Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ooooffff

Fie-mea ma tine pe post de suzeta de cateva seri. Ii facem baie, mananca si apoi ma suzeteaza. Aseara a durat operatiunea doua ore si jumatate, pentru ca am indraznit sa incerc sa o adorm leganata in brate, fara tzitzi in guritza. Mi-a facut un scandaaaal!!!

Asta seara mami a fost cuminte si a lasat printesa sa-si faca numarul, asa ca am scapat doar cu o ora jumatate. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooooffff

Fie-mea ma tine pe post de suzeta de cateva seri. Ii facem baie, mananca si apoi ma suzeteaza. Aseara a durat operatiunea doua ore si jumatate, pentru ca am indraznit sa incerc sa o adorm leganata in brate, fara tzitzi in guritza. Mi-a facut un scandaaaal!!!

Asta seara mami a fost cuminte si a lasat printesa sa-si faca numarul, asa ca am scapat doar cu o ora jumatate. :)

 

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Razi de mine, ha? Las' ca vezi tu ce-ti servesc strumfele tale! :))

 

La multi ani, Mayei! Am vazut tortul doar de pe telefon si arata tare bine. Il caut acum sa-l admir si eu omeneste. :)

 

Am descarcat un ghid de alaptare de pe site-ul maternitatii unde am nascut. L-as fi pus pe gmail, dar am uitat iar parola. [batcap]

Sunt informatii interesante. Multe le stiam, multe le-am aflat de la voi sau din alte parti, dar poate sunt utile cuiva.

Dreapta - jos http://www.maternitateamadonna.ro/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos ti-a iesit tortul. [flo2] Forma de floare am si eu asa, dar de fluturas nu! Sunt tare simpatici. [:)]

 

Mai doream sa scriu ceva, dar am uitat ce?! [ups]

 

Ma duc sa intind hainutele drei si apoi ma duc la somn.

 

Ce sarbatoare e maine?

 

Apropo:aveam sansa sa ne ducem maine la o nunta, fara dar, fara nimic, doar sa mai iesim si noi din casa si nu poooot, caci nu ma mai incape nicio rochieeee! [smulgpar] Si nu dau nici batuta bani sa-mi iau una pt noile dimensiuni, cand eu imi propun sa slabesc. [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Lily. Forma de fluture e ultima achizitie. Vine un nene arab in piata cu multe chestii de la Wilton la preturi de nimic si de acolo mai iai chestii.

Sa stii ca e complicat cu somnul la bb ii alaptati. Iti pove eu cat m am chinuit cu Maya. Cu Eva e pepsi : o pun in pat si doarme :).

Poate gasesti ceva sa mergi la nunta. V ar face f bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut o seara interesanta, sper sa fi intrat in normal acum si sa ne lase in pace gazele.

 

Pana acum, in fiecare seara dupa baita, manca si adormea, mai devreme sau mai tarziu, dar niciodata cu scandal. Azi de la 11 la 12 s a chircit, s a strambat si a plans de nu am mai facut fata si incepeam si eu sa plang. Noroc ca mi a luat o sotul si a linistit o, dupa care usor usor a adormit in patul nostru. Nu indraznesc inca sa o mut! Cred ca si sinte starea mea, eram speriata si depasita de situatie si in momentul in care a venit o persoana mai calma, cu toata durerea, a reactionat si ea si s a mai relaxat. Pana acum a fost situatia de criZa cea mai mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criulica, solutii nu am :))). Maya a adormit la san pana la un an, apoi toata vara am plimbat o cu carutul sa o adormim. Cand a venit frigul, am pus o in patut si eu ii cantam. Faza asta a duraat, nu stiu cat. Apoi stateam acolo pe canapea (aveam si o canapea la ea) pana adormea. Asta a durat pana acum o luna :).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...