Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CIRESELE de mai-iunie 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 515
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Chiar..alocația. .unde se depune dosarul? Ce acte trebuie? Se ia in considerare domiciliul mamei? Pt ca eu si soțul avem domicilii diferite in acte:)

Noi am depus dosarul pt alocatie la camera 12 de la Primarie. Nu stiu in Bucuresti cum o fi, la noi e mai simplu ca avem o singura primarie. Trebuie cerere tip, copie dupa buletinele parintilor si dupa certificatul de nastere a copilului, extras de cont ca sa-ti intre banii pe card si dosar plic. Noi am pus si copie dupa certificatul de casatorie, dar de fapt nu trebuia. Iti intra alocatia dupa 3 luni, iti vin banii din urma, dar nu se ia  in considerare luna in care ai nascut. Adica in cazul nostru ar trebui sa ne intre in septembrie banii pt iulie si august. Sau eu asa am inteles  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si pitici,noi nu am mai intrat cam de mult,si nici acum nu am reusit sa citesc ce ati mai discutat.Noi am avut sambata botezul si dumina baita ,iar dumina viitoare mergem iar cu nasii la inchinat.Care aveti fb,probabil ati vazut cateva poze.A fost frumos,fara fast doar in familie.Suntem bine,crestem,papam mai mult lp,asta este.L fata a fost la fel,nu am avut san deloc.Citisem un pic mai sus de regurgitat,si al meu face la fel,mai ales ca uneori dupa papa face si caca,iar cand se screme da laptic.In rest,e un alintat,vrea numai in brate sau leganat pe picioare,iar seara e un chin sa-l pot adormi.Mananca 120 cam la 2 ore jumate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mad si la noi era aceasi situatie ,domiciliu diferit pe CI si au cerut viza de flotant(parca asa ii spune) pt sot dar nu mai stiu daca la dosarul pt alocatie sau pt CIC(sotul s-a ocupat de intocmirea dosarelor).

Duduta sa va traiasca micul crestin ! Se vede ca v-ati distrat . Asa vreau sa fac si eu ,ceva mai restrans dar vom vedea , noi avem prieteni cam multi si se vor supara daca nu-i invitam.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu, o tii la san sa molfaie si vine laptic. Eu scot aproape tot laptele cu pompa si daca cer san ii pun, in 5-10 min au mustati de lapte si incep sa imi curga sanii. La fel si la pompa, dupa ce da cateva minute in gol, apare lapte.

 

 Elyana, obisnuiesti sa masezi sanii inainte de muls? Tipul de la care am inchiriat pompa mi-a spus ca inainte si pe la jumatatea procesului sa masez si sa storc cu mana sa curga lapte si abia apoi sa pun pompa. [flo2]

vad ca ajuta si daca masez in timp ce mulg. Pompa asta are cupele mai mici si pot masa, in pompa mea imi cam intra tot sanul, nu mai am ce masa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Noi crestem a luat cam 200 g pe saptamana, noaptea de pe la 4 la 7 se foieste adoarme greu sta numai la titzi, trage 5 min doarme 20 si tot asa. Noi nu reusim nici cum sa scoatem aerul afara, decat foarte rar si foarte greu. Pt parturi deocamdata functioneaza masajul la noi.

La N. am observat ca picaturile anticolici sunt apa de ploaie, la noi a functionat feonul, masaj, gimnastica si cate o gura de ceai chimen dupa care partzaia de ne auzea cartierul.

Si mie mi-a zis dr sa ii fac proba cantarului, nu am facut si nici nu am de gand ca ma stresez inutil mai ales ca el papa pe reprize. Daca ia in greutate si e linistit cred ca e ok si e satul cu lm.

Patutul deocamdata e de decor , tb sa il invat sa doarma acolo, sincer pana acum mi-a fost comod mie sa il pun langa mine si noaptea sa il alaptez culcata.

Ma duc sa bag o jumate de ora de somn cu piciul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat termometrele si din 2  nu mai gasesc nici unul ,l-am trimis pe sot sa ia altul ,vreau sa verific daca are febra ,eu la mana nu simt ca ar avea insa e cam somnoros.

Fetele care ati facut vaccinul la bebici , le-ati facut baita seara ? Mie medicul de fam mi-a spus nu baie ,doar spalat rapid pe la fundulet.

Am schimbat pampersul astazi dupa ce a plecat med.de fam. si am gasit un firicel de sange la putzica ,am sters cu rivanol dar mi-e asa de mila de el, offf . Intradevar acum s-a mai eliberat gaurica aceea mica pe unde iese urina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...