Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fibrom uterin (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma asteptam sa-mi dea sa fac Clexane 0,2 dimineata marti si sambata, cum a facut sora mea de la 23 de saptamani. Ea cumpara dozele de 0,2.

Si eu imi doresc la doilea copil si ma preseaza varsta. Ma tot gandesc care e intervalul minim recomandat sa astept pana sa raman din nou insarcinata.

Uite-te nici nu l-am nascut pe Mihaita si ma avant la un alt copil... [:D]  Cred ca tot baiat va fi. 

Azi am intrat in 29 de saptamani. Dupa ecograf am deja 30+.Sunt destul de ocupata si timpul trece repede. Casa e vraiste si de gatit nu prea am timp. Zilele astea trebuie sa ne cumparam boiler. Nici nu mai stiu cum stau financiar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, fete dragi! [pup]

In weekendul asta suntem parinti, o avem la noi pe fetita sotului si, ca de obicei, totul se desfasoara pe repede-inainte, asa incat nu stiu cand zboara timpul si nu reusesc sa fac tot ce-mi propun. Abia acum, dupa ce am urcat-o in pat si m-am asigurat ca a adormit, am putin timp si pentru mine.

 

vio, ma bucur mult ca e totul bine si nu trebuie sa te complici cu o doza de clexane in plus. Ma intrebai de presimtiri... Hmmm... stai sa-mi scot globul de cristal sa vad ce-mi zice. [:D]

Oooo... iata, zice ca Mihaita va fi primul bebelus cunoscut de mine, care se va naste cu doctoratul gata luat.  [:D]

 Si mai zice sa incerci  nu te mai stresezi pentru ca totul va fi bine. [pup] Chiar, care este tema tezei tale?

 

Stai ca mai zice ceva... zice ca peste putin timp, domnisoara Ilincuta cea frumoasa se va imbraca in hainute de gala si va intra in randul crestinilor, bineinteles dupa ce-l va trage pe popa de barba. [:D]

 

Despre mine nu vrea sa zica nimic... o fi din cauza ca azi au dat navala rusii. [sad]

Ma asteptam sa vina ca se instalasera simptomele de cateva zile, dar in sinea mea inca mai speram sa nu se intample.  E tare grea asteptarea si dezamagirea din fiecare luna... Sunt constienta ca ma consum prea mult pentru problema asta dar nu pot sa fac altfel. Ieri noapte am avut un cosmar oribil, alimentat probabil tot de starea asta de neliniste care ma guverneaza de o vreme. Dar refuz sa renunt la optimism si la speranta. De azi o luam din dou de la capat.

 

Gata, ma bag in pat ca e tarziu si ma simt tare obosita.

Pup fetele, bebicii si burticile, cu mare drag.  Va doresc o duminica minunata! [pup]  [pup] [pup]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floren  [flo2] 

 

stiu ce gust are dezamagirea..am degustat-o atatia ani la rand...te inteleg perfect ... [flo2]

 

noi mai avem putin , sambata viitoare avem botezul , i-am cumparat o noua rochita , caci cea pe care a primit-o cadou nu ii mai este buna..

 

ieri am cantarit-o are 6400 si 69 cm ..e lungana si arata subtirica , acum sunt eu putin suparata , ilinca face greva sugarului..nu vrea sa suga ziua , doar nopatea , si imi sta nemancata si ii este foame dar nu vrea sa suga , abia astept sa-i treaca , cica trebuie multa rabdare , determinare si putere sa nu mergi sa deschizi cutia de lapte paraf ...eu inca nu am facut-o caci suge nopatea ,se pare ca e posibil sa fie deranjata de faptul ca mi-a venit ciclul..desi alaptez exclusiv , papa doar de la mine..

 

astept zile mai linistite..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Eu sunt bine. Cresc, am 12 kg luate in sarcina. Am lucrat la doctorat si pe acasa pentru ca sotul a schimbat geamul in camera copilui, a modificat instalatia electrica pentru care a scos din debarale si a insirat prin casa. Nu prea am fost de mare ajutor. Ieri seara a reusit sa monteze boilerul, acum ma duc sa fac primul dus acasa dupa cateva luni. [incada] Zilele trecute m-a durut stomacul dimineata. Deja ma gandeam la un ulcer, desi e putin probabil sa faci in sarcina. Mi-a trecut (probabil a fost de la stres).

