Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

Neata, mamici. Multumesc pt mesajele de incurajare. [pup]

 

Sunt mai bine azi, m-am mai linistit. Am avut si o noapte bunicica. In afara de faptul ca de pe la 9 pana pe la 1, strumful a tot plans de la colici, s-a trezit doar din 3 in 3 ore ca sa pape, apoi adormea la loc. Ceea ce pt noi e un maaaare pas in fata. Sa dea Domnu' sa o tina tot asa. Oricum, crize de colici ca azi-noapte clar n-a avut, nu mai puteam de mila lui. Il tineam in brate pe burtica mea si deodata incepea sa planga, apoi se linistea la fel de brusc, dar de trezit nu se trezea. Am dormit cu el in fund pana la 3, ca sa fiu eu sigura ca i-au trecut durerile. Ma bucur ca a reusit sa se odihneasca.

 

Legat de mucisori si noi punem ser si cand ni se pare ca are mutli, noi folosim cu succes batista bebelusului "conectata" la aspirator. Daca ati stii ce-i place... Se calmeaza instant.

 

Of, nuu mai stiu despre ce ati vorbit.... Daca doarme mai bine azi, incerc sa fiu si eu la curent cu subiectele.

 

Azi mergem la mami meu ca e mai racoare si stam pana maine, cel putin. Asa o sa-mi fie si mie mai usor ca mama se pricepe tare bine sa-l calmeze. :)

 

Pupam mamicile si bebeii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deny, mersi de incurajari [flo2] .

 

Pe de alta parte, cand oi scoate eu 210 ml va chem la chef! [artif]

 

De ce spui ca batista bebelusului face mai mult rau? Mie mi se pare foarte ok.

 

Al meu a adormit aseara la 9 si s-a trezit la 1.30, cand deabia terminasemm si eu cu mulsul. Dar apoi a dormit bine iarasi pana pe la 7 cred, si i-am mai dat snooze cu cate o tzatza. [alap]

 

Maddie, ai pernita cu samburi? Chiar ajuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi!

 

Dupa cum va spusesem ieri am fost la dr ginecolog la control si toate bune, operatia ok, uter retras ok (mi-au ramas vesnicii mei colaci) si am intrebat-o de metode de contraceptie. Mi-a recomandat inelul (Madd parca tu ziceai de el). E ok dpdv-ul meu, l-am achizitionat, dar nu l-am folosit inca pt ca aseara a vomat mandra, a durut-o burta, apoi i-am facut baie si am cazut amandoi rupti.

Inelul se introduce in vagin si-l lasi acolo 3 saptamani apoi il scoti si vine CM, dupa o saptamana se introduce alt inel chiar daca nu s-a terminat cm. Mie mi se pare mai simplu asa, dar sa vedem si cum o sa-l suportam amandoi (dr a zis ca stie de la unele paciente ca si partenerii lor de simt mai bine cand simt inelul inauntru).

Am fost si cu baby Anda la ecograf de sold si e foarte bine. Mi-a zis ca in niciun caz sa n-o fac sarmaluta si m-a certat ca-i dadusem caciulita (batea vantul cam tare si asa am considerat). Cand am iesit din cabinet sotul a zis sa ascund caciulitele pana la toamna ca sa nu ma mai tenteze. [:)] Aaa mi-a mai spus dr ca faza aia cu pliurile inegale la bulanesele copilului inseamna ca ar fi o problema e o mare tampenie.

Si eu ii pun ser in nasuc (ideal e cica sa aiba capul aplecat in parti ca altfel se duce in gat si nici nu-si face treaba si se poate si ineca) si folosim si batista la aspirator. Chiar trage si bebe se calmeaza, dar mi-e asa greu sa curat acolo unde se colecteaza mucisorii. Andreea tu cum o cureti tot sub jet de apa? Eu asa fac si apoi o pun in sterilizator.

Colacelul de apa si noi o sa-l folosim, dar am zis ca sa faca macar 2 luni jumate.

