Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mony, macar tu alaptezi, sunt altele care n-au reusit deloc-deloc. Eu cred ca te si stresezi cu  intoarcerea la serviciu asa devreme. Eu alaptez de frica, dupa infectiile din maternitate. Cum vad ca scade productia, ma agit, fac ceva. 

Teoretic, daca alaptezi, ai dreptul la program redus cu 2 ore si chiar la liber pt mers acasa sa alaptezi. Asta confirm legii. Acum, eu daca fac 1 ora doar dus pana acasa, de la serviciu, ma indoiesc ca voi mai reusi sa lucrez ceva. Vezi ca exista legi. Inca nu am studiat in amanunt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a fost un surplus de lapte la Andrei. Doarme dus de 2h..plus ca se screme si din cauza burticii

M-am speriat pt ca a scos si pe nasuc..si nu e usor sa il vad asa...dupa ce a eliminat, s-a linistit si a adormit. .

Nu reusesc sa il fac sa eructeze bine..si nu stiu ce sa ii fac..de multe ori adoarme la san dus si ramane adormit si daca il pun vertical..

 

Andreea..multu de recomandare...sper ca bebs al tău e mai bine acum..off..e tare greu..

 

Simcri..o sa incerc sa ii schimb pozitia..poate merge asa..

 

Cred ca facut si eu o prostie...beau apa cu lamaie de doua zile si mi-r ca nu ii face bine..am zis ca o opresc sa vedem cum e..poate ii trece de burtica..cu toate ca citisem ca e ok pt ei ca isi ia vit c...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Fiecare bebe are felul lui particular de a se manifesta. Andreea, sper sa se rezolve toate nemultumirile strumfului tau, sa se poate odihni si el. O mare imbratisare pentru voi si nu descurajati!!!

 

Mada, nu cred ca ai facut tu ceva gresit. Si a mea regurgiteaza cateodata dar procesul nu e ingrijorator( sau sunt eu prea relaxata). Am grija mereu sa o tin pe o parte ca sa nu se inece daca nu sunt langa ea.

 

Azi m am vopsit, dupa incercari nereusite in ultimele doua saptamani. Evident ca a venit cu mine si d soara, s a trezit fix cand am terminat toata treaba. Sambata imi fac mani+ pedi+ pensat. Deja am impresia ca intram in normal. Daca s a onisnuit sa doarma noaptea cat de cat poate fi doar mai bine, in rau nu se schimba nimjc, nu i asa? Mi e tare frica de nopti agitate, am o prietena care si dupa un an de la nastere se trezeste la o ora, maxim doua pentru a o alapta.

 

Ce somn agitat pot avea bebelusii:( mi se rupe sufletul cand o vad cum se stramba, cu aiguranta nu o face pentru ca ii e bine. Urasc ca nu s a descoperit un tratament contra gazelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, offf saracutul de el. Bafta sa treceti peste toate cu bine :) Alte sfaturi, din pacate, nu am pentru tine. Dar iti doresc stapanire de sine si sa treaca toate.

 

Maddie, cred ca tare te-ai speriat. Sa stii ca nici al meu nu scoate mereu aerul. La fel cum spui si tu, adoarme atat de adanc incat si pe pieptul meu cand il pun sa eructeze, doarme chiar si mai bine.

 

Am descoperit si programul piticului meu...intre 15:30 si 21:00 nu doarme profund...doar asa reprize scurte, si suge cam din juma in juma de ora....e fresh baiatul :)))

 

Mony, de unde ai inchiriat pompa de san?

 

Monik, bine ati revenit fetelooor! Chiar daca nu a fost sa fie naturala nasterea, e bine ca ati scapat cu bine amandoua si ca acum sunteti bine! Te asteptam acum cu vesti proaspete despre bebicutza ta si despre tine :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criu, sa iti fie de biiine!!!cred si eu ca te simti alt om si ca ai intrat in normal:)) Si eu ma gandesc ca in curand va trebui sa ma vopsesc si nu stiu cum sa fac cu cavalerul meu....sa il iau cu mine, sa il las acasa cu buni a lui?! Nici nu stiu..dar mai am un pic timp sa ma gandesc:)

 

Oricum daca il las acasa, o sa ii las LP pentru papa pentru ca eu am o pompa de muls manuala de la primii pasi si nu sunt deloc multumita de ea...nu resusesc sa scot mai nimic...nu face vid ca lumea. Si parca nu as da banii pe una electrica. Intentionez sa iau electrica daca la controlul de o luna imi spune ca nu a luat bine in greutate. Tare mi-e frica de asta....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor si de la noi :)

 

noi suntem bine, am tras o sperietura dar acum ne-am.linistit cat de cat deci ... zilele astea bebele m-a supt de tot si nu vroia altceva decat titi, la tati in brate urla de zici ca il jupoia cum venea la mine cun se linistea si cautati titi,abia puteam.merge la wc sau face un dus nici afara nu puteam.iesi , ieseam.ca sa stam.pe banca mufati si sa plangem de colo.colo :( normal ca sfaturi ca lasa ca asa sta bebe la titi ca normal.este mic vrea afectiune ... eu tot pe ghimpi ca poate nu se satura (aveam.o sapt de cand nu mai dam.completare la care am.renutat brusc la sfatul.dr ) si coloc peste pupaza si portocaleala din pampers ... asa ca azi sunam.dr ne cheama sa aratam pampers ... il vede pe.bebe povestim portocaleala a zis ca nu este sange poate pipi mai concentrat poate bebe este deshidratat ... si il.punem.pe cantar ... soc bebe nu a luat deloc in greutate de sapt trecuta :(( acum dr se gandeste ca poate are vreo infectie sau poate nu este suficient laptele.meu... dr a obs si caca cam apos ...ne-a trimis la analize ... analizele.au iesit ok nu este infectie mai asteptam.rezultate de la pipi si caca mai asteptam dar clar dam conpletare cu lapte fara lactoza un pliculet de smecta si cam asa :) deci bebe deshidratat :(( si ne intoarcem la biberoane :(

 

mai avem si o iritatie urata pe fata de la atat stat piele pe piele :(

 

ce am invatat? ca de ce mi-e frica nu scap :(( nastere naturala/ ceza , streptococ, lapte praf :((

 

voi am vazut ca sunteti bine ... in mare :)))

 

recuperez si cu citit :)

 

va pupan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu,biata de tine! Bine ca ai mers la medic.

Cred ca trebuie sa fim cu ochii pe ei si sa semnalam neregulile si toate se rerezolva.

De unde stii cat LP sa ii dai completare? Ti-a explicat dr? Sau te apuci de cantarit ca mine inainte si dupa supt?(ceea ce nu doresc nimanui, te lasa nervii) [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...