Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fibrom uterin (33)


Recommended Posts

Lui Mihaita i-a trecut scurgerea de la ochi, l-am dat cu ser fiziologic mai des si chiar l-am sters cu lapte matern. Cred ca l-a iritat ceva din baia de dupa botez. \mama a insistat sa puna si un ou spart in apa. Mie nu prea mi s-a parut ok.

Si mie mi-a mai trecut raceala. Chiar ma simt binisor. Cred ca e un guturai. \nu stiam ce sa fac, sa las sotul sa doarma cu el. El a fost plecat zilele astea mai toata ziua, venea seara forte obosit, asa ca tot eu am stat cu el, uneori cu masca pe fata. Ce-o fi crezut Mihaita cand m-a vazut asa [soricel] ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani, dragele mele! Un 8 Martie minunat ca voi, plin de iubire si speranta! [flo]  [deziuata]

 

La multi ani, vio, pentru intreaga familie! Pupa micutul crestin din partea mea pe ambii obrajori. [pup]

 

Astazi sunt pe fuga dar revin maine sa povestim mai mult, promit. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fetelor! Si la multi ani Vio pt toata familia!

Am fost ieri la eco de 29 s, cam fortata pt ca doctorita zicea ca nu prea e cazul sa o facem. Bebe are aprox 1 kg, canal cervical 3.38 cm, fibroamele nu il impiedica pe bebe sa se dezvolte [il] . Peste 3 sapt urmeaza morfologia de trim 3.

Ieri mi-a fost rau de la stomac, m-am si speriat, ca m-a luat cu ameteala, senzatie de lesin, am vomat. M-am dus la doctor, aveam tensiunea 9 cu 5 si mi-a zis ca e ok, ca aceste simptome asociate cu tensiune mare sunt grave. M-am dus acasa sa ma odihnesc si azi sunt mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, fete dragi! [pup]

Din pacate nu reusesc sa mai intru pe net decat la ore mari, dupa ce se culca toata lumea. De vreo 12 zile suntem parinti cu norma intreaga ( fetita sotului sta cu noi ) si incercam sa ne organizam asa incat sa le facem pe toate: scoala, lectii, activitati extrascolare, gatit, spalat, calcat, curatenie...  in plus, am trecut printr-o perioada dificila - tatal meu a suferit o interventie chirurgicala, iar peste 10 zile urmeaza o alta,

Si cireasa de pe tort (sau mai bine zis bomboana de pe coliva) am luat gripa de la pitica, atat eu cat si sotul, si am zacut cu frisoane si febra cateva zile. Acum sotul si-a revenit complet dar eu am ramas cu o afurisita de tuse care ma sacaie de nu mai pot... Vio, tie ti-a trecut guturaiul? Sper ca nu ai avut gripa, ca tare pacatos e virusul asta care bantuie acum.

Gata acum, mi-am plans de mila sufficient. Sa revenim la lucruri mai vesele.

Ce mai fac puiutii vostri? Ce mai face domnisoara Ilincuta, a inceput sa vorbeasca?

Mihaita mai are problem cu ochisorii? Voi cum va mai simtiti, fetelor?

Sherry, pe cand o "poza" cu bebelusul tau?

 

In ce ne priveste am reintrat in cursa pentru bebe, dar cu fetita pe langa noi a trebuit sa ne furisam in perioada de ovulatie asa incat numai sex n-a fost ala, ci mai degraba prestatie contra cronometru si cu stresul pe noi cat casa. Dar sa speram ca a meritat efortul.

In ultimele doua lunii am observant ca mi s-a modificat faza foliculara... ani de zile am ovulat in ziua 12-13, luna trecuta am avut ovulatie in ziua 15 iar luna asta abia ziua 18. Nu stiu carui motiv se datoreaza aceste modificari dar tare mi-e teama de o menopauza precoce.

De doi ani tot evit sa-mi fac AMH-ul, dar acum cred ca e absolut necesar. Peste 12 zile, daca nu vad doua liniute pe test, ma apuc de analize amanuntite si de inseminare.

 

Ma bucur sa aflu ca fibroamele voastre au scazut in dimensiuni. Asta imi aminteste de ale mele si de faptul ca n-am mai facut o ecografie de foarte mult timp.

 

Gata, ca m-am intins la vorba si uite ca s-a facut duminica...

Va imbratisez cu drag, fetelor, si promit sa intru mai des, chiar daca tot la ore din astea.

Sa aveti o duminica minunata!!! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floren ..sanatate si tie sa-ti treaca guturaiul si pentru tatal tau..sa isi revina cat mai repede dupa convalescenta... [flo2]

 

despre sex contra coronometru ...of ce bine stiu asta..si noi am fost la fel..

apropo de ovulatie sa sti ca si mie in ultima perioada mi-i s-a decalat perioada de ovulatie, dar nu m-am gandit niciodata la AMH...oricum nu m-am panicat avnad in vedere ca ovulam lunar..

 

ilinca ..povesteste de ale ei .bala bla bla..toata ziua , acum ne chinuie dintisorii cred ca cei de sus , jos are 2 veverite de dintisori..mici si zimtati ca niste fierastraie...altfel e bine., pana acum as scapat de gripe , muci sau alte probleme..

 

si eu trebuie sa merg la gine sa-mi fac cu papa nicolau ..acum dupa nastere sa vedem ce este pe acolo..tot aman ..din lipsa de timp dar trebuie sa ma urnesc..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floren, tinem pumnii sa fie doua liniute. Cati ani are fetita? Daca mai ai timp sa faci si curat inseamna ca stai bine.Multa sanatate tatalui tau.

Mie mi-a trecut repede raceala. Am luat ceai pentru imunitate de la Fares si mi-am facut inhalatii intr-o seara si deja a doua zi eram alta. Mihaita a avut doar o zi probleme cu scurgerea de la ochi. Miercuri trebuie sa mergem la vaccin.

Olimp, tu ai facut vaccinuri suplimenatre fata de cele din programul national?Eu nu stiu daca e bine sa-i fac si pentru rotavirus.Asistenta spunea ca se face la 4 luni, eu stiu ca se face de la 2 luni,

Mihaita avea vineri 6,7 kg. Uneori sunt ingrijorata ca se ingrasa prea mult si o sa aiba probleme mai tarziu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio ..eu i-am facut rotarixul , este singurul suplimentar care il fac , eventual cand va merge la gradi si antihepatita A ( ca baga tot in gura )..dar altele nu..

 

rotarixul se fare in 2 etape la distanta de 2 luni , eu i-am facut la 4 si respectiv 6 luni , am prietene cu 2 copii la primul nu l-a facut la al doilea da , primul tot face enterocolite al doile pas...se face pana la maxim 6 luni , am ales 4 si 6 ca sa fie suficient de maricica pentru prima doza , sa nu te sperii daca dupa prima doza va avea scaune usor mai moi , da-i san si va fi bine..

 

6,7 kg [alcool] ..vai Mihaita ce maricel esti , nu te speria nu exista copil obez alaptat , duca ce va incepe sa se miste sa va subtia vazand cu ochii...e drept ilinca la 6 luni avea 7,2 kg acum la 8 jumatate are 8,5 kg..dar e spirt..jar mananc dupa ea.. [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...