Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept-oct 2011 **15**


Recommended Posts

May: Nu e de ieri problema. El facea cate 2 caca pe zi in perioada asta. In ultimele zile facuse unul pe zi sau un dop mic si inca unul. Si nu se simtea ok asa. Plangea in somn, etc. Ieri a fost fara caca deloc. Banane nu consuma ca e alergic. Orez nu ii dau. Mananca fructe. Nu e ca si cum ar fi usor de reglat acum. Impresia mea e ca a consumat prea putine lichide in zilele astea. Ia apa in gura si o scuipa. De fapt se duce cu ea in gura si o scuipa intr-un punct ales arbitrar. Apoi mai ia o gura si o duce si o scuipa in acelasi loc. Pana face balta. De baut... spre deloc.

Raluca: E dificil rau cu Dani. Mereu a trecut dintr-o extrema in cealalta f usor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dani bea cu cana normala, pahar ikea sau sticla de 0.5l pet. Nu mai accepta de mult timp cani de bebelus. Uneori ne fura noua cana si o duce la gura si ii dau si cu a noastra doar-doar nu s-o juca doar cu apa.

Ii dau o lingurita de miere de albine pe zi de multe luni de zile. Nu pentru constipatie cat pentru anemie, pofta de mancare, etc. De cand consuma miere accepta mai usor mancarea. El era f dificil la masa, manca putin si dupa ce ne chinuiam sa il convingem sa deschida gura. Nu cu avion dar cu strambaturi ca sa rada si altele din astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

 

Klau tu te chinui sa il tunzi si eu sa tin fata cu parul pe cap [:D] ! Nu stiu cum sa ii mai argumentez soacrei ca nu vreau sa imi mai sluteasca fata . I-a facut iar breton pana in spatele urechilor [alcool] [batcap] .Arata fata mea precum copiii strazii , cu breton ndin jumatate din parul pe care il are,si cealalta jumatate tot la spate,taiat drept .

Cu masina de tuns ai incercat sa il tunzi ? Noi pe Paul numai cu masina il tundem,avem una silentioasa,si el spune ca ii face "mashaj" din cauza vibratiei . I-am dat si lui masina in mana , i-am aratat cum functioneaza de la primu ltuns,si ii place .

 

Mihaela,cu seminte de in ai incercat ? Eu asta le dau cand dau semne de constipatie ai mei. Rasnite ,semintele de in au gust a miez de nuca  verde .In iaurt sau mancarica nici nu se simte gustul.Mare grija cu constipatia ca duce la hemoroizi si alte tampenii. Daca se joaca cu apa, atunci incercat cu suc de fructe,mai intreg-mai diluat, ceai ,ptr ca poate fi si o consecinta a dezhidratarii constipatia,si cum acum e cald, lichidele pe care le consuma sunt mai putine decat ar trebui ....

 

Michella si ai mei se cauta dcaa sunt despartiti,asta a fost si motivul principal pentru care i-am lasat impreuna la soacra. Acum nu au nici o treaba. Nici la telefon nu vor sa vorbeasca cu noi,pentru ca au "teaba" ... Am fost duminica sa stau putin cu ei,si la plecare le-am spus ca ii iau acasa... Mi-au dat geanta si Paul a spus ca el nu merge ca ii e frica la mamaitza sa doarma singura,si ca vrea sa se dea in leagan,iar fata a repetat ca un papagalut tot ce a spus el [:D] .

A fost tare caraghioasa cand s-a trezit din somnul de pranz,dormit de ea cu mine,iar Paul cu soacra-mea. S-a trezit moatza si il striga "Paaauuu, un' esti ? Paaauuuu? Paaaaauuu, 'uzi? Hmmm, nu aude ! Paaaaau! Hai afala!"  .Bineinteles ca vazand ca el inca doarme in camera soacra-mii,s-a urcat langa el in pat si il mangaia pe cap "Paaau, hai sus, gata nani! Paaaauuuu ,veau pup! "

Imi e ciuda ca nu am reusit sa o filmez. Se opreste cand vede telefonul .

