Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

Simcri, bouncer cu muzica ai? La plimbare afara cu caruciorul ati fost?

Edi 2 saptamani a dormit in timpul zilei doar afara in carucior. Acuma e mai "mare", la plimbarea de seara nu mai adoarme, dar e ok ca doarme mai rapid dupa baita.

 

L-am cantarit azi si are 5480, a crescut 430g saptamana asta.A fost constipat 3 zile, dar azi dimineata m-a trezit cu gura pana la urechi, se scremea, iar cand am verificat era verdeeee!!!!

 

Nu stiu nici eu cat sa-i mai dau sa pape. Aseara de ex a supt cat a supt, baita, apoi 90ml lapte muls, 90ml lp si cand s-a terminat ar mai fi vrut. pai cat mananca copilasul asta? 180 + supt si mai vrea? Mi-e frica sa-i dau prea mult sa nu devina prea gras.

 

Flory, parca tu intrebai de bouncer, eu si Vio il avem acesta:

http://www.caruciorbebe.ro/detalii.php?id=1206

Lui Edi ii place, dar pe mine ma exaspereaza muzica, e prea tare. Am pus si eu scoci dar tot pa tahuieste de cap. Asta e, chiar si acuma motzaie in el, iar eu lucrez ceva pt servici [alcool]

Cel mai bine ar fi sa vezi unul in magazin si sa il probezi.

 

Caut ursitoare pt botez si cele ce le gasisem in Mures nu mai pot in 20, trebuie sa caut din nou.

 

Maine ar trebui sa ma intalnesc cu prima candidata pt bona. Sper sa nu ma lase balta si ea, parea super incantata la telefon, acuma sa vedem cat de incantata voi fi si eu.

 

Va pup fetele si mai revin. va urmaresc indeaproape. [hia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simcri, am si eu o problema si poate poti sa ma ajuti cu parerea ta. De sambata seara a inceput sa suga putin iar apoi prinde sanul trage de 2-3 ori si incepe sa planga sau adoarme. Ieri a fost doctorul si ne-a zis ca este inflamat putin sub limba unde i s-a taiat frenul si ca o sa treaca in 2-3 zile. Iar legat de somn cica ar fi de la icter si ne-a recomandat sa-i facem analiza bilirubinei si in functie de ea ii prescrie sau nu fenobarbital. Ce nu inteleg eu este posibil ca o luna sa manance la 2 pre maxim 3 si sa nu doarma asa mult si brusc sa se schimbe??? Poate creste bilirubina dupa o luna? Eu n-am cazurile de la talasemie in familie, n-am schimbat nimin in meniu :((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simcri, am si eu o problema si poate poti sa ma ajuti cu parerea ta. De sambata seara a inceput sa suga putin iar apoi prinde sanul trage de 2-3 ori si incepe sa planga sau adoarme. Ieri a fost doctorul si ne-a zis ca este inflamat putin sub limba unde i s-a taiat frenul si ca o sa treaca in 2-3 zile. Iar legat de somn cica ar fi de la icter si ne-a recomandat sa-i facem analiza bilirubinei si in functie de ea ii prescrie sau nu fenobarbital. Ce nu inteleg eu este posibil ca o luna sa manance la 2 pre maxim 3 si sa nu doarma asa mult si brusc sa se schimbe??? Poate creste bilirubina dupa o luna? Eu n-am cazurile de la talasemie in familie, n-am schimbat nimin in meniu :((

Doina, ma bag si eu doar la partea cu suptul. Nu stiu daca ai vazut este pe prima pagina un filmulet cu un bb ce frenul taiat, Demo 3. Poate te ajuta. [flo2] L-am primit de la un consilier in alaptare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi mai pe la pranz :)

 

multumesc de raspunsuri dragelor

 

carmen pai si eu inca dau cu protectii pt ca pur si simplu mameloanele se ombilicheaza cand trage bebe si se enerveaza ...

 

vio eu simt ca trage si apoi da se detensioneaza sanii dar la putin timp dupa ii simt iar grei .. cu inghititul eu nu am auzit niciodata ... ca am urmarit dar nu se aude ...

 

o sa incec un mulg pe nemancate sa vedem cat scot nu prea ma lasa inima sa ii dau la o masa doar lp .. poate este mancacios si aia este :D

 

simcri ufff citram si ma pregateam sa te felicit sa ne bucuram de asa zi si apoi ... ufff :)

 

hellie si noi am zis ca diseara asa ii facem baita pe burtica pt ca am obs ca doar atunci sta linistit :)

 

cam asa :) noi nu stam in leagan tot incerc sa-l obisnuiesc dar nu rezista mult .. deocamdata in brate este cel mai bine :))

 

o zi linistita si frumoasa dragelor :)

 

vicky ce peripetie interesanta :D un adevarat cadou pt gazde nu gluma :D am patit si noi de vreo 2 ori sa ne iasa din pampers :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai, gazdele au si ele un baietel de 4 ani, asa ca stiu cum e. In plus s-a curatat bine :).

 

Iris, se poate pune de la nastere in scoica.

Cu polenizarea si inelul nu stiu. Daca esti stresata ia pastila de a doua zi ... [flo]. Parca e minim 1 an intre ceza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor.

 

Vicky, tare Eva ta. V-a umplut de "noroc" si pe tine si canapeaua gazdelor. :))

 

Hellie, si eu am obs ca al meu e mai linistit la baie cand e cu burtica in jos, da' nu m-a taiat capul sa incepem asa. :) Dar urla cand ii dau cu solutie micelara pe fata si mai ales, pe gatut, ca strange mizerie intre pliuri.

 

Maine mergem la eco de sold si eu merg la control de 6 sapt. Iar apoi.... liber la polenizare (zic eu) :)). Cum spuneam, nu ma bag la sterilet, cred ca nici inel nu o sa servesc, anticonceptinale nici atat, deci ramanem la prez.

 

Ca mi-am amintit: Maddie, ati fost la pediatru la Medlife? Daca da, la cine si cum fu?

 

Am retinut pediatra la care a fost Vio si daca nu primesc alta recomandare poate merg la ea, ca la Marcu nu mai merg. Noi i-am facut abon lu' asta mic, asa ca nu o sa ramanem cu pediatru la Spitalul de Pediatrie, fiindca nu intra consultatiile de acolo in abon, asa ca o sa ne alegem unul din celelalte clinici.

 

Parca mai vroiam sa zic ceva, da' nu-mi amintesc...

 

Hm... da, cand vreau sa-l pun pe al meu copil in bouncer parca il pun pe ace. Urla de zici ca-l tai. Mai insistam.

 

Ma bate sotul la cap sa luam o bona, da' nu stiu ce sa zic. Adevarul e ca mi-e tare greu cateodata, da' ma gandesc ca daca eu d'abia il linistesc, cum ma ajuta o straina?

 

Acum doarme pe mine ca o broscuta. Am descoperit ca e pozitia lui preferata de somn. Fac si eu ca Simcri: mi-e teama si sa ma intind dupa telecomanda sa nu-l trezesc, ca era treaz de la 8:30 si abia a adormit la 13.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea si noi mergem maine la spitalul de pediatrie ,poate ne vezi pe acolo ca vin si cu ceilalti doi ,am programare la 8.30 .

Inelul ala vaginal suna bine dar nu se recomanda femeilor care alapteaza asa ca noi ramanem la prezervativ.

Mony super bine a luat Edi saptamana trecuta !

Bafta cu bona !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...