Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fibrom uterin (33)


Recommended Posts

Floren [pup] Cine a spus ca viata de om matur e usoara?

Ieri am fost la comisia de expertiza medicala pentru ca asa se face cand ai 90 de zile de concediu medical. Peste 30 de zile ma duc din nou. Nu a fost greu, m-a intrebat de sarcinile pierdute si de embolizarea fibroamelor.

Olimp, ce mai faci? Te plimbi cu micuta?

Azi ma duc si eu dupe reteta de Clexane, am gasit in farmacie dar nu am reteta. [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

floren [grup]  o imbratisare , si sper ca lucrurile sa intre intr-un fagas normal sa fim tari si sa incercam sa rezolvam problemele...intradevar e grea viata si multe obstacole se perinda prin ea , din pacate nu avem ce face deact  sa aplanam conflictele.

 

sa nu ne parasesti .. [flo]

 

vio ma bucur ca ti-a prelungit concediu ...si ca ai gasit clexane..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, e bebelina ta in poza? Daca e ea, s-a schimbat mult. [fal]

Am ajuns la jumatatea sarcinii. Am fost plecata ad hoc la Lepsa cateva zile. Mi-a prins bine. Acum trebuie sa trag sa recuperez. Imi pare bine ca pot suporta un drum cu masina. Am sa ami profit si am sa mai merg cateva zile la mare si apoi la munte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, ce repede creste Ilincuta! Mi-o si imaginez peste un an, cu fundite in par, cu rochita rosie cu bulinute, cu valonase, scurta cat sa i se vada copanelele durdulii, alergand in varful picioruselor prin toata casa... Este minunata, olimp. Esti o mamica tare norocoasa.

 

vio, si tu esti la fel de norocoasa. Ma bucur tare mult ca ai ajuns cu bine la jumatatea sarcinii. De acum va fi si mai bine, mai ales ca acum il simti pe Mihaita si poti sa-i vorbesti si sa-l alinti...  Tu cum te mai simti? Ai aceleasi probleme cu retentia de apa? Ti-a recomandat medicul marirea dozei de clexane? Cu pregatirea pentru teza cum merge?

 

Noi suntem ok. Inca muncim la consolidarea relatiei noastre, dar nu vrem sa mai asteptam pentru bebe. Am decis sa reincepem sa "lucram" la proiect pentru ca amandoi ni-l dorim foarte mult. Din pacate luna asta cred ca nu am ovulat. Am avut niste dureri difuze in zona ovarului stang prin ziua a 10-a, cam devreme, dar fara mucus caracteristic. Acum sunt in ziua a 13-a si tot nu a simptome. Luna viitoare fac ecografie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor

Sora mea a nascut pe 15 si abia ieri mi-am vazut nepotelul. A fost o nastere mai grea deoarece nepotelul are capul mare si a cam fost sugrumat la nastere. A stat o zi doua in incubator. Ieri la externat. Cumnatul meu mi-l descria ca pe un urias. Cand l-am vazut era atat de fragil...S-a nascut cu 3,5 kg si 54 cm la 41cde sapt.. Noi toti ne-am nascut cu 52   cm.

Acum stau cu el ,sora mea s-a dus sa-si scoata atele de unde a fost cusuta. I-am dat lapte cu lingurita, dar nu am reusit sa-l fac sa ragaie. Doarme atat de profund, ca nu vreau sa-l deranjez.

Ma asteptam sa semene foarte mult cu sora mea. Sotul meu spune ca seamana cu mama mea si cu socrul surorii mele. Vom vedea cu cine seamana mai tarziu.

V-am pupat.

PS Eu sunt bine, bebelusul se misca destul. Joi ma duc iar la maternitate pentru prelungirea concediului. Nu ma mai lucrat nimic la teza. Poate reusesc ceva dupa-amiaza.

Olimp, fata ta e o scumpa .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...