Am o saptamana de cand nu mai iau Duphaston. Am mai scapat si eu de niste pastile. Mi-a fost putin teama cand am renuntat.

Olimp, distractie placuta la botez, sper sa mearga totul bine! [flo]

Floren, mai povesteste ce mai faci. Ai talent la povestit. Ca sa-ti raspund la intrebare, doctoratul e in nanotehnologii. In general , in tara nu prea ai ce face cu doctoratul  in domeniul acesta. La munca fac ceva diferit, asa ca de abia astept sa-mi iau diploma.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la nepotel. Creste si se rotunjeste, a facut cute si s-a rotunjit la fata. Si asta in cateva saptamani. Urmareste cu ochii familia prin casa, gangureste si zambeste foarte des. Sora mea tot viseaza cum va fi cand amandoua o sa avem baietei si o sa-i plimbam si o sa se joace impreuna. 

La intoarcere am facut cumparaturi, mi-am luat o geaca care-mi place muuult mai mult decat ce mi-am cumparat acum cateva saptamani si a fost si la jumatate de pret, Am cumparat si bigmane pt sot, dar cred ca o sa le port si eu. Le-am luat de lun singur magazin. O sa mai trec pe acolo pentru ca are marfa pe gustul meu.

Mi-am luat si niste blugi pentru gravide de la un SH  pe care nu i-am probat.. nu-mi vin la nivelul bazinului. Sper sa pot sa-i port dupa sarcina .Acum poate sa vina iarna, sunt pregatita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Ilincuta!!!! [flo]  [flo] [flo]  Sa fii sanatoasa si fericita, micuta noastra crestina!!!   [pup]  [pup] [pup]  

Asteptam sa aflam cum a fost la botez, daca te-ai simtit bine in rochita cea noua, daca te-a suparat cineva, daca te-a deranjat muzica, si daca ai zambit la sedinta foto.

 

vio, de cate ori ma uit la semnatura ta si vad cat de repede se schimba cifrele, ma coplesesc emotiile. Nu-mi vine sa cred cat de repede trece timpul... Mai e atat de putin si iti vei tine baietelul in brate. [pup]

Prietena mea a nascut la 36 saptamani. Cu doua zile inainte fusese la control si dr. a asigurat-o ca totul e ok, in grafic si sa stea linistita ca mai are de asteptat o luna. Dupa doua zile i s-a rupt apa si a nascut la urgenta, natural, desi fusese pregatita psihic toata sarcina sa nasca prin cezariana (ea are o miopie destul de avansata si peste 35 de ani)

 

Ce vreau eu sa zic e ca ar fi bine ca prin preajma saptamanii 36 sa ai totul pregatit, ca nu se stie ce planuri are Mihaita. Si inca ceva... incearca sa te stresezi cat mai putin cu teza de doctorat. Globul meu de cristal spune ca te vei descurca excelent la prezentare. [pup]

 

Eu, ca in fiecare luna, trec de la agonie la extaz.  In ziua in care imi vine menstruatia sunt la pamant, apoi ma ridic incet, incet... si pe masura de se apropie ovulatia imi revine speranta. Acum sunt in ziua 9, deci peste 3-4 zile ovulez. Nu pot decat sa sper ca poate de data asta vom avea mai mult noroc.

Ce mult imi doresc sa apuc ziua in care sa-mi pun si eu o semnatura ca a ta, vio, si apoi sa va povestesc cum a fost la botezul puiului meu!

Pana atunci insa nu ma mai satur sa citesc ce scrieti voi.

Va imbtatisez cu mult, mult drag fetelor, si va doresc ca bucuria pe care o traiti acum sa va insoteasca toata viata! [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floren, o calda imbratisare de la mine! si de la Mihaita [pup] 

Iti trimit o barza [barza1] . Am sechestrat-o, nu mai pleaca in tarile calde iarna asta.

Te ascult si stau cuminte pe acasa. Am cumparat aproape tot pentru bebelus, imi mai trebuie consumabile. Casa e intoarsa pe dos, camera copilului urmeaza sa fie varuita si apoi vom pune parchetul si apoi aranjam mobila prin casa. Eu sunt mai mult cu supravegherea.

E asa de frumos afara... e pacat sa stai in casa. Dar asta e, mai facem si sacrificii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...