Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

Salutare.

Noi suntem bine, de marti suntem acasa si e asa de bineee... Am iesit din spital cu ceva infectie la ochisor, dar cu tratament acum Tudorve bine. Papam numai san, are nopti cand din ora in ora vrea sa suga dar il alaptez culcat si nu resimt oboseala chiar asa de tare. Oricum e un cuminte, papa si somn.

Nadia pana acum a areactionat foarte bine, e bucuroasa ca incet incet imi reiau si eu vechile activitati asa ca nu mai avem restrictii la joaca.

Apropo...dupa cat timp pot sta pe fund ca sa nu afectez epiziotomia? Eu inca stau pe colac, mi-e frica sa renunt inca la el. Marti merg sa imi scoata atele si sper sa nu ma mai jeneze nimic prin zona.

Merg sa citesc din urma ca sunt restanta rau de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Flory eu  nu am menajat epiziotomia deloc ,e drept ca nici nu m-a durut,vezi daca nu te jeneaza atunci stai in fund fara probleme.Nu ti-au pus fire care se resorb? 

As fi vrut un colac si eu cat am fost in spital dar pt hemoroizi ,dupa ce am ajuns acasa mi-au trecut si aia si nu am mai luat colac.

Bine ati venit acasa !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, mie mi a spys sa ii dau bonisanul in combinatie cu infacolul. Infacolul inainte de fircare masa iar bonisanul 8 picaturi pe zi dupa masa. Azi nu am habar cand sa le dau pentru ca de pe la 11 mananca in continuu. Am fost si plecate si mai e si agitata. Combinatie cool!:((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[si-eu] Salutare 

[s]La multi ani sarbatoritilor. Mamici [flor] & bebei   [bb]  [bebic]  & copilashi [copil]. Multa sanatate va doresc, implinire si bucurii. Rabdare mamicilor si dureri cat mai putine piticilor. [deziuata]

 

Si a mea a fost ieri [:I] dar nu am sarbatorito. Am primit doar felicitari de la familie si atat. Numi place sami sarbatoresc ziua de nastere [:I] , nu ma  intrebati de ce, asa sunt eu [ascuns]   [:I]

Tot ieri am cantarito si eu pe Naomi pe cantar de baie, cu mine in brate. Eu am 10kg + [bang] [bang], se vede foarte bine pe mine ca mam rotunjit chiar binisor [grasa], sper sa nu cad in depresie, ma incurajez sa mai rabd ca o alaptez pe fetita, macar pana implineste ea 6 lunite, dupa aia o sa ma putin la dieta.

Printesa noastra avea ieri 4,4kg (ultima data cand am cantarito pe 10iunie la pediatru 3,51, la ambulanta avea 3448, cantare diferite). Cert e ca a pus pe ea aproape 1 kg timp de 3saptamani. 55cm (am masurato eu alaltaieri). So, la 5+ sapt  avem 4,4kg 55cm.

Acum sa vedem cat o sa avem la control luni. Avem programare la pediatru.

 

 

Brobonelele, avem asa de multeee, pe cap, pe fata. Restul corpului curat. Arata exact cum ati descris voi, piele de gaina. Numi place sa o vad asa[:(], nu stiu cu ce sa o dau, ca tot am cautat apa termala sa o dau si eu si nu gasesc la DM. Unde se vinde ea? La farmacie?

Brobonelele astea dor? Ma intreb daca bebelusii plang si de la ele cumva?  [:I]   

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio habar n-am ce fire mi-a pus dar nu cred ca sunt resorbabile daca trebuie sa manduc sa mi le scoata.

Simcri fiecare bb se deszvolta in ritmul lui, lasa-l in pace nu iti mai fa o mie de ganduri si tine cont ca e prematur, analizeaza-i achizitiile in functie de varsta corectata.

Legat de alaptat nu va mai stresati copii cresc si cu lm si cu lp si cunosc destule cazuri de copii bolnaviciosi care au fost alaptati si la san. Nu e nimeni o mama mai buna daca nu vrea sau nu poate sa alapteze. Importanta e atentia si dragostea pe care le-o acordam. E important sa fim si noi linistite si multumite ca bebei sa creasca armonios.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara dragelor :)

 

madd felicitari pt bulanase :*

 

simcri uff incearca sa nu te mai gandesti la toti balaurii :) cred ca iti este greu stiind si vazand atatea dar incearca :*

 

fkuturash nu a msi intrat ... poate ne mai scrie dupa ce se acomodeaza :)

 

noi am avut o zi buna am fost in parc din pacate in mijlocul zilei ... greu inca cu progranul bebe nu a resimtit dar noi da :D chinezul dormea doar dc mergeam cum ne opream cum dadea semne ca se trezeaza :)

 

culmea alaptarii: sa mergi mufat din masina pana acasa

 

cu apa termala nu pulverizez direct pe fata ... ci pe compresa sterila / tamponas :)

 

cam asa :)

 

vio asa ma gandesc si eu ca o sa reusim sa dormim si in patut dar cand il vad asa speriat de bombe si chinuit ... tresare din orice si de el se sperie ... :)

 

o seara linistita necolicoasa :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello !

 

La multi ani sarbatoritilor !! La multi ani pt ieri, Deny !! [flor] Eu te inteleg (oarecum) cu ziua de nastere ca nu-ti place sa ti-o serbezi. Mie nu mi-a placut niciodata sa mi se cante "la multi ani". Mi se parea de groaza momentul cand aveam invitati si intra mama cu tortul cu lumanari si incepeau toti sa cante. Nici la scoala nu mi-a placut si nici acum cand imi mai fac elevii vreo surpriza. Nu stiu, asa sunt eu, mai ciudata (cred ca ma rusinez [:D]). Da' cadouri imi place tare mult sa primesc. Mai ales ca la mine se tin lant. Intai e Sf. Andrei, apoi ziua de nastere, apoi Craciunul. Si pana de curand, pretindeam cadou si de "mos Nicolae".:))

 

Of, fetelor, greu cu colicii si gazele. Eu am inceput sa disting atunci cand plage de colici si cand plange de gaze. La colici incepe sa planga brusc si tace la fel de brusc, iar la gaze urla intr-una.

 

Simcri, sa zic si eu ca sunt obsedata ca nu vede? :) Nu mai zic. :)

 

O noapte nelinistita sa avem. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunitze si ani, Edy!!!

 

La multi ani, Deny!!! Multa sanatate si fericire!!! :*

 

Felicitari tuturor bebelusilor pt progrese si, binenteles, mamicilor!!!

 

Dupa o noapte grea a urmat o zi la fel :(( pana si la plimbare a plans :(( i-am dat primul pliculet de biotics care sper sa faca minuni, va anunt.

 

O noapte linistita si fara colici! :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...