Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carmen, eu sunt un pic vinetie deasupra operatiei, in partea stanga...dar nu stiu de ce...poate pentru ca uit de ea si ma ridic mai brusc din pat/ fotoliu etc...nu mi-am facu griji insa.

Eu nu am purtat centura...mi-e cald cu ea si ma incomodeaza...ma bazez ca se retrage burta si fara centura..:)))

 

Pentru semnatura, te duci sus in dreapta paginii unde scrie numele tau si alegi acolo semnatura forum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, mersi! Acum inteleg.  [flo2]  [pk]

Carmen, cred ca tu intrebai de lapticul care nu-l satura pe bebe. Eu nu cred in asa ceva, eu cred ca laptele matern satura, e perfect adaptat la nevoile bebelusului, cred ca exista in schimb persoane care descurajeaza alaptatul si e pacat ca sunt cele apropiate. Si mie mi s-a spus dar le-am raspuns la obiect.

Hellie, fata mea face des kk, dar ca si fetele, zic sa il lasi sa se regleze singur,

Maddie, foarte bine ca ati iesit. I-a priit lui bebe.

 

Va pupam!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu e bun pepenele rosu?

Eu am testat merele, ciresele, visinele si caisele ca la diversificarea bebeilor. Am papat cateva si am asteptat sa vad daca-i priesc bebelinei, apoi m-am lansat asupra lor. Acum vreau sa testez si legumele crude.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, deci si in Franta se face vaccin pt rotavirus! Si eu vreau sa i-l fac, desi am auzit ca nu e exclusa boala. Ma intrebam de ce sa il fac la 2 luni, cand inca nu e in comunitate de copii? De ce sa il fac vara cand e atat de cald? As putea amana pentru toamna de ex. Sa vorbesc cu pediatrul. 

Carmen, eu scriu cu o mana cand ma mulg. Am laptopul in dreapta si copilul in stanga in landou. Mamica moderna. Altfel n-am timp.

Salate- am mai scris: de castraveti cu ceapa si marar, zeama de lamaie si ulei; de salata verde- s-a dus vremea. La rosii face urat-urat al meu. 

Zice-se ca trebuie sa astept pana face copilul 2 luni macar, ca sa fie intestinul mai matur, sa pot incerca diverse fructe si cruditati. Altfel, face colici. La orice fermenteaza face colici. Probabil include mozarella, n-am incercat. Tocmai discutam cu sotul ca abia astept sa mananc pepene rosu. Am gustat si eu cirese, capsuni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Programul meu e cam asa : 8-9 trezirea , toaleta la fete , alaptat , 2-3 ore cat doarme aia mica mancare si curatenie, pe urma iesit pe afara pt Bianca, inapoi in casa pt pranz si somnic, dupa ce ne trezim pe la 16-17 , iar pe afara pana la ora cinei. Dormim de pe la 22 pana la 3 cand papam apoi ne trezim mai des 5-7 depinde cum i-e fomita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, in Franta nu e obligatoriu Rotarixul. Eu i-l voi face deoarece va merge la bona de la 5luni, + mai e si Maya ... care aduce tot de la gradi.

Uite cum se face Rotarixul : Prima doză poate fi administrată de la vârsta de 6 săptămâni. Intervalul dintre doze trebuie să fie de cel puțin 4 săptămâni. Vaccinarea trebuie să fie administrat de preferinta înainte de vârsta de 16 săptămâni și trebuie să fie finalizată înainte de vârsta de 24 săptămâni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...