Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fibrom uterin (33)


Recommended Posts

eu am luat 19 kg in 41 saptamani si jumatate. La o saptamana de la nastere pierdusem 13 kg. Numai baiatul a avut 4,6 kg.

Acum mananc destul de mult pentru ca alaptez un mancacios. Are 5,8  kg si 59 cm.

Probabil am mai pus  un kg sau doua. Nu m-am cantarit. Mananc pe fuga si mananc mai mult fainoase ca sa nu faca colici baiatul. Am si o pofta mare de dulciuri.

Abia astept sa se faca frumos sa ma plimb cu baiatul. Nu ii place in carucior, deja am facut muschi la brate si spate.

Olimp, probabil ca o sa mai poti da jos cateva kg fugarind-o pe Ilinca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eram stresata cu botezul si cu pregatitul casei pentru musafiri. Ieri m-am certat cu sotul si apoi m-am hotarat sa ma relaxez. Fac ce pot si gata.

Azi m-am hotarat sa ma pun pe mine pe primul loc asa ca am fost la controlul de dupa lehuzie (nu a fost prea placut, asa ca sexul imi pare si mai neatragator), Am fost cu taxiul si apoi am intrat intr-un magazin si mi-am gasit o rochie ok foarte ieftina, Mi-am luat si vopsea de par. Ar trebui sa ma si tund.

Mihaita are cateva zile bune fara colici. Sunt mai linistita. Totusi nu vrea sa stea singur asa ca ma solicita destul de mult. I-a cazut cam tot parul, nu stiu ce o sa tunda preotul.

Intr-o zi a facut kk cu explozie de 6 ori si a trebuit sa-l schimb de 5 ori de haine. Sunt destul de greu de spalat.

Fetelor, cam asta va asteapta si pe voi. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio asteptam sa ne povestesti cum ati petrecut botezul..

 

legat de sex dupa nastere ..nici in cazul meu nu a fost o atractie...si nici acum inca nu este mare distractie..cat alptez parca ceva ma inhiba si e normal sunt hormonii prolactina care produce laptele..el inhiba libidoul..sa nu mai zic ca aveam impresia ca sunt virgina cand am incercat prima oara... [batcap] [:-)))] [soricel]

 

distractie placuta !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si botezul.

cea mai grea parte a fost pregatirea casei pentru oaspeti.

A iesit bine. Mihaita a fost linistit la biserica. Se pare ca-i place sa fie in mijlocul actiunii, e foarte atent la conversatii, ii place sa stea printre oameni.

A primit multe haine, de la nasa a primit un troler de haine de firma. O sa am cu ce face parada modei. Mi se par bani cheltuiti cam usor. Mihaita deja a avut niste scurgeri accidentale pe ele.

La biserica au fost botezati 6 copii in acelasi timp. A fost altfel decat ma asteptam.

post-113178-0-27545100-1393847669_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitasem sa va spun ca la controlul de 40 de zile  doua din fibroamele mele de 5 cm erau acum in jur de 3 cm. A mai ramas fibromul de 5 cm care e calcifiat si fibromul exterior pediculat care era de 9 cm pe care doctorita nu l-a analizat ecografic. O sa trebuiasca sa merg la Bucuresti la o ecografie de monitorizare.

Am intrebat doctorita daca poate sa-mi scoata fibromul pediculat laparoscopic si a spus ca se poate opera usor dar trebuie sa astept sa-si revina uterul. Ma  mai gandesc daca merita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Vio, pt botez si pt fibroame! In timpul sarcinii ati facut sex?

 

Eu sunt destul de ok, ma simt mai bine cu programul de 6 ore la serviciu. Am inceput sa "predau" din sarcini usor usor, sa-mi las treburile in ordine.

Pe de alta parte ne cumparam apartament, saptamana viitoare finalizam cu toate actele, cu imprumutul & stuff si vom incepe renovarea. Imi doresc sa terminam pana in paste. Am cheltuit o gramada de bani, noroc ca ne ajuta parintii mei, pt ca altfel nu ne-am descurca. Asa ca mai am o gramada de treburi.

Ce culori ati folosit pentru camera copilului?

Copiul doarme separat sau cu voi?

Si sisi ce caruturi folositi?

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut voie sa fac sex. Am facut atunci cand l-am conceput pe Mihaita si cred ca inca o data de placere tot prin aprilie si apoi abia inainte de nastere, sperand ca declanseaza nasterea.

Trebuia sa cumpar niste ovule lubrifiante si iar am uitat [batcap] .Sotul o sa spuna ca o fac intentionat. Mucoasa e foooarte uscata din cauza alaptarii si nu-mi arde deloc. [soricel]

Noi am ales o nuanta de var de la un magazin. Pe perete a iesit diferit. E ceva neutru, spre caramiziu.

Copilul doarme cu mine in pat. Mi-am propus sa doarma cel putin pana la 3-4 luni.

Carutul il avem dat de la sora mea. E cam incomod. Saptamana asta o sa primim un altul de la un prieten. Inca nu l-am vazut.

Daca cumperi carut trebuie sa te orientezi si la suspensii, cat de inalt este etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio..

 

pupam pe mihaita micutul crestin !

de fibroame ma bucur ca s-au retras , de laparoscopica ce sa zic , te refaci ff repede si nu este taietura , daca te incomodeaza sau iti face probleme daca nu ..poti sa-l lasi..

 

legat de sex... [:-)))] si la noi startul a fost greu si fara chef , dat o data cu aparitia ovulatiei desi alaptez inca parca incepe si libidoul sa apara..

 

de ochisor si ilinca a avut pana la 7 luni secretie la ochi , in mod normal trece pana la un an fara sa fie nevoie de interventie, sterge-l cu ser fiziologic , vezi ca gasesti la farmacie la 1 l si e mult mai ieftin decat sa cumperi fiole , de 3 ori pe zi si apasa de fiecare data la baza ochiului sa iasa puroiul , daca pana la 1 an nu se desfunda va trebui intervenit , dar nu dispera si la noi a fost de lunga durata tratamentul , mai exista picaturi Tobrex..se pun 1 picatura de 3 ori pe zi timp de 7 zile...si va trece..

 

 

sherry

 

nici noi nu am avut vioe [sex]  in timpul sarcinii [alcool]

legat de dormit , ilinca doarme cu noi in camera , pana la 3 luni am culcat-o in patul ei , apoi pentru ca se trezea si constientiza am luat-o in patul nostru pana la 6 luni , de la 6 luni pt ca nu mai suge nopatea am mutat-o iar in patul ei..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...