Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

vio asa ma gandesc si eu ca o sa reusim sa dormim si in patut dar cand il vad asa speriat de bombe si chinuit ... tresare din orice si de el se sperie ... :)

 

cand da si din manute sesperie?

 

si a  mea se sperie eu o infasez (mai exact ii prind manutele sub paturica)ca sa poata adormi, dupa ce a adormit bine bine, ii scot manutele, ca merreu le aduce la fata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simcri nu te stresa , e ca in primul an la medicina ti se pare ca suferi de toate bolile :)

Vladut la 10 sap semi urmareste degetul, iar privirea o sustine bine cam de cateva zile. Acum le dobandeste, inca nu sunt complet instalate noile achizitii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Deni!

 

Am terminat si noi cu aniversarea nr 2. A fost f bine, dar suntem rupti. Fetele dorm, eu astept mulsu de la miezul noptii si soomn.

Mai avem ultima tura miercuri, cu fetele de la bona.

 

Simcri, nici Eva nu urmareste degetul, dar se uita la mine cand ii dau bibe, dar asta de mult timp, de pe la o luna. Maya nu se uita cand o alaptam insa. Degetul nu cred ca e interesant. Incearca si tu cu o jucarie.

 

Apa termala, eu am citit pe prospect, acum 5 ani :))) ca se puverizeaza direct si sa lasi sa se usuce asa.

 

Cu colicii, trebuie dat cateva zile un anumit produs, si abia apoi se vede o imbunatatire. Nu isi fac efectul imediat decat medicamente gen Nospa (eu la Maya am fost nevoita sa-i dau de cateva ori).

 

Atat am retinut :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva vad ca e ok dupa vaccinuri :). A fost cam somnoroasa ieri, dar nimic extraordinar. Parca mananca un pic mai prost.

Azi cu toata agitatia era si ea f maraita, dar am dus o la nasi si a fost o, acolo. Si acasa era calma cand am adus-o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris ,bine ca ati reusit sa-i dati gauri ,mai tarziu nu mai statea ea si plange prea tare.Asa am facut eu cu Ana si abia la 5 ani am reusit sa-i dau gauri cu pistolul.

Doina felicitari pt Filip ! A crescut bine ,e chiar lungut la 56 cm ! La multe lunite !

Raluca chiar nu s-a linistit deloc Miruna cu colicii ? Nu se vede nici o schimbare ? Poate plange din cauza puseului.

Criulica nici la voi nu apare nici o ameliorare ? Imi pare rau dragelor ! 

Noi parca sa zic ca suntem oarecum mai bine ,daca nu exagerez cu fructele .

Offf ,Ralu i,mi pare rau ca si voi sunteti tot cu colici ! poate dupa ce-i trec durerile de burtica o sa doarma iar in patut ,daca nu ,nu-i nici o problema ,si eu am dormit cu ei in pat cat au vrut ei ,acum vad ca Edi doarme noaptea la patut dar ziua nu prea vrea ,mai degraba doarme in carut afara in curte sau in bouncer.

Maddie ce frumos cred ca e la gradina botanica ,nu am mai fost de cand era Ana mica ,in vara asta vreau neaparat sa ajung si pe acolo si am in plan sa iau muzeele din Buc. la rand.

Fetele multa putere si rabdare ca in curand scapam de colicei!

Simcri si voi va chinuiti tot cu burtica ,off ,sper sa se linisteasca si Andrei un picut!

 

Cred ca e si de la puseu, de plange asa mult. Ieri a fost mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nuu..are doar brobonele..nu foarte multe..dar am zis ca rau nu ii face..noi am avut multe revistute si pliante .si niste mostre de la pampers, chicco si unele de la la roche possay si bioderma..dar sunt destul de maricele mostrele cat sa le incerci sa iti faci o parere..am vazut ca si lipikar e printre ele..miche parca zicea de el..iti zic cum e:)

 

Ma gandeam ca sunt la fel pachetele:))

 

Ralu, pe bonnisan scrie sa dau 5-10 picaturi de 3 ori/zi..nu as putea sa ii dau cate 5, dar mai des, cand vad ca are crize? Tu cum i-ai dat Mirunei?

Criulica, parca si tu esti cu bonnisanul..tu cum il dai?

Maddie, i-am dat panaa la o luna 10 picaturi de 3 ori pe zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina sper sa faca minuni bioticsul in cazul vostru ,sa-mi spui daca vezi vreo schimbare.

Eu am renuntat la solutii anti colici ca nici nu stiu daca plange din cauza de colici sau de la puseu ,vrea numai la san ,si patesc si eu ca si Criulica de nici nu stiu cand sa-i dau picaturile ca el e numai la san. 

Deny cred ca pe ei nu-i deranjeaza brobonelele ,mai degraba ne deranjeaza pe noi cand ii privim.

Simcri prin spaime din astea am trecut si cu ceilalti doi ,am stat cu grija pana m-am convins ca aud si vad bine. Cred ca orice mama are frici din astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor sarbatoritilor!  [deziuata]

Cea mica doarme si profit din plin ... Azinoapte i-a picat buricul, ne-am scapat si noi de o grija. M-am cantarit azidimi, am -8 kg ... nu stiu cum ii, atata timp cat e cu minus eu ma bucur!

 

Ne gandeam sa o scoatem azi la plimbare, dar ma gandesc sa nu fie totusi prea devreme ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...