Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

La mulți ani bebe filip!!

Felicitări pt evolutie..eu nu stiu de biotics..asa ca nu stiu cr sa zic..

 

Vicky..distracție plăcută azi cu fetele. .

 

Simcri..imi pare tare rau pt cat sufere bebe Andrei:( si eu as zice sa faci o eco..macar vezi ce si cum..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani sarbatoritelor si sarbatoritilor!

 

Maddie, ce frumos in gradina botanica [il]  Noi mergem in Parcul Floreasca pt ca stam f aproape, si mai am si un parculet in fata blocului, depinde de cheful lui bebe. 

Si eu i-am dat Mirunei bonnisan la un moment dat si si-a facut efectul o sapt-doua, acum suntem pe espumisan de ceva timp.

Hellie, poate scapati de colici.

Monik, sigur se va forma sfarcul, eu am avut unul neformat si cu mamelonul de silicon s-a format.

 

Simcri, sa speram ca va trece mai repede perioada asta mai grea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici !

Astazi l-am cantarit si eu pe Edi ,ma cantaresc eu cu el in brate ,nu am cantar de bebei, si are 5.100 ,nu am reusit sa-l masor ca nu sta locului. Oricum marti ma duc la medlife pt controlul de la 2 luni si vedem clar acolo.

Stiti ca in primele  saptamani nu luase prea bine in greutate ,ei ,de la saptamana a 3 a a stat Editzul la tzatza mai tot timpul si acum se vede.

Nu i-am mai dat nimic de colici ca degeaba le lua si i-am dat tzatza ori de cate ori plangea ,ca plangea de colici sau altceva ,se pare ca sanul a fost tratament pt el .Pana nu sugea pana la refuz nu se potolea ,inca mai regurgiteaza cand si cand ,mai ales cand il las cam mult sa astepte cu masa (nu sunt intotdeauna gata asa repede cum ar vrea el).Dupa ce regurgiteaza il mai plimb cam 30 min si apoi bag iar san ca tipa .

Astazi implinim 8 saptamani si ne-a facut un cadou frumos ,a inceput sa rada si sa gangureasca ,pana acum doar a schitat cate ceva.

Suzeta nu prea o mai vrea doar daca insist o ia ,insa nici eu nu i-am mai dat-o ,de cate ori a plans am incercat sa dau san.

Spuneati de apa termala ,mie la medlife mi-a spus sa nu i-o pulverizez direct pe fata ci s-o pulverizez pe o compresa sterila si sa il sterg cu ea pe fata ,brobonelele s-au mai dus acum daca a fost mai racoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio..la multi ani dinlui bebe Edi .ce repede a trecut timpul. ..

Si al meu se linisteste la tztz..de astea mi-e mai usor noaptea sa il tin in pat..

Eubi-am dat cu apa termala direct..dar se sperie..asa ca ii pun pe compresa acum.si alternez cu ser..

 

Am vazut in pachetul cadoul de la medlife lotiunea micelara pt bebei de la bioderma..o sa o incerc..hellie..parca tu spuneai de ea...

 

Ralu..infacolul la noi a fost apa de ploaie..si parca nu il tolerează. .am zis ca daca nu mai merge bonnisan..iar protectis..tot ceva djn plante parca..sa vedem..noi suntem mici..pana la 3 luni avem timp sa le incercam pe toate:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris ,bine ca ati reusit sa-i dati gauri ,mai tarziu nu mai statea ea si plange prea tare.Asa am facut eu cu Ana si abia la 5 ani am reusit sa-i dau gauri cu pistolul.

Doina felicitari pt Filip ! A crescut bine ,e chiar lungut la 56 cm ! La multe lunite !

Raluca chiar nu s-a linistit deloc Miruna cu colicii ? Nu se vede nici o schimbare ? Poate plange din cauza puseului.

Criulica nici la voi nu apare nici o ameliorare ? Imi pare rau dragelor ! 

Noi parca sa zic ca suntem oarecum mai bine ,daca nu exagerez cu fructele .

Offf ,Ralu i,mi pare rau ca si voi sunteti tot cu colici ! poate dupa ce-i trec durerile de burtica o sa doarma iar in patut ,daca nu ,nu-i nici o problema ,si eu am dormit cu ei in pat cat au vrut ei ,acum vad ca Edi doarme noaptea la patut dar ziua nu prea vrea ,mai degraba doarme in carut afara in curte sau in bouncer.

Maddie ce frumos cred ca e la gradina botanica ,nu am mai fost de cand era Ana mica ,in vara asta vreau neaparat sa ajung si pe acolo si am in plan sa iau muzeele din Buc. la rand.

Fetele multa putere si rabdare ca in curand scapam de colicei!

Simcri si voi va chinuiti tot cu burtica ,off ,sper sa se linisteasca si Andrei un picut!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nuu..are doar brobonele..nu foarte multe..dar am zis ca rau nu ii face..noi am avut multe revistute si pliante .si niste mostre de la pampers, chicco si unele de la la roche possay si bioderma..dar sunt destul de maricele mostrele cat sa le incerci sa iti faci o parere..am vazut ca si lipikar e printre ele..miche parca zicea de el..iti zic cum e:)

 

Ma gandeam ca sunt la fel pachetele:))

 

Ralu, pe bonnisan scrie sa dau 5-10 picaturi de 3 ori/zi..nu as putea sa ii dau cate 5, dar mai des, cand vad ca are crize? Tu cum i-ai dat Mirunei?

Criulica, parca si tu esti cu bonnisanul..tu cum il dai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...