Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fibrom uterin (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor, am fost tare prinsa cu multe analize, munca multa la serv...dar am o veste buna...ieri betaHcg - 40.82 mUI/mL - sarcina obtinuta natural.

Sper maine la 48 h sa fie ok beta.

Am fost astazi la Fundeni si am inceput tratament cu Innohep o injectie pe zi.

Imi doresc din tot sufletul sa fie bine si sa ma ajute Dumnezeu sa merg mai departe cu bebe.

Va doresc la toate sarcina/nastere usoara.

Multumesc Olimp inca o data pentru sfaturi. Sa-ti ajute Doamne Doamne in tot ceea ce faci si sa ai o nastere usoara [flo2] .

Buna fetelor!

Felicitari Mada si sarcina usoara si un bebe sanatos sa iti dea Dumnezeu!

Incercai de mult timp?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, felicitari.  [flo2]  [flo]  [floare3]

Ai vazut ca pana la urma nu fibromul statea in calea sarcinii. 

Sarcina usoara si fara probleme. La ce doctor mergi? Ai inceput sa iei Arefam sau Utrogestan?

Floren a avut dreptate, a deschis un nou capitol si avem o noua insarcinata. Asta nu inseamna ca nu putem avea mai multe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada si eu am avut o scurgere maronie, ca un spotting si am luat imediat Duphaston2 pastile de doua ori pe zi. Dupa cateva zile am inceput sa am hemoragie si am marit doza la 2 pastile la 8 ore. Incearca sa stai cat mai linistita, daca poti stai in pat. Arefamul e de 100 mg sau de 200 mg? poti sa iei linistita 200 mg.

Eu am facut imprudenta de a merge cu masina pe un drum de tara si de atunci mi-au aparut scurgerile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta_ND iau Arefam 200 mg intravaginal. Inca nu sunt hotarata la ce doctor sa merg in continuare. Ultima data am fost la Cezara Bucur - vroiam sa fac inseminare. Dr. Uscatescu mi-a recomandat dr. Denisa Protopopescu - maine am programare la ea, sa vad cum interactionam [:)] . Conteaza foarte mult sa fie ok relatia cu dr. - asa cred eu. Cezara Bucur mi-a parut super om, doar ca am mai citit pe forumuri ca ar fi foarte buna pe inseminari, fertilizari si nu pe supravegere sarcina. Sper ca fibroamele (ca am ami multe) sa nu-mi afecteze bebele.

Iulya333 incercam de vreo 3 ani (1 fara doctori, 2 cu doctori)

Va multumesc pentru gandurile bune.

Sa ne ajute Dumnezeu pe toate. [ruga]

Va tin la curent..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...