Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept-oct 2011 **15**


Recommended Posts

Si eu am patit sa ii ofere cineva copilului pufuleti sau floricele de porumb. Si el nu mesteca inca! Doamne fereste, bine ca nu baga in gura orice si mai ales bine ca nu accepta sa ia nimic din mana unul om strain ca cine stie ce se putea intampla. Ca nu mesteca dar de inghitit inghite daca are ceva in gura.

A, sa ma laud si eu cu ceva, ca cu vorbitul nu pot. Dani al meu a invatat sa foloseasca cosurile de gunoi din parc. Tot ce e gunoi duce sa arunce si apoi se intoarce zambind la noi sa il laudam. Nu l-am invatat ci a vazut la noi ce facem si el e extrem de receptiv la chestii gen pus lucrurile la locul lor. E asa de ordonat cum nu suntem noi acum :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mda, tine de mentalitate. eu am instruit-o pe bona mea: nu primiti nimic de la nimeni si mai ales nu oferi nimic nimanui decat cu acordul parintilor.

cu tigarile, recunosc ca si eu cand eram fumatoare faceam multe tampenii. adica mai fumam pe la nefumatori ca ne dadea ospatarul voie, fumam la terase chiar daca erau copii printre noi. adica nu realizam cat poate fi de suparator pentru un nefumator sau pt un copil. la locul de joaca nu am fumat si nici nu as fi facut-o..

dar intr-un fel o inteleg pe tipa aia :D

in locul ei mi-as fi mutat locul de langa tine.

ideea e cand esti fumator nu prea judeci clar. tigara aia e cca un drog.

Ii multumesc lui D-zeu ca am scapat de viciul asta pacatos. cea mai mare prostie am facut ca m-am apucat...

sa nu mai vad tigara cate zile oi mai avea. am doi ani jumate de cand nu mai fumez si nu imi vine sa cred cum puteam fi de drogata de tigara aia nenorocita. :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Nanna, cred ca e greu sa incepi cautarea unui alt job, dar poate daca incepi sa cauti ai sa dai peste o gramada de posibilitati! [pup]

Am gasit atunci cand am fost o rochita tare draguta, inca nu am luat-o. Merg luni cred [:)]

 

Helenutza, multumesc! Offf ce chestie urata, bine ca acum e bine micutul! [pup] Felicitari pentru iesirea fara pampers!

 

Klau, concediu placut! Sa va intoarceti cu multe povesti frumoase! [pup]

 

May, foarte frumos ca sta in patutul ei de cele mai multe ori si adoarme singura. Si Dani adoarme seara singur, cu sticuta de lapte. Pa pranz e mult mai greu de adormit.

 

Pe mine ma deranjeaza foarte tare cineva sa-i ofere lui Dani ceva. Si de cate ori nu am patit... Pe langa faptul ca ia poate din mana persoanei respective, sunt de cele mai multe ori doar chestii nesanatoase si daca se intampla la pranz ii mai si strica pofta de mancare.

 

Va doresc un weekend placut! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele!

 

Am revenit la datorie cu cafelutza zilnica!

 

Nu am avut somn azi noapte la gandul ca reincep munca. Acum am ochii rosii si umflati. Am tras si un plans mic la filmul "I am Sam". Mi.a placut maxim.

 

M.am ingrasat in concediu vreo 2 kg. Urmeaza sa vad daa mai intru in hainele de birou. Asa ca de azi, cura iar! Mi.a facut ieri niste arpacas si il voi amesteca cucateceva. Este ata de bun!

 

Ce nebunie cu bebelushul regal! F dragut!

 

Va doresc un inceput de saptamana minunat!

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Eu vreau ceai de tei cu lamaie. Iar e Dani mucos si tusitor. Saracu' ia din parc cum ii trece iar ceva nou. Nici nu stiu ce sa fac, daca sa-l feresc sau sa-l las sa-si faca imunitatea. Nici daca sa incerc sa-i dau ceva sau sa il las in voia lui ca de trecut ii trece oricum. Ieri nu a dormit deloc la pranz. Era obosit rau. Noi ce sa mai vorbim. Evident ca de la muci mi-a zis vomitat de 4 ori tot ieri. A ramas cu o masa si 3 sferturi in loc de 4 ieri in burtica. Vai de el saracutul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello la ceas de seara

 

NANNA e greu dupa concediu. dar o sa iti intrii tu in ritm, ca nu ai incotro! [flo2]

 

MIHAELA sanatate multa. imi pare rau sa aud ca iar sunteti bolnaviori. e greu si frustrant ca nu poti face nimic. si e greu si pt el, nu doarme bine, nu papa bine.. of! se fac ei mari. de ferit, nu stiu... poate daca ai putea sa il tii un pic izolat pana depaseste faza asta in care nu ii trece bine ceva ca o ia de la capat. si asta la modul ca sa nu il mai duci in locuri aglomerate gen magazine, locuri de joaca (nici cele din parc). iesiti la aer si stati asa, mai retrasi, daca e posibil. te intrebi daca sa ii dai ceva, te referi la medicamente? niste aerosoli cu ser fiziologic, la noi merge la tuse.. daca poti sa il ajuti cu chestii usoare, ceaiuri daca bea...baietii mei beau bine ceaiuri in perioadele in care sunt bolnaviori. zic si eu din ce am mai facut si eu...

dar iti spun, nu prea ai ce face. il ajuti cum poti, strangi din dinti, il tii sub supraveghere ca sa nu degenereze tusea/voma si...trece. e si perioada cu eruptiile dentare si eu sunt sigura ca si de la asta capteaza diverse... 

 

noi suntem bine, Praslea a depasit (sper sa nu zic hop prea repede) faza cu inflamatia aia in gurita. inca mai sangereaza gingia daca papa ceva mai dur dar oricum arata incomparabiil mai bine.

...cred ca m-am laudat ca iesim afara numai fara pampers, nu? eh, ma mai laud odata!  [:)] practic ii mai pun pampers decat la somn.  [pk]

 

o seara buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela - imi pare rau si de Dani si de voi!

Noi stam bine cu racelile, pe anul asta a racit doar o data, vreo 3,4 zile a tinut.o.

Poate e Dani mai sensibil sau poate are o perioada in care i.a scazut imunitatea si acum le pprinde in zbor. Ai putea incerca sa il feresti o perioada pana se intremeaza putin.

 

Multa sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a stati bine NANNA! noi anul asta decat in luna aprilie nu am fost bolnavi. in rest am avut cate un episod de boleshnitza, lunar... sa nu mai spun ca a fost horror in februarie si martie. 2 luni full , ne lua pe rand, cand pe unul cand pe altul, nu ne trecea bine ca iar faceam, cred ca reciclam virusul, pe bune. ha haa.. oribil... a trecut... duca-seeee!!! :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NANNA stai sa zic ca la kk punem pampers  [:)]  hai ca ma laud si pe urma mai dau inapoi ca nu e chiar asa. ha haa. deci cu kk va mai dura, stiu asta, ma asteptam. il mai las un pic ca sa se obisnuiasca cu bine de tot cu pipi si pe urma scapam si de kk ... 

 

e buna si experienta de care spui dar stii la fel de bine ca fiecare copil e diferit. imi spunea azi o bunica in parc ca cea mare a scapat de pampers instant, practic l-s scos si asta a fost. a facut pe ea de vreo 3 ori... eh, asta mica, nu vrea si pace! trebuie munca de lamurire...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...