Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

Ralu in curand vei avea si tu curaj sa ramai singura cu chinezul ,las' sa mai creasca un pic.

La noi abia acum a inceput sa se inroseasca cicatricea de la bcg ,medicul a spus ca e bine.

Noi apa in cada punem mai multa sa-i acopere un pic umerii ,am vazut ca-i place apa mai multa ,si normal ca-i place sa fie broscuta ,pe burtica in apa.

Trecem la espumisan ca cica e plin de gaze si asta e o cauza pt regurgitari ,eu nu-i mai dadeam nimic de colici sau gaze.

Deiutza eu am folosit apa termala ,se pare ca ne-a ajutat dar a fost si vremea mai racoroasa si au disparut multe din bubite de la sine.

 

Elyana imi pare rau ca gemenasii tai plang ,ce pot sa-ti spun decat sa ai multa rabdare si putere sa treceti peste perioada asta ,cred ca sunt colicii de vina.

 

Si noi il mirosim p[e Edi intr-una ,mai ales Ana ar sta toata ziua cu nasul la gatul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua

Ma gandeam ca poate unele dintre voi sunt interesate de

 

 COLAC PENTRU GAT BEBELUSI, 1 LUNA -3 ANI , MAXIM 13 KG

 

 

Colacel de gat pentru bebelusi.

Perfecti atat pt cada cat si pentru mare, sau piscine

Pentru bebelusi intre 1- 36 luni

Colacul dispune de doua camere, umflate separat, oferind bebelusului siguranta si un confort suplimentar. 

Inchiderea cu scai si clama asigură o securitate îmbunătăţită şi permite ca dimensiunea colacului pe interior sa fie reglata, ceea ce ofera un confort sporit pentru gâtul copilului

Culori : ROZ, BLEO, VERDE, PORTOCALIU

Pret 35 lei

 

 

Pret 35 de lei

 

Pentru detalii sau comenzi, ma puteti contacta prin PM

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, mai pe la pranz asa.

 

Am avut o noapte mai bunicica, in sensul ca se trezea, manca si adormea relativ repede. N-a mai avut crize de plans de 2 ore, cu. obisnuia. Eu tot sper intr-o imbunatatire. :)

 

Vio, noi eram cu loganul de ph. [:D] Este zestrea sotului. :)) Masina mea e mai de fite, in sensul ca e automata si daca nu trebuie sa conduc eu, o folosim pe a lui.

 

Sa va zic grozavie: azi-noapte, tampitul ala de motan (ca nu pot sa-i zic altfel) ne-a daramat televizorul si s-a facut praf ecranul. Oof... ala a fost cadou de la mama pt sotul meu cand ne-am mutat, ca a zis ca are diagonala mai mare si sa vada bine meciurile. :) Acu' tre' sa ne luam tv. Noi il avem pus in biblioteca si stau sa ma gandesc cum a reusit sa se urce pe el si sa-l darame. Cred ca a fost nervos ca nu ma doarme cu noi. :)) Acu' rad, dar azi-noapte am fost f nervoasa, imi venea sa deschid usa si sa-l dau afara. Si-l iubesc mult, credeti-ma, dar asa aveam alte planuri cu banii pe care o sa-i dam pt tv... Ca de, sotul vrea tot unul mare si "mai misto" (incheiat citatul).:D

 

Si eu ii dau espumisan inainte de masa si eructeaza imediat cum il ridic in sus, dupa ce papa.

 

Acum doarme la mine in brate (ca de obicei). Asa-i place.... cum il pun jos, cum incepe sa se agite. Dar decat sa-l aud plangand ore in sir prefer sa-l tin. :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la noi minune mare minune azi-noapte a dormit de la 1 la 5 la 5 s-a trezit a papat si imediat somn pana la 7 cand s-a matait l-am luat si l-am pus pe mine si a dormit pana la 8 jumate ce bineee sa dormim, azi a avut o repriza de scremete si plansete a reusit sa faca kk si acum doarme linistit, sper sa ne tina cat mai mult, azi incercam si noul lapte sa vedem ce ne da.

