Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

Hellie eu zic sa incerci sa te cantaresti cu el in brate si dupa ce suge bebe sa storci din sfarc sa vezi daca mai iese lapte apoi iei decizia cu LP. Andreea si Ralu multa sanatate la ciresei. Eu sunt in parc singura cu copiii si se holbeaza lumea la noi mai ales ca ma cunoasc de la magazin.Nu e prima data cand aud tot felul de susoteli ,cred ca ce iti aud urechile tie Mihaela...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vio..imi închipui ca lumea intoarce capul dupa voi. .sunt putini curajosi cu 3 copii in ultima vreme..de mihaela ce sa mai zic cu 4...

Din punctul meu de vedere sunteți eroine..tot respectul meu..

 

Ralu, si eu stiu de recipiente de stocare. .sunt ff practice..si am vazut la farmacii..

 

Zmeul meu se strange raau de burtica. .oare incepe perioada? Nici nu stiu daca sa ii dau ceva sau nu pt gaze..momentan se linisteste daca suge sau doarme pe burta mea sau a tăticului lui..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, pentru mucisori eu pun ser si dupa aceea folosesc batista bb-lusului, aceea ccare se monteaza la aspiratoirul casnic, insa nu folosesc aspiratorul ca mi-a interzis clar sotul (isi imagineaza cum ii trag pe nas creierasul), asa ca tragem noi cu gura in loc de aspirator. Chiar e de folos , insa noaptea chiar nu sunt in stare. Ii pun doar ser.

 

Ei a venit pompa electrica. Asa da! Am scos azi de 2 ori cate 60ml (sa nu radeti, dar pt mine e mult, dublu fata de pompa manuala).M-am muls la 22 si acum astept macar ora 00,30 sa ma mai mulg odata.

 

Am fost la control la medicul ce m-a operat, totul ok, dar a zis sa nu fac inca exercitii pt abdomen, sa mai stau vreo luna jumate, s-a mirat cand i-am zis ca imping si ridic caruciorul de 3 saptamani. [aerob] [caru2] .

Mi-a mai zis de metodele de contraceptie [bla] dar eu am procedat ca si maddie pana acum si continuam la fel. Nu stiu cand incepem, libidoul meu a murit candva in timpul sarcinii, iar acuma sunt focusata pe bb [bib]  si pe muls. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc dragelor :)

 

mony felicitari pt productie :p

 

noi punem ser si atat ori stranuta ori nu :D batista bebekusului o avem dar dr ne- a xid doar cand este racit cu multi muci

 

nu stiu ce sa ne mai facem cu baita asa urla .... tot sper sa se obisnuiasca ... ms gandesc sa nu gresim noi ... vb cu el dragastim il luam cu incetisorul nimic dc am putea face baie imbratisati :)

 

colacel abia astept sa putem folosi :) de la ce varsta este recomandat?

 

in seara asta punem ceasul sa sune sa ni mau dormim chiar pana la 7 si sa stam nemancati atatea ore :)

 

a si minune azi am reusit sa schimbam un pamoers in timp ce bebe dormea ... fara da se ttezeasca :)

 

pupsm o noapte linistita mamici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flafi, sa stii ca am folosit si eu " printzachele" azi de cateva ori :)))) sa imi spui daca ai drepturi de autor pe el :))))

Habar nu aveam de sf. Vladimir...dar ma bucur ca exista si clar ca ii sarbatorim pe micutzi :)) impreuna cu al llui Paulinio, ca si el e Vlad :))

 

Deiutza, offf si aoleooo...bafta multa si la voi sa fie!

 

Mony, felicitari pentru productie!

 

Simcri, nervi de otel ....saraca de tine!

 

Vio, sa stii ca am facut proba cu storsul de sfarc dupa ce papa el...si iese laptic...asta e de bine, nuuu?! :) Aaaa...si gura lumii, stii tu, o astupa doar pamantul...asa ca nu pune la inima:) pentru noi esti mamica model plus erou. :))

 

Am facut o prostieeee mare cred...am mancat fasole in seara asta...si am si eu gase dar cred ca are si micutul....a fost fff agitat la san toata seara, si trage si parturi de zor si se cam incovriga micutzul...si nici nu am ceva de gaze in casa...infacol sau espumisan etc....sper sa trecem cu bine noaptea asta....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la 6 a inceput spectacolul, plansete si parturi si i-am facut masaj de zor, acum a reusit sa faca un ditamai kk cand ma hotarasem eu sa-i bag supozitor, asa pe furis sa nu ma vada tati ca are un pitic cum sa bagam ceva in funduletul baiatului ca daca devine homo :) logica nu functioneaz, o tine una si buna fara chestii in fundulet, acum bebe s-a linistit in sfarsit dar nu doarme, sper sa nu mai patim ca noaptea trecuta.

 

Mony bravo pentru productie, cu pompat mai des poate creste si productia.

 

Hellie tin pumnii sa treceti bine noaptea, ca tare is pacatoase gazele astea, eu am constatat ca indiferent daca ma abtin sau nu, el tot are gaze, nu abuzez totusi de mancarurile interzise, dar am vazut ca nu au nicio legatura, in plus aia in maternitate dadeau de toate de mancare, inclusiv fructe, cel putin Andrei are gaze indiferent de ce mananc eu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...