Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fibrom uterin (33)


Recommended Posts

Bravo, vio, fa-te frumoasa, ca mai e putin pana la marea intalnire si doar stii..." prima impresie conteaza". [soricel] 

Cum a ramas sa nasti pana la urma, natural sau prin cezariana?

Ma gandesc ce frumos trebuie sa fie sa pregatesti camera bebelusului, sa-i cumperi hainute si sa astepti cu nerabdare momentul... Trebuie sa fie minunat. [pup]

 

In ce ma priveste, "m-ai citit"... intr-adevar, nu ma aflu in cea mai buna perioada a vietii mele. Mi-am cam pierdut increderea in mine si ma simt putin dezorientata. As minti daca as spune ca nu stiu cum am ajuns asa, dar asta este alta poveste. E clar ca trebuie sa fac ceva, ceva pentru mine, ceva care sa ma faca sa ma simt din nou increzatoare in propriile forte si in viitor, asa cum eram in urma cu aproape 4 ani. Parca nu mai sunt aceeasi persoana.

Si stii ce-i curios? Chiar ieri am gasit pe net un anunt privind organizarea unui curs pentru asistenti sociali si ma gandesc sa ma inscriu. Am vorbit cu o cunostinta, un farmacist, care lucreaza voluntar la un centru de plasament. M-a impresionat teribil ceea ce am aflat despre copiii din centru si ma gandesc sa ma implic si eu cumva, chiar si ca voluntar, daca pot ajuta cu ceva. Cursul mi-ar fi de folos in sensul asta, si poate chiar sa ma angajez ca asistent social. Mi-ar placea sa fac asta.  

 

Multumesc frumos pentru gandurile bune! [pup]

Si un pupic maaaare pentru Mihaita... [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Floren, eu chiar vroiam sa fac voluntariat la astfel de centre. Cand m-am interesat pareau ca nu vor sa aiba pe cineva din afara care sa le strice socotelile. Acum s-a deschis la biserica un fel de after school si vroiam sa merg dar nu am avut timp si acum nu prea mai am cum. S-a deschis si o cantina sociala pentru care am donat bani. Abia astept sa-mi treaca raceala, nu-mi place sa ma simt neajutorata.

Mergi sa vezi cum e la un astfel de centru pentru copii. E posibil sa fii prea sensibila si sa nu poti sa suporti. O sa vrei poate sa-i iei pe toti acasa.

Pe de alta parte cand au fost elevi la un centru de batrani acestia au spus ca nu au nevoie de nimic, doar de companie. Probabil ca si pentruu copii este valabil. O sa fie placut sa aiba cu cine sa se joace mai ales in perioada sarbatorilor. o sa treaca mai usor si mai placut sarbatorile si pentru tine.

Si noi te pupam. Ai grija de tine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Ce mai faceti, fetelor?

vio, ce face Mihaita, cand va veni? Tu cum te mai simti? Ai emotii? [pup]

olimp, ne e dor de tine. Ce mai faci, ce mai face Ilincuta? [pup]

 

Fetelor, mai e putin si vine Craciunul... Credeam ca n-o sa simt emotiile sarbatorilor, fiind singura, dar m-am inselat - simt deja cum imi tresare sufletul de bucurie de cate ori aud cate un colind. Ieri seara mi-am impodobit bradutul si deja s-a schimbat atmosfera in casa.

Vine Craciunul!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor... [flo2]

 

vio ? cum esti mai are rabdare Mihaita ?

 

noi suntem bine ..am fost plecati la Brasov in We cu ilincuta dupa noi...am botezat o minunatie de fetita zambareata si vesela ca ilinca ....o fetita care este cu o zi mai mare ca si ilincuta noastra..

 

drumul a fost ok destul de lung dar piticania a facut fata cu brio..a dormit mai tot timpul s-a jucat cu jucariile , de papat nu avrut dar noroc ca drumul cluj-brasov l-am facut in 4 ore asa ca a rezistat..

 

acum suntem pe acsa , crestem , ne chinuiesc gingiutele , inca nu se vad mugurasii la dintisori dar se vor face si ei vazuti card ca , cat de curand caci ne chinuie tare....

 

e cumintica ...am inceput usor usor diversificarea , cu cereale initial , acum ii dau si fructe si am incept si cu legumele..cate putin sa ne obijnuim cu ele..

 

asteptam primul craciun..minunat cu goanga sub brad.. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Tocmai am fost la control. Totul e bine. Bebelusul e cu capul in jos. Are burtica cam mare, adica e grasunel. Are 3512g. E MARE. Burtica e cu doua saptmani mai mare. Colul e lung dar s-a inmuiat. Dupa spusele doctoritei e posibil sa nasc la 39 de saptamani, adica de Craciun.

Ma mai duc la control marti sau vinerea viitoare.

Burta e mare. Incheiatul sireturilor a devenit misiune imposibila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

Ce bine imi pare sa citesc numai vesti bune! [pup]

Doamne, vio, ce putin mai este...!  Ma apuca emotiile! [:D]  Abia astept sa ne povestesti prima intalnire cu grasutul. Nu cumva sa ne uiti. [pup]

 

Olimp, Ilincuta e deja domnisoara mare... in curand o sa o ia de-a busilea si sa te tii distractie. [pup]

 

Eu sunt racita cobza, si am atatea lucruri de facut!

In plus am primit o veste buna: e posibil sa vina sotul acasa de Sarbatori si sa plece inapoi imediat dupa Revelion. Ar fi cel mai frumos cadou de Craciun pentru mine. Dar inca nu-I 100% sigur... abia maine vom afla.

Acum imi sterg nasul si ma apuc de treaba, ca vin sarbatorile peste mine si eu nu am terminat cu pregatirile.

Sa aveti o zi minunata!!! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, ce coincidenta... Am intrebat cubul magic cand voi naste si a spus 26.Mai bine intrebam si pe mama omida.

De cand nu mai lucrez pe calculator timpul trece mai greu.Fac treaba prin casa si obosesc foarte usor.Pana si stersul prafului este epuizant. A vent sora mea la mine si mi-a calcat hainele lui Mihai si m-a ajutat prin casa. Am avut un sentiment de neputinta, cum sa-mi faca altcineva treaba....

Maine instalam patutul si decoram camera cu abtipilduri. Impodobim bradul. Inca nu stiu daca va fi cel artificial sau vom cumpara unul verde. Eu as vrea sa fie natural.

Floren, sper sa petreci sarbatorile cu sotul. Cum zicea si Olimp, cred ca e un prilej favorabil pentru proiectul bebe. 

Ma intrebai cum ma simt, daca am emotii.Da, am.Sunt putin ingrijorata. Nu de durerile nasterii ci am unele temeri, daca copilul are ceva... [batcap] Probabil toate mamele au trecut prin asta. M-am mai linistit.

Sora mea imi povestea ca, imediat ce a nascut, numara degetele de la maini si de la picioare.Eu stiu ca Mihai e special,mi-a adus ninsoare de ziua mea. [:)]  Deja imi face cadouri din burtica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...