 

Fetelor,dau eu cafele, ceaiuri,frappe,ca azi mai ntalnesc cu Nanna[pk] ! O sun si pe Rachel, sa vad ,poate ne intalnim toate trei [;)]! Eu sunt copiiless [:D].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor, un ceai repede si la mine ca e tare rece aici la munca, au dat ventilatia cam tare.

 

Lali ai doi copii minunati, ce atasati sunt ei unul de celalalt. Normal ca le place la bunici, stau pe afara, fac ce vor...

 

Edi a dormit tare prost noaptea trecuta. De la 1 la 4 numai frinchineli. Cand o noapte doarme mai bine cand alta prost si tot asa.

Aseara pe la 10 ne plimbam pe strada, era tare placut afara si nu avea piticul somn si mi-a prezentat cu ii cheama pe toti vecinii si cainii lor M-am amuzat teribil ca eu habar nu aveam cine cum si ce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!!!!

 

imi pare rau ca sunt probleme cu strugurasii [ups] .Dar lasa ca cresc ei mari.

Eu ca si May nu am de ce sa ma plag , am un copil fffff intelegator, cate odata zici ca e om mare, intelege tot si crizute nu prea am avut mai deloc. Daca e de plecat de la locul de joaca ii zic ca trebuie sa mergem si se urca in carut si gata plecam , sau daca iesim cu moto se urca pe ea si o ia inainte , facem intrecere. Bine noi  si stam exagerat de mult afara si de multe ori ne i-a de mana si vrea el sa plecam de la locul de joaca [alcool] . 

Cu somnul e si mai perfect ne i-a de mana si ne duce la nani , si nu care cumva sa vrei sa amani  ora de somn ca el deja se urca in pat se inveleste si  te asteapta . se mai trezeste noaptea dar rar si atunci te duci la el si sa te vada dupa care se intoarce pe partea cealalta si la somn.

acum sunt curioasa cum o sa fie cu bebe 2, oare o sa fie ca fratesu sau o sa ne trezim cu un monstrulet mic care o sa il transforme si pe Iancu [batcap] (stiu sunt mama denaturata).

Eu ador sa iesim cu Iancu in concediu , ne distram de minune,  nu prea imi fac probleme cu nimic , le adaptam pe moment si na cum am inceput cu plecarile de cand el avea 2 saptamani  pt noi e un stil de viata.

 

Am fost acum 2 we la mare si a fost super i-a placut la nebunie, bine deja duminica vroia acasa [:)] ,  dar i-a placut apa si nisipul fff mult , nu regret ca am fost dupa ce apare Horia o sa fie mai greu , oricum in toamna poate mai ajungem macar asa un we .

 

Nanna concediu placut .

 

Eu inca nu am nascut si la fel ca la Iancu si asta mic se lasa asteptat, cu toate ca nu m-am menajat deloc in sarcina asta [batcap] . Ieri  am fost la Mariana si am scapat de maseaua de minte [pk]  [pk] [pk]  [pk]  [pk] , are o mana de aur , sper ca acum sa nasc cat mai repede si sa nu mai creasca mult piciul ca se anunta si asta o bolfosenie. Bine acum sper sa nu nasc diseara sa Razvan e plecat si nu stiu cu cine l-as lasa pe Iancu noaptea ca nu cred ca as putea sa il iau cu mine la spital. Daca e de ceva o sa sunt un prieten sa vina sa stea cu el. Eu ma duc cu un taxi ca spitalul e aproape, dar la cum ma simt nu nasc azi [:)] , chiar daca doctorul a zis ca colul e deschis(ignoranta de mine nu stiu ce inseaman asta, sper ca e de bine [:)] ) , asa ca incerc sa fac cat mai multa miscare , poate de data asta nu mai depasesc 41s [batcap] .

 

Gata m-am intins o gramada , va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...