si sa nu oboseasca, nu mai spun cat mai tipa toata ziua, o stiu toti vecini de dim la 8 cand se trezeste pana seara la 10 cand intra in casa [fri] [biz]

suntem in plina operatiune cu renuntarea la pampi, mai mult in chiloti decat la olita [alcool] ,

ii spun hai sa facem pipi iar ea isi da drumul nu mai ajunge la olita! [:-)))] [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mary si eu ma simt obosita cronic

bine macar ca vine vacanta pt mine

sper sa-mi revin

da parca nu mai am timp de nimic

nu stiu ce sa fac mai intai

sa smulg buruiana

sa leg rosiile

sa spal

sa merg cu fetele la nisip

sa calc

etc

brrrrrrrr

parca nu se mai termina niciodata

cu olita noi nu avansam absolut deloc

zice ca TOIA FACE LA OLITA

ea face in pampers ))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza Fetele!!!

ca sa va simititi mai bine ,va zic ca si eu sunt tot  ''lesinata''....nu stiu ce am frate dar la fel ca voi ,ca tine Cami as zice mai mult ca Mari mai are ajutor...aseara eu eram in curte ....udam niste vinete..ca si pe astea am o ciuda....i-am zis la al meu ''mai.pui si faci ce vrei tu in gradina dar eu nu ma atiuing de ele ca asta mi-ar mai trebui sa ud si sa sap....DDDAAAA si da a ramas ...aseara erau neudate de 2 zile se crapase panatul si el era plecat de 2h sa se plimbe cu bicicleta si sa siu viziteze mama.....asa ca m-am bagat eu la udat [batcap] ....si cum ziceam eu udam...anna peste mine gramada si desculta  (bine desculta sta non stop) calca peste plantele alea. calca fix unde udasem eu..rupe niste frunze....eu cu gura pe ea ...intr-un final pleaca de langa mine...am crezut ca s-a dus in fata...de unde intrase-n casa plina de noroi...da nu mai zic asta cand ma duc sa vad ce face era urcata in bucatarie sus pe blat in picioare ....am crezut ca mor..ca imi sta inima  [smulgpar] .....cand ma vede imi zice sa o las ca ea s-a urcat sa mance caise....si chiar molfaia la una.... [help] stai sa nu cazi....ea ff relaxat nici cu mainile nu se tinea de nimic...a ,nu cad mami...iasi ma in pace....abia am dat-o jos....si cum imi scapa din mana cum se urca ...off asta nu mai facuse...e ceva de groaza...o secunda daca nu sunt atenta ea face ceva.....am devenit asa nervoasa ....tip ..o cert....nu sunt multumita de mine cum m-am transformat...dar nu stiu frate are asa o personalitate ca daca nu-i ca ea e jale....atat imi doresc sa fiu mai calma ..sa incarc si alte metode ,dar ramn calma in primele momente ca apoi nu mai pot....

cred ca are vreo saptamna decand a descoperit desenele animate..eu nu ii dadusem la desena ca nu vreau sa ajunga sa stea numai cu ochii in ele..dar a fost la sora mea si ei i au pus si apoi a vrut si la noi.....wow ce bine a fost in primele zile....cat tinea un episod cu mickey ''naus''....saau cu alte personaje..are ea drag de cateva filme....dar si astea iau trecut repede....acum vrea la desene....ii dau dar nu mai are rabdare sa stea sa se uite si pleaca..dar cand aude ca s-au terminat...mama ma urla de mor....cu tavaleli pe jos &co....acum nu stiu cum sa o fac sa nu-i mai pun desene..ca nu stiu cum sa gestionez momentul si iar ma enervez iar tip ,iar tipam...

un lucru bun as zice, cu care m-a uimit, dupa cateva zile de desene a retinut numele multor personaje....plus ca stia dupa melodii ce incepe....ca-i printesa sofia, ca-i doctorita nu stiu cum plusica parca....ursuletul muchi....de la mickey mouse aproape ca stie tot... cum canta ei sau ce zic ..e haioasa cand zice o dudals [il]

deja imi e groaza ca intra si cea mare in vacanta si off asa se certa..aia nu se lasa ca-i mai mare ,asta nu are ''minte'' si ce iese...barem pana acum stefy era ocupata cu teme si mai statea prin camera.....

