Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

boala Basedow


Recommended Posts

Si eu am leucocitele pe la 3.300 la un minim de 4.000. Spunea dr. sa iau prednison si cand cresc peste 4.000 iau si tirozolul. De unde deduc ca prednisonul creste nr.  leucocitelor???..........

Am incercat si homeopatele dar fT4 a crescut de la 67 la 88 in doua saptamani - din care 1 saptamana si jumatate am luat homeopatele (valoare maxima a laboratorului 22). Tratamentul medicamentos nu l-am inceput inca.

Acu nu stiu ce sa zic, si faptul ca am aflat, m-am mai enervat, suparat, or fi avand vreo importanta.....

ma gandesc ca daca ar fi avut efect homeopatele nu ar fi crescut atat de mult valoarea fT4, nu? ar fi ramas tot pe acolo sau ar fi crescut putin, nu?

Strategia mea de moment - am intrerupt homeopatele, merg o perioada fara, refac fT4 si apoi le reiau, refac fT4 dupa aceea perioada........... ,mai incerc odata, vad cu care creste valoarea mai bine cu homeopate sau fara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu analizele  le fac la 4 saptamani cand schimb doza de euthyrox.

 

Parerea mea ca TSH-ul nu ti-l poate normaliza un produs homeopat, dar repet este doar parerea mea.

 

MariaG mi se pare foarte complicat sper sa ti se normalizeze situatia cu BG, ca din cea am inteles in cazul Hashimoto procentul   ca sa se opreasca distructia tesutului tiroidei e extrem de mic ceva de 1%.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...
  • 2 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...