Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept-oct 2011 **15**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 230
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza fetele!

 

Raluca - multam de cafea! Tare buna este!

 

Klau - ma bucur ca sunteti mai bine. Toate avem perioade in care simtitm ca vom claca si apoi apare iar soarele si ne revigoram. Ma gandeam ca poate ar fi o varianta sa gasesti pe cineva, o bona, la care sa aplelezi din cand in cand, eventual sambata si sa iesi cu sotul la film, plimbare, o cafea. Nici nu stii ce benefic este. Noi facem frecvent asta si crede.ma ca se simte diferenta. E bine si pt tine sa iti reincarci bateriile si pt relatia de cuplu. Din pacate sunt anumite lucruri, siuatii pe care avem impresia ca inca le gestionam sau ca nu sunt asa importante, ca ne vom ocupa de ele mai tarziu, etc, insa ele sapa parsiv si in liniste in structura noastra personala si de cuplu si ne trezim la un moment dat ca nii nu stim cum am ajuns intr.o situatie complicata si aproape faa iesire. Este la fel cu sanatatea trupeasca, lasam cate o durere minora sa ne insoteasca zilnic, fara sa facem nimic, si ea devine tot mai acuta si tot amanam mometul in care ne vom ocupa de asta si ne trezim cu vreo complicatie. In fine, sper ca ai inteles ideea. Poate te gandesti la o varianta de genul acesta.

 

Mihaela - multa sanatate!

 

Eu vreau sa ma apuc de facut ordine prin sifoniere, e cam dezastru acum dupa concediuk ca am aruncat lucrurile cam alaldala la loc. De luni incep munca s7 deja ma apuca depresia cand ma gandesc. Imi dorewc f mult sa am un job lancare sa ma duc linistita, incantata, relaxata si un program macar pana la ora 17. Mi se pare prea mult, prea stresant si greu de dus toate: si job greu si familie cu 2 copii si problemele mele de sanatate....nu se impaca deloc unele cu celelalte.

 

Va doresc o zi frumoasa si linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIHAELA, satatate iti doresc. Da te faci si tu bine!

NANNA, am inteles ideea. Mare dreptate ai...  [pup]

Stie cineva cu cat se plateste o bona pe ora? Adica daca as fi sa o chem in timpul liber, nu stiu cat sa o platesc....

In alta ordine de idei ma intereseaza niste linkuri despre efectele antibioticelor asupra organismului...asa, sa i le prezint sotului, ca el considera mereu ca piticul trebuie tratat cu antibiotice.

 

Va doresc o zi linistita. 

NANNA spor la treaba! Ma apuca si pe mine groaza ca fac bagaje intr-o ora si de pus la loc o sa imi ia o saptamana...  [:D]  Bucura-te de zilelle ramase din concediu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Klau - eu ii dau bonei mele pt o ora in zi de we 10 lei. Tu poate gasesti mai ieftin. Cauta anunturi de la voi din oras. Incearca si prin metoda 'de la om la om' poate se gaseste vreo vecina dispusa sa casige cevabanuti. Macar 3 ore la 2 saptamani daca plecati doar voi 2, tot e ceva. Si sgur nu vei saraci din asta. :-)

Nu am link.uri despre antibiotice, dar sigur gasesti daca dai o cautare.:-):-):-):-)

 

Spor la facut bagaje si distractie placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Raluca, eu mai tarziu la cafea... sper sa mai fie [:)]

 

Nanna, hihi, sa vedem ce o sa fie, inca e prea devreme [pup]. Ai mare dreptate in privinta jobului. Eu consider ca e foarte important sa te simti linistita si sa fie un mediu primitor si fara ostilitati, sa mergi fara stres la servici. Sigur o sa ai parte de liniste si relaxare zilele astea! Poate de la toamna te gandesti sa schimbi jobul? 

 

Klau, are dreptate Nanna. E foarte important sa fii mai linistita si relaxata! Sper sa reusesti sa gaseti pe cineva in care sa ai incredere. Cateva ore pe saptamana sa fie doar ale tale! [pup]

 

Mihaela, iti doresc sanatate!

 

Anca, ce seamana Horia cu Iancu! Asteptam sa ne povestesti! [pup]

 

Va pup! Eu ies in pauza de pranz, merg sa-mi caut o rochita pt un botez la care suntem invitati.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...