cam atata despre nou..hm..poate nu ar fi trebuit sa scriu ca am zis de pp si kk ca suntem 99,99% ok si numai ce a2a zi mi-a facut de vreo 3 ori in chiloti..urmatoarea zi prin casa pe unde apuca ,ca a stat mai mult dezbracata.....ba mai mult era urcata pe un scaun la bucatarie si imi zice ''' uite mami fac pishu......sa mor de ciuda....ea care de oriunde rra fugea si tipa fac pishuuuuu si se ducea in baie...nu mai zic ca alaltaieri a facut iar caca in curte...s-a dezbracat ,a calcat in el.....eu maturam pe terasa si am crezut ca ea se joaca...cand ma uit exact ca-n '' vremurile bune'''asta era duminica....asta era duminica ..luni a facut normal ...marti de loc (sau nu am dat eu inca de el [alcool] ) iar ieri mi-a umplut dormitorul ala unde e dresingul....plus scara ca a venit si era cu kk si la fund si pe mani si s-a pus jos si tinea mainile la spate...am crezit ca luase ceva gen portofel sau alte lucruri cu care stie ca nu are voie...da de unde cand pun mna pe ea sa lesin.....nu mai zic ca am inceput certa cu sotul ca ,cu el plecase sus..chiar o auzisem cand ii zicea ''stai tati ca vin cu tine''....el s-a dus pana sus si apoi a coborat...cum nu e obisnuit sa stea cu ea..o fi crezut ca vine imediat dupa el...ea s-a dus in acea camera si s-a urcat pe aparatul de abdomene....unde a si trecut-o....

 

asa ca MaRy nu sunteti singurele....atat ca nu tzipa..o doamne asta chiar ca mi-ar fi pus capac...finutza mea a tipa si ma irita rau tzipatul numai cand il auzem prin telefon ,dar mi te sa-l aud langa mine [bang] ......

ar fi multe de spus despre noi.....avem si niste replici..si niste obraznicaturi.....da astea intr-un alt episod  [bicla]

 

merg sa vad ce ati mai scris..v-am citit zilele astea dar am uitat ce am citit...plus ca atunci cand am fascut-o eram instarea aceea de letargie totala si nu imi putem aduna gandurile sa va scriu...doar intr-o zi am ff foarte fresh si cand citem ii veneau niste raspunsusi tare faine si coerente numai ca a venit Alanga mine cu o sticla de apa minerala sa imi spuna ca ea vrea apa ,dar nu din asta milelala ....si pana sa-i intorc eu privirea aud cum ii desface dopul si cum o agitase /tavalise pe jos , pana sa ajunga cu ea la mine....tusti ma face feasca...asa ca s-a dus inspiratia mea.... [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami , sigur se va corecta Antonia la ochisori...eu chiar am citit undeva cand era S mica ca e cel mai indicat e sa se faca primul control la ochisori la varsta de 3 ani....pana la 7 ,daca domne fereste nu sunt probleme grave, ei isi revin....dupa acel articol am fost si eu cu ea la dr. Am fost ok cu o mica fugire de oki dar s-a corectat cu Mg ...cica era un pic muschiul slabit....si Annei vreau sa-i fac un control, tot in jurul de 3 ani....ei i-am facut si mai mica cand eram cu canalul acela infudat , dar nah sa nu fi aparut ceva intre timp.. e ff bine ca i-ai facut acest control acum si cu ceva exercitii,daca in prima faza nu o sa isi revina ai sa vezi ca o sa fie bine...tu trebuie sa o incurajezi ff mult sa poarte ochelarii...daca tu ai ochelari ,incearca sa-i porti cant mai mult si pe acasa...stiu pe cineva ca isi facuse cu lentila falsa doar sa poarte alaturi de baietelul ei...bine el fusese nascut prematur si avea probleme grave

Nici eu nu am stiut ce-i salazionul asta....m-am dus tot cu gandul la acel ''cos '' cu puroi....apoi mi-am amintit ca a avut si Stefy ceva de genul...si dr. ne speriase ca e posibil sa faca infectie si s-o faca in interior sa aiba nevoie de o intervventie...ca ai vazut in prima faza seamna cu un'' ulcior''....apoi s-a dovedit ca a fost salazion ca nu a facut nici un fel de infectie nici pe interior nici pe exterior cum banuia ea..a trecut cu niste picaturi....

acum ma gandesc..la Antonia nu cumva are lagatura cu vederea slaba...poate pe ea o deranja okiul si se scarpina...la care oki e????

mama ce te asteapta ...pai abia de prin iulie te linistesti si tu cu scoala...sa fi ingaduitoare cu bacul [:p]  [pup]

 

Somleac v-am vazut la cross ...super tare cum erai tu cu carutul...ceva de genu sunt eu mai tot timpul ..pana ajung in statia autobuzului asa imping la el ..cu drag si spor ....numai ca nu am numar pe tricou [baietel]  [bis]  [:D]

te inteleg cu Daria...stiu ca esti o ma,ma buna si gestionezi bine situatia..asta ne-ai dovedit-o de atatea ori....insa incearca acum sa fii mai mult cu ea...sa faceti ceva voi doua....vad cum e la noi si eu am doar pe A....cand imi zice S ceva sa mergem undeva sau sa faca si ea ceva ,desi nu imi convine tot ma duc....duminica am fost dupa rochie..am plecat pe un soare ....am lasat-o pe A la soramea ca era langa afi, dar daca nu era asa nu ocaram dupa noi...apoi ne-am intors pe la 16 tot pe o caldura ...anna nu dormise..da am zis sa nu se simta stefy data la o parte