 

Deiutza si Andrei tuseste sec asa din cand in cand, dar asta cand e agitat si se screme deci se irita, daca nu sunt alte semne nu te alarma.

 

Vicky in principiu daca nu face cicatrice inseamna ca nu a prins vaccinul, si se face testarea la tuberculina eu am facut si la adulti si la copii ii zice Tubertest pentru asta.

 

Mai citesc si revin :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!  [flo2]

 

Ieri a fost o zi foarte obositoare, am fost plimbareti. Dimineata a trebuit sa merg sa-mi scot firele de la operatie si apoi sa mergem sa scoatem certificatul de nastere si sa depunem dosarul pt alocatie. Si-a luat liber sotul, m-a dus el, asa ca gangania mica a ramas cu matusica ei (cumnatamea). I-am lasat laptic la pachet, am reusit sa mulg 60 ml in total de la ambii sani.

Am scapat de fire, dr a zis ca arata foarte bine operatia, am tras si eu un ochi, intr-adevar de abia se vede  [:)]  Dr a fost simpatic ca de obicei, m-a intrebat daca mi-a placut "la ei" [:D] si a spus ca ne vedem la 6 sapt de la nastere, daca nu intervin probleme,

Ne-am dus sa scoatem certificatul, si surpriza, n-aveau program de eliberari de dupa pranz, si era vreo 10-11 dimi cand ne-am dus noi. Am revenit acasa, si gangania dormea dusa. Mancase 40-50 ml de laptic, dar a dat un pic si afara. Asa ca am muls iara vreo 60 ml sa-i las sa aiba si am mai stat un pic pe acasa si am plecat din nou.

Scos certificat, am mers sa facem copii dupa acte, am depus intr-un final dosarul si am venit acasa. 

Dupamasa au venit mama si sora mea in vizita. Sora mea nu o mai vazuse decat pe fb, ca saracu fusese bolnavioara si nu a avut voie.

Pe seara am scos-o si noi in sfarsit la plimbare. Nu am stat mult de inceput, am facut 2 ture de cartier. Nu a dormit dar a stat foarte cuminte.

Cand am ajuns acasa i-am facut baita. Buricul e aproape cicatrizat. Dar de abia am ajuns sa mananc, ca m-am chinuit sa o adorm. La fel si la masa de la 11, m-am chinuit sa o adorm, deja eram f obosita si ma durea capul.

 

Am observat la ea ca doarme foarte bine la pranz si dupamasa, dar dimineata si seara e cam chin. Noaptea depinde de noroc. Subscriu si eu la ce zic Elyana si Maddie - si a mea prefera sa doarma cu noi in pat si pe canapea decat in patutul ei. Si ii place sa adoarma pe piept. Cand nu pot sa o linistesc si sa o adorm nicicum, pana la urma adorm cu ea pe piept. Si a mea e haloasa, se enerveaza la san, ii e lene sa traga uneori, alaptatul e destul de dificil ... sper cu timpul sa devina mai usor. Si se intampla uneori sa mai si regurgiteze, dar nu foarte tare si nu foarte des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio..chiar ma gandesc ca al meu zmeu regurgiteaza de la mancat prea repede si neeliminare gaze..il tin sa eructeze o gramada. .uneori o face..dar putin de tot..apoi adoarme cu capul pe umarul meu..o sa ridic pătuțul. .sper sa si doarmă in el..ca luiiîi place tare in patul nostru:)

Iar de la gaze...se screme si se agita. .di evident ca iar da laptic afara..

Ma gandesc ca e surplusul din moment ce doarme linistit dupa...

 

Elysna..imi pare rau ca plâng bebeii..

Andreea..simcri..ma bucur ca ati avut o noapte msi ușoară. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...