Cam atat deocamdata.

 

pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am pernuța cu samburi:( ar trebui sa o cumpăr. .

Cred ca sunt colici la noi. .cum spuneai si tu andreea. .acum are o criza..acum se liniștește .doar ca al meu nu plange..scanceste rau..se strânge de burtica..il chinuie rau..

Ar sta mufat non stop..iar suze nu vrea deloc..am încercat 3 tipuri pana acum. .

 

Deny..scoti bine de tot cu pompa. ..

Mony..curând o sa ajungi la performanta asta si tu..

Andreea. Sper sa fie mai bine bebs..si sa doarma 3 h legate tot timpul. .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi

 

fetele cu nopti albe, simcri mai ales :*

 

noi dormim ca ursi :D bebe ar dormi de la 12, 1 la 6,7 aseara am.pus ceasuk la 4 nu a fost chip sa pape prea mult un pic de titi cu care mai mult s-a iubit :p

 

deny noi avem suporrt din material.in cadita o sa incec sa fac si mai cald in camera pana sa vina caldurile mai dadeam drumul.la aer acum am.zis ca oricum.este cald 27 grade multu pt sfaturi

 

pernuta cu saburi trebuie aa iau si eu, la noi bebe din somn se mataie saracuk de la gaze :( dimi

doarme si mai plange si iar adoarme si iar plange ....

 

noi pe fata dadeam oricum cu ser dupa ne-am iritat tare tare dam cu apa termala

 

azi incep si eu procesul muls mai constincios :)

 

cam asa :)

 

sa avem o zi linistita dragelor :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madd si Raluca pana cumparati pernuta cu samburi puteti pune un prosop de bucatarie un cuptorul cu microunde pentru a-l incalzi si apoi il puneti impaturit pe burtica (asa procedam cand suntem in deplasare la soacra) sau cu perna electrica data la primul nivel (cand mergem la mama) si ambele variante functioneaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris...multu de sfat..chiar ma gandeam sa incalzesc altceva sa ii pun pe burtica..

Mi-e asa mila de el..cum il apuca din somn asa..

 

Sprr sa isi faca efectul bonnisanul...daca nu..trec pe infacol..am si colief ca ultima solutie..

 

Astazi a plecat si mama..pana miercuri o sa fiu doar eu cu bebe..si cu sotul in we..acum e acum..sa vedem cum ma descurc:)

 

Pe voi cat timp v-a deranjat asa operatia? Eu simt o senzatie de usturime undeva putin deasupra ei dupa ce stau mai mult cu bebe in brate..sau fac alt efort..si vreau sa imi dau seama cat timp e normal sa simt asta...sa nu fie altceva:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flafi, sa stii ca am folosit si eu " printzachele" azi de cateva ori :)))) sa imi spui daca ai drepturi de autor pe el :))))

Habar nu aveam de sf. Vladimir...dar ma bucur ca exista si clar ca ii sarbatorim pe micutzi :)) impreuna cu al llui Paulinio, ca si el e Vlad :))

Deiutza, offf si aoleooo...bafta multa si la voi sa fie!

Mony, felicitari pentru productie!

Simcri, nervi de otel ....saraca de tine!

Vio, sa stii ca am facut proba cu storsul de sfarc dupa ce papa el...si iese laptic...asta e de bine, nuuu?! :) Aaaa...si gura lumii, stii tu, o astupa doar pamantul...asa ca nu pune la inima:) pentru noi esti mamica model plus erou. :))

Am facut o prostieeee mare cred...am mancat fasole in seara asta...si am si eu gase dar cred ca are si micutul....a fost fff agitat la san toata seara, si trage si parturi de zor si se cam incovriga micutzul...si nici nu am ceva de gaze in casa...infacol sau espumisan etc....sper sa trecem cu bine noaptea asta....

Foloseste :). Vladut al nostru e printzache din pufiland . Eh abia astept sa creasca sa ne jucam impreuna diverse. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...