eu zic ,ca daca soacra vrea sa vina la voi sa o chemi..si sa inchizi si tu okii ....macar sa mai scapi de facut mancare si se supravegheat copii....eu nu ma stresez de replicile lor...asa cum zicea si Yvi....noi ca parinti gandim intr-un fel ei in altfel...uite un exemplu si ca parinti gandim diferit...ai vazut parerile de pe forum...si nu numai din viata reala....eu am o vecina nou mutata..eu o fetita mica...pai are niste conceptii de ma doare capul pe mine.....fetita aia nu are voie nici nisipul sa-l atinga...am vazut ca dupa ce ne-a cunoscut mai bine nu prea ne mai baga-n seama..deh anna e ca un porc cand iese-n curte...eu nu ma stresez ..nu ma simt vinovata...asa si cu replicile astea...nu cred eu ca-i ramn fixate unui copil ata de mult incat sal traumatizeze....dar ma rog..eu oh de ar fi venit soacra mea la mine...macar in ziua cand am spalat geamurile pe afara sa nu le fi spalat in preajma Annei....i-as fi dat voie sa-i zica ori ce...nu numai replica aia ''' stati cuminte ca te bate mami''' [balcon] poze pe fb nu ne arati cu Daria de la banchet plssssss

 

Yvi ce putin mai ai....si ce nume frumos i-ai ales PAUL....pe asta l-am ales si eu in urma cu vreo 16 ani.....cand am citit mi-a aparut un zambet in coltul gurii....si mi-am amintit cum sotul meu a fost sarbatorit pt prima data de familia mea de sf petru si pavel....ca ai lui nu-l sarbatorisera niciodata..ca cica paul nu se sarbatoreste de acesta zi....apoi eu dupa cativa ani nu i-am mai luat cadou ca asa cu petrecere nu am mai facut ca tocmai ce tinem party pe 15 cand e nascut.....si mereu imi zice de cadou si eu ii zic...bey, 27 de ani ma-ta nu te-a sarbatorit , asa ca nici eu nu o fac...mama si ce-l mai oftic

 

te mai asteptam pe aici inainte de a naste.....pupiucei si la nazdravana de Larysa ....cat te inteleg cu crizele ....sper sa fie asa bataioase si in viata..nu numai cu noi acum sa isi spuna punctul de vedere....si pe soacra lasa-n pace..a, ba nu exploateazo la maxim ....

 

Roxy cum a fost revederea cu Anastasia? saptamna asta unde sta...daca vrei sa nu mai mergi la munca hai ca vin eu sa te inlocuiesc..asa mi-as dori sa mai fac si eu si altceva decat vase rufe etc.....

 

Miki cum sunteti...te descurci cu picii...spune le sa stea cuminti ca vine tati cu cadouri/jucarii ...stii ca am comandat produse de la ferma?..bine nu eu cumnatul si mi-a dat si mie sora-mea...dar doar brazna ne-a placut..laptele acelasi gust ca cel de la capritza maica mi...yaccc vb annei

 

Fetele legat de ce am patit noi cu pasarica , nu aveti de ce sa spuneti ca va simtit vinovate ca nu ati stiut de asa ceva. pai daca eu mai crescusem o fata, daca mai activasem pe un forum unde o mamica avusese acesta problema la ambele fete si  nu am stiut..acum cand am tot citit pe net si am descoperit ca pe acel forum pe unde mai scrisesem si eu acesta mama prin 2006 detaliase cu lux de ananunte op ficei ei si eu nu citisem acel subiect ,ce sa mai zic....bine a acum suntem ok....nu mai da nici un semn...

 

 

Ailed  te am lasat la urma....Doiamne ajuta sa fie mami bine !!!! sa vii cu vesti bune in cateva ore....te asteptam..nu ne lasa prea mult...eu luni am cam dat tarcoale sa vad ce nu scrii ca nu am indraznit sa de intreb ''direc'' dincolo...dine ca nici pe acolo nu prea ai noi fost activa si te inteleg

ce a facut M cu examenul?

cu cine a p,ecat in tara?

 

Tortul a iesit ff bun....chiar va recomand reteta ..toata lumea l-a apreciat cat a foast de racoritor....

am mai avut inca unul facut de fina...in 3 strayturi cu cioco....un gen cum facuse Yvi la o petrecere..dar mi s-a parut greu pt caldurile astea..pe cand cel facut de mine cu capsuni si zmeura a fost ff bun

la party multa agitatie ..multa lume..scaune putine ca deobicei la mine...eu ar trebui sa inchiriez mese si banci din acelea ca la festivalul berii....m-am simtit cam aiurea sa vezi 20 si ceva de persoane iin jur si unii mancau in picioare...au venit si neinvitati

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...