Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept-oct 2011 **15**


Recommended Posts

Klau May are dreptate cu activitatile copilului. Si eu il implic in orice, sa se imbrace singur, sa-mi aduca cate ceva de prin casa, facem mancare amandoi, il pun sa ude iarba prin curte ( placerea lui maxima), sa-i dea mancare pisicii, facem patul amandoi, ...... si nici crize nu mai face, nici nu se plictiseste usor, ca la desene singur nu sta.

Parca-l aud "mama vino'n coa' a Edi " [:)] . Dar profit de energia lui ca sa-l pun sa faca cate ceva. Cand vine taica'su acasa il dau in primire, sta pe langa el pe la masina......

Seara nu reusesc sa-l culc mai devreme de 22-22:30 insa nici nu mi-am propus pentru ca stam prin curte pana se intuneca si-mi place si mie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Merci Mihaela, dar chiar nu-s o mamica desavarsita, ci sunt o mama calma, fiindca am un copil cuminte si cooperant.
Duminica de exemplu am fost plecati si a adormit in masina cu 10 min inainte de a a junge. Am mutat-o in carut usor ca sa isi continue somnul, dar s-a trezit. Si n-a mai dormit. Eh din cauza ca nu isi facuse somnul, era si f cald, a fost f maraita si tzafnoasa toata ziua, nu mai spun ca mamoasa, de nici nu puteam sa ma uit in alta parte decat la ea ca se punea pe plans. A fost o zi f grea pt mine, ca eram cu sotul si cu bona, dar nu vroia deloc sa stea cu ei. Si m-am mai enervat si eu de-a lungul zilei, intr-atat incat de vreo doua ori i-am vorbit un pic mai raspicat. Sau am luat-o pe sus plangand cand vroia sa mearga pe strada (era una mica), nu pe trotuar, si nu de mana, ci singura.
Deci, nu, nu-s o mamica desavarsita. Merci de credit, dar nu-s : ))
Daca ii urmez rutina si nu o lass a-si depaseasca ora de somn sau sa i se faca foame, chiar e cooperanta. In zilele cand se trezeste inainte de a-si face somnul, ca o mut sau claxoneaza o masina, sa te tii. E tzafnoasa rau de obicei toata ziua dupa aia.: )

Sotul ma ajuta, nu cat as vrea eu, am mai zis pe aici. Lui ii convine si fiindca Bibi e mamoasa si oricum e ca o codita dupa mine.
Dar cum ziceam o implic in activitati. Noi avem si curte, cand gatesc, las usa deschisa si o trimit sa imi aduca mingea, i-o ami arunc. De astea. Ca la catei :P

Pinky, da, e f interesant si merge perfect. Asa am timpul meu sau pentru noi doi. Eu nu stiu cum rezistati sa si mergeti la service sis a vas i ocupati de copil pana la 10 -11 noaptea. Mi se pare munca de Sisif… Plus ca nu cred ca-I f sanatos sa fie culcat copilul asa tarziu…
Aici se culca copii pe la 7, 7 jumate. Dar mie mi se pare prea devreme, nu ma satur inca de ea : ) asa ca o culc la 8, 8 jumate.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

May nici cu forta nu cred ca as reusi sa-l culc la 8 [:)] . E in plina verva la ora aia pe afara.

E greu sa rezisti cu serviciu, cu culcat copil la 10-11 si cu multe treziri noaptea si cu sculat cu noaptea in cap sa pleci la munca. Dar avem de ales? Asta e, rezistam, o sa vina si vremea cand copii vor creste si o sa avem mai mult timp si pentru noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am intrat sa va zic vestea cea mare [:)], eu sunt insarcinata. Dpn e 20 ian. Suntem asa de incantati!

 

May, eu sunt de aceeasi parere, e bine sa-i culcam mai devreme, 7-7.30 mi se pare putin prea devreme [:D] pentru mine ar fi super ora 9. Asa am timp sa sau si cu Dani seara. El se trezeste la 7, indiferent de ora de culcare.

 

Anca, ce mai faci? Poate ai si nascut deja?

 

Va pup!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Multumesc pentru sustinerea voastra.Azi mi-am luat ramas bun de la ea.Te voi iubi mereu, Alina. 

May,a avut leucemie.A luptat cu boala asta 13 ani.Offf nimic nu va mai fi ca inainte.

 

Nanna imi pare rau de concediul ratat.Chiar m-am gandit la tine ca e vremea urata.Eu de asta am hotarat sa n-o mai iau pe Eva cu noi deocamdata in concedii.

 

Pinkysor felicitari ptr. bebe.Te imbratisez cu drag.

 

Fetelor sa nu ma dati disparuta.De maine suntem la mare, cred ca pana joia viitoare.Lali deabia astept sa te revad.

va pup tare, tare pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...