Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Hepatita B cronica,viremie nedetectabila in sarcina


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asta e,ca nu am gasit-o pe doctorita mea azi,era ocupata pe sectie,era alta doctorita azi care mi-a dat direct rezultatul si "reteta" pentru imunoglobulina lasate in prealabil de doctorita mea in cabinet,am incercat sa o sun dar nu raspunde,si totusi mi se pare absurd,mai ales ca au vorbit intre ele la telefon,iar doctorita asta mi-a spus intai ca nu e nevoie pt ca e viremia f mica iar doctorita mea a considerat ca e nevoie,chiar nu imi permit sa arunc cu milioanele asa aiurea,daca nu e nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu strica. Eu am avut viremia vreo 400, tot mica si doctorita mi-a zis ca obligatoriu, indiferent de valoare, trebuie administrate imunoglobuline. Le-am adus din Spania, ca n-am gasit in Romania la vremea aceea. Eu in locul tau n-as ezita. Nu se stie niciodata. La fel si neonatoloaga cu care am discutat inainte de operatie. Hepatita B la copii mici este groaznica. E suficient cel mai mic contact de sange si tot ai un risc. Si alaptatul tot poarta un risc. M-am interesat la vremea aceea si la un profesor din Anglia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...