Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasi de sept-oct 2011 **15**


Recommended Posts

Multumesc mult pentru sfaturi. Eu pe ton taios nu cred ca i-am vorbit de mai mult de 5 ori in toata viata lui. La momentul cu plecarea din parc eram stresata ca o sa-mi vomite iar.

Dani incepe sa urle imediat ce nu facem ce vrea el moment in care degeaba ii mai spun orice chestie. Ii spun cand urmeaza sa plecam dar el se face ca nu aude. Cand dupa ce i-am zis de cateva ori ca plecam chiar plecam, incepe circul :) O sa mai incerc cu joaca.

Klau: Pentru febra incearca baita cu apa dezmortita doar. Ajuta f mult si e mai putin nociva ca un medicament.

Helenuta: Poate totusi e stresat de operatiunea fara pampers si merita sa mai amani niste luni.

Nu mai stiu ce trebuia sa mai spun :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ma bucur ca sfaturile mele ajuta, Klau :) sanatate puiului
Helenutza, si noi o strigam pe bona ihi :D nici nu stu cum sa reproduc. Bibi o striga ca si cum ar face kaki : )) dar nu stiu de unde pana unde i-a venit asta. Bony nu-i spune niciodata. Cu toate ca noi asa ii zicem si bona asa isi zice si ea :D
Lali, si mie mi-e frica sa nu fie Rebecutza :D mai agitata. Cu Bibi am avut super noroc.
Michella, mie mi-e usor sa dau sfaturi. chiar am un copil cuminte. Nu stiu sincer daca as fi asa calma daca mi-ar face crize prea rau. Face crizute usor de potolit. Eu sunt si mai copilaroasa din fire si imi place sa ma prostesc si sa ma alint.  Deci numai bine ca acum nu se mai uita lumea crucis la mine cand ma prostesc, ca am scuza ca ma joc cu fii-mea : ))
Inainte ma prosteam cu sotul si asta e f serios, nu-i place sa se prosteasca, mai ales pe strada :D si eu il mai ciupeam de fund, ma mai apucam si tzopaiam. Si el se facea ca nu-i cu mine : ))
Acum cu Bibi numai bine ma dau si eu prin tiribombe, masinute : ))
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

ce e cu vremea asta?!? suntem in iulie sau ce????

 

cafelute, ceiuturi, toate va asteapta.

 

Noi suntem mai bine. Am avut un week plicti rau. Mai mult in casa. Vineri copilu' nu era ok,  am stat in casa, sambata am iesit putin iar eri a plouat toata ziulica.

Si ma uit in calendar si vad ca mai am fix 2 saptamani de munca pana la concediu. Saptamana asta un pic mai aglomerat, asa ca trece repejor.

 

Mamici, strugurasi, unde sunteti???/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Klau si la noi e urat tare. Sambata seara pe ploaia aia Edi m-a pus sa-i fac carne la gretar afara :). A fost o provocare maxima pentru taica'su.

 

Ce frumos ca va pregatiti de concediu, asteptam impresii, pareri..... dupa ce va intoarceti.

Noi am avut un week-end plin, am avut si musafiri. Edi a fost in forma maxima, se vede ca i-a trecut burta. Am inceput sa-i reintroduc diverse alimente dupa regimul drastic. Saracul acum ar manca orice numai orez si carne fiarta sa nu mai vada. Mananca ca spartul, parca vrea sa recupereze kg pierdute. Cu somnul de cand i-am facut pat mare in camera  doarme mai bine, insa dormim amandoi si bineinteles sta cu un picior calare pe mine [:)] . 

Dar ma bucur ca nu mai avem atatea nopti insomniaci, acum cu 1 -2 treziri/noapte  e mana cereasca in cazul nostru.

Ma amuza ca vorbeste toata ziua si-l duce mintea sa lege lucruri, situatii de ramai uimit. Si vorbeste destul de clar de la zi la zi si ne imita ca papagalul.

 

May cred ca cuminte Bibi, am vazut pe FB cat de mult va plimbati. Lasa ca si Rebecuta o sa fie la fel, incepeti voi proiectul ca vedeti ce iese pana la urma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Klau, multumim pentru cafea si ceai, eu acum beau! [pup]

Ma bucur mult ca sunteti mai bine! Aste doua saptamani o sa treaca ff repede!

 

Nanna, concediu placut, sa aveti parte de vreme buna si sa va relaxati!

 

Camady, m-ai impulsionat, vreau sa incep si eu in weekend operatiunea suzeta [:)]

 

Noi in weekend am fost tot plecati, si pe afara, am fost fost si la niste prieteni, a fost tare frumos! Bine Dani e tare simpatic, daca nu mai vrea sa stea ne ia de mana si merge direct la usa.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatzaaaa

Noi sambata am fost la ziua unei pustoaice care a facut 2 ani si care m-a spart cat de clar si mult vorbea si ce te intelegeai cu ea. Plus ca facea pipi si kaki la wc-ul. Bibi parea un bebe pe langa ea, chiar daca era mai inalta, pentru faptul ca nu vorbeste si e cu pampers :D
Dar nu-I bai. Ne facem noi fetitze mari :D
Duminica am vizitat Windsor, a nu stiu cata oara. Frumos oras! Era vremea prea frumoasa sa stam acasa, chiar daca sambata am ajuns la 7 acasa, plecati de la 9 dimineata ca intai au avut ziua cu vreo 20 de copii la un centru si apoi gratar la ei acasa pentru prietenii apropiati. Printre care si noi. Asa ca si duminica am umblat teleleu de dimineata pana seara.
Sunt chiauna :D

Raluca, vara noi ne plimbam. In rest nu prea avem cum, ca aici bate un vant rece si ploua mult iarna si toamna. Primavara mai ai sansa sa scoti nasul pe afara.
Asa ca vara recuperam si nu prea stam acasa in weekenduri :D

Azi dimineata la 6:30 fii-mea striga mami, mami, maaaamiiiiiiii. Numai chef sa ma trezesc nu aveam : )) asa ca am facut ce face orice parinte responsabil. Am luat-o cu noi in pat si i-am pus desene la laptop ca sa ma motzaim si noi pe langa ea :D
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi-a facut caca o zi copilul. Plangea si imi punea mana pe burtica lui. Apoi de-acolo mi-o lua si mi-o aseza la el pe cap sa-l mangai. Azi daca tot nimic, ii bag supozitor :P Spuneti ce vreti, eu nu rabd sa-l las asa sa se chinuie. Nu i-am mai pus de un an si ceva ca sa faca un caca, nu e ca si cum as abuza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela nu-ti mai face mustrari de constiinta. Fa ce crezi tu ca este mai bine pentru copil ca sa-l ajuti sa se simta bine. O fi putin constipat si normal ca-l doare burtica.

Si cu fructele e putin riscant, sa nu dea in extrema cealalta si sa se deranjeze la burtica. Mie dupa faza cu enterocolita imi este groza de fructe, altele decat banane si mere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...