Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am si eu chestia cu mirositul si pupacitul...nu ma satur deloc..

Nu stiu ce are dl..de la o vreme nu mai vrea decât in patul mare sa doarmă. .vb elyanei..patutul are ace:))) poate ca simte miros de mami si tati in patul mare?! Am zis ca incerc cu un tricou de-al meu in patut sa vedem daca vrea asa..

 

Aa . obligatoriu adormim pe piept...

 

Sa ne laudam...azi ne-a cazut buricelul..gata.am scapat de o grija:)

 

Nu prea știu cum sa il ajut cu gazele astea..e asa un chin pana trage partzurile..de eructat nu vrea tot timpul..:( nu stiu cum sa il ajut. ..

 

Eu pe fata l-am dat alternativ cu ser, apa termala si lotiune micelara..ate cateva bubite..care par sa treaca..dar probabil vor apărea altele daca va sta lipit de mine..asa ca nu prea avem cevface...

 

Tocmai am realizat ca nu am platit factura la cablu:))) asa ca azi nu am tv sau internet..noroc cu netul pe mobil:)) asa ca azi avem program de somn..citit si plimbat:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha Ralu te inteleg cu linsul, eu il prizez zilnic, zici ca e drog. Si inteleg de ce animalele si- i ling, sunt gustosi rau hahaha

 

Ma distreaza teribil combinatiile de stranut + part in acelasi timp sau ragait si part, face o fata mirata de genul WTF!!!!!

 

Si o premiera azi-noapte s-a adormit singur. A papat la 22 apoi l-am pus in cosulet a dat din picioare manute a scos tot felul de sunete si peste vreo 3 minute liniste. La 2.30 de dimineata la fel, la 5.30 la fel... Oare sa incep sa sper? :D

Flafi, exact asa a avut si Edi program azi noapte. Culcat la 22, trezit 2,30 si 5,30 , supt ambii sani si la 2 si la 5 + cate 120 lp, si de la 6 m-a frecat intruna sa ma trezesc, dar m-a rasplatit cu zambete si putin ras. [:)] Si la 9.30 nu mai stiam cat sa-i dau sa pape. I-am dat 120 si a urlat ca mai vrea, dar nu i-am mai dat. Acuma se screme in bouncer ca de, e vremea de kk.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea are aceleasi ore de trezire/ papa de noapte :)).

Aseara am sarit peste baita, mi a fost feica ca ii dau programul de somn peste cap dar a fost totul in ordine.

 

Azi suntem plimbarete din nou. Am venit la mama ca e mai racoare, consider ca o vizita la mama inseamna viata sociala:((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Hai ca am terminat si noi cu doctorii ,azi i-am facut infanrixul si am convenit cu med de fam sa-i dau rotarixul la 3 luni si prevenar la 6 luni .Ea spunea ca nu ar fi nevoie de prevenar dar eu vreau sa-l fac ,poate asa nu mai patesc cu el ce am patit cu ceilalti doi.

Ne-am cantarit si are la 2 luni 5,350 si 58 cm ,a luat f.bine de la 3 saptamani in sus .

Totul ok cu bebe mai putin putza care nu mi-a placut ca e pielicica f stransa si nu are decat un mic-mic orificiu prin care iese urina ,Dragos nu avea asa .Ne-a spus sa incepem cu decalotarea. Azi med de fam a venit si mi-a aratat cum trebuie facut ,a fost un pic cam dura ,mie mi s-a parut ca atras prea tare dar ea a spus ca in felul acesta evitam suferinta mai tarziu.

 

Andreea noi am terminat mai repede vizita dar apoi am scos masina din parcarea lor si am oprit pe straduta ca sa alaptez si in timpul asta tati s-a dus la banca ,avea ceva treaba,m-am uitat dupa masini cu nr de ph ,parca am vazut o dacie logan si un jeep ,noi eram cu un peogeot mare cu nr. de cl . Bine ca nu sunt probleme cu soldul!

Ai scos si asta din grija ta.

 

Doina ma bucur ca si-a mai revenit Filip cu mancatul !

 

Deny las-o sa suga la san ca atunci cand vine pic-pic ,sanul  produce lapte in timpul asta ,nu-i convine dar daca nu are in cotro ,suge .Asa poate scapi de completare .

Pe mine saptamana asta m-a supt ca lumea si urmarea e ca sanul produce mult mai mult ,ma simt ca in primele zile cand aveam sanii umflati ,noroc ca el nu doarme prea mult si nu trece timp mult intre supturi ,asa nu apuca sa se umple prea mult sanul.

 

Pt bebeii care au icter eu stiu ca tinutul la soare ajuta ,eu pe Dragos l-am nascut iarna si il tineam la geam sa-i scada icterul ,dar a luat si fenobarbital ,pe atunci nu stiam ca-i un medicament ''greu'' ,daca medicul mi l-a dat eu l-am dat la copil.Nu stiu daca a fost rau sau bine.

 

Madd sa stii ca si eu am problema asta cu Edi ,si acum mai regurgiteaza dar nu vreau sa-i dau medicamente pt asta ,il tin cat mai mult in sus si dupa masa il pun sa doarma inclinat ,vreau sa-mi caut o perna speciala ,stiu ca exista ,am vazut pe net.Cand sta la verticala nu regurgiteaza ,cand sta la patut scoate laptic ,uneori in cantitate mai mare de ajunge sa scoata si pe nas ,altadata mai putin .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa ii adorm pe la 9. Pe scurt, l-am tinut pe G adormit si o ora i-am tinut tetina in gura lui M sa pape 90ml, apoi s-a trezit G flamand si a ras vreo 80ml. Deci problem solved. Acum G maraie in somn ca da vanturi si aparent il doare. M miauna ca il aude pe fracsu :)) sper sa nu se trezeasca in acelasi timp :( sa am timp sa il pun macar pe unu la san

 

Si M scuipa lp, G mananca si praf de pietre :)) insa nu le mai dau ca M a avut gaze iar G mi-a regurgitat 2 zile dupa o masa de lp. Eu inca mai am cutie de prenan si ma plimb cu ea prin deplasari insa nu o utilizez :))

 

Subscriu, o tii la san sa molfaie si vine laptic. Eu scot aproape tot laptele cu pompa si daca cer san ii pun, in 5-10 min au mustati de lapte si incep sa imi curga sanii. La fel si la pompa, dupa ce da cateva minute in gol, apare lapte.

 

Au uneori nasul infundat, am pus ser, am pus si pompita, nu prea ajuta. Batista pt aspirator nu am. Oare au racit sau e normal? Le vine lapte pe gat si dupa raman fornaiti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony - Vladut papa lp dimineata si seara nu mereu. In functie de cum are chef. Aseara la 19 a mancat 150 dar aia a fost tot pe toata ziua. De atunci pana acum nimic. Eu ii dau san la fiecare masa, dar la un moment dat cand vad ca trage in dusmanie si se enerveaza atunci ii dau lp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...