Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fibrom uterin (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O sa mai reduc dulciurile. In adolescenta si in prima tinerete nu mancam deloc dulciuri. Apoi am inceput sa mananc dulciuri gen foietaje, placinte, prajituri cu aluat fraged etc , mai putin ciocolata.

In sarcina am mancat ciocolata putina dar dupa nastere aveam pofta de dulce mai ales dimineata si seara.

Acum ma plimb cu bebelusul si trec pe langa patiserii si cumpar cate o placinta.Azi un copil a spus ca sunt burtoasa. [batcap] Doi cunoscuti s-au legat de burta mea, nu stiu de ce unii barbati se asteapta sa revii la silueta de dinainte de sarcina la nastere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sherry nu stiu daca am voie sa mananc dulce cand alaptez. Ce stii tu?

Mai ai doua luni si vei fi mamica. Incepe sa-mi fie dor de burtica, de ineput cand a fost si greu si frumos.

Si acum e foarte frumos, Mihaita are un oarecare program,Gangureste, zambeste, vocifereaza, e un scump.

Este incredibil cat de repede a trecut timpul... parca ieri vorbeai despre teste de sarcina si analize de trombofilie, iar acum minunea ta cea mica gangureste si iti umple sufletul de bucurie. La fel si Ilincuta... Imi amintesc de necazul lui Olimp cu catelul si apoi de sarcina fixata in trompa, dupa care a aparut domnisoara Ilinca, frumusetea mica.

Sherry, asteptam vesti bune si poze de la eco.

Fetelor, sunteti tare norocoase! Ati fost binecuvantate cu ceea ce va doreati mai mult.

Eu declar din nou ziua 1, si, ca de obicei cand dau navala rusii, mai moare o speranta si imi e din ce in ce mai greu sa-mi pastrez optimismul. Dar mergem mai departe si cum o vrea Domnul asa va fi.

Vio, ma intrebai cati ani are fetita sotului - are 8 ani. Este un copil frumos si istet, dar extrem de agitat si rasfatat. Marturisesc ca ma oboseste teribil dar asta e... trebuie sa-mi adun fortele pentru ca vom fi in continuare parinti cu norma intreaga pentru inca o luna. Ea se simte foarte bine la noi si daca ar fi dupa ea ar ramane la noi pentru

totdeauna.

Gata, ma bag in pat ca mi se inchid ochii... dar nu inainte sa-mi trec ceasul pe ora de vara. In noaptea asta se schimba ora, nu?

Va imbratisez cu drag pe mari si mici, si va doresc o duminica minunata!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

floren  ce draga imi esti..ai o memorie ..da asa a fost toata istoria..vai ce nostalgii imi trezesti...

imi pare rau sa aud iar de ziua 1...uf ..te imbratisez impreuna cu ilincuta

 

asa e cu copiii..sunt solicitanti si ilinca ma termina pana seara ..sa nu mai zic ca si pe mama mea si pe sot..ne extermina pe rand , are o energie debordanta , nu sta o clipa..parca e bagata la priza ..seara adormim bustean ..doar ca acum ne ies dintii si e tare agitata noaptea mai si plange..avem deja 3 dintisori jos si se vede gingia inflamata sus..

 

o dedicatie de la ilinca

 

vio lasa burta in pace si eu am inca burta si au trecut 9 luni [batcap] [pk] ..se retrage incet , chear daca uterul este deja la dimensiunile de dinainte musculatura intinsa se reface greu si cu rabdare...si eu am grasime pe burta plus mi-a ramas urata pe langa taietura sta asa burta ca la obezi..ca un colc de slavare [:-)))] [batcap] ..dar nu ma mai intereseaza mai importanta e ilinca , toate la timpul lor..

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, ce sa zic, intreb si eu. Imi dau seama ca nu stiu nimic, o sa ma trezesc cu copilul si nu o sa stiu ce sa-i fac [:I] [umbrel] Eu zic ca daca renunti la foietaje si patiserie o sa slabesti!

Mersi Floren! Eu iti urez multa multa bafta si sa se prinda bebe cat mai repede [flo2] [flo2] [flo2]

Olimp, ce scumpica e Ilinca [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp, se vede din foto ca bebelina e spirt. Ma intreb cum o sa fie Mihaita. Deja am o durere cronica de spate.

Sherry, mai bine citeste si documenteaza-te inainte de nastere, dupa aceea nu o sa ai timp, de fapt in prima luna nu prea ai timp decat de copil.

Floren, cred ca e mai greu cand nu e copilul tau, ai raspundere fata de parintii lui si nu prea poti sa schimbi multe.

Cand incepeti sa va faceti analizele pentru bebe? Probabil ca nu luna aceasta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Luni am facut morfologia, bebe are 1600g si este ok. Nu mi-a facut eco3 4 d asa ca nu am poza, dar nici nu conteaza. Important e sa fie el bine. In rest toate datele sunt ok. Si posibil 70% cezariana. Mi-a spus ca data viitoare, adica in sapt 34, mi-ar face injectia de maturare a plamanilor si ca spera sa ajung in sapt 38. Sunt insa confuza, nu stiu daca sa o fac sau nu... ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Luni am facut morfologia, bebe are 1600g si este ok. Nu mi-a facut eco3 4 d asa ca nu am poza, dar nici nu conteaza. Important e sa fie el bine. In rest toate datele sunt ok. Si posibil 70% cezariana. Mi-a spus ca data viitoare, adica in sapt 34, mi-ar face injectia de maturare a plamanilor si ca spera sa ajung in sapt 38. Sunt insa confuza, nu stiu daca sa o fac sau nu... ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu nimic de acea injectie.

De ce trebuie sa faci cezariana?

Nu chiar asa usor cu cezariana. la mine ma mai jeneaza un pic in locul unde a fost tubul de dren. 

O sa fie mult mai greu sa te ocupi de copil.

Pe de alta parte ai vrea sa fie mai sigur pentru copil, sa nu se intample nimic rau copilului printr-o nastere vaginala. Tu cred ca trebuie sa decizi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...