Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fibrom uterin (33)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce mai faceti fetelor? Nimic nou?

Eu sunt bine, cam lenesa. Vineri ma duc la control si luni ma duc la Bucuresti la Fundeni.

Azi m-am dus sa-mi fac analizele de urina. Nu sunt foarte curioasa. Totul pare sa fie in regula. Nu mai am dureri de rinichi de cand au aparut pepenii. Totusi, ma pregatesc sufleteste pentru ce va fi dupa drumul spre capitala si inapoi, cu gropile de pe drum. Poate mi se deplaseaza iar vreo pietricica, sa-mi faca probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniella [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]  multumesc mie imi merge tare rau forumul nu mai vad nici un capitol in care am scris ..de accea nu am gasit FIV UNGARIA sa scriu acolo..trebuie sa anunt defectiunea la moderatori...

 

vio  iti tin pumnii sa fie bine si sa nu se miste nici o pietricica ..si sa scapi usor de drum..fara peripetii..cum te mai simti ?

 

noi sunte bine , papam de la san , dormim si mai nou am inceput sa stam si treze sa mai povestim una -alta...maine avem 2 saptamani de viata....asteptam preotul sa vina sa ne vada...

 

dr pediatra a fost suntem deja inregistrate...

 

pup toate fetele..si astpt vesti bune... [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamica Olimp. 

Eu sunt bine. Am luat 2 kg de la inceputul sarcinii. Mananc normal. Am inceput sa mananc mai multe proteine. Ma mai doare burta mai ales dimineata inainte sa ma scol din pat. Mi se pare ca nu prea creste burta.

Abia astept sa simt pe buburuzel ca misca. Asa nu o sa mai am starile astea de incertitudine de o fi bine, n-o fi bine. Mai e putin pana vineri dimineata, cand ma duc la control.

Mi-a dat cineva un pat de voiaj. E portocaliu cu buline. Cred ca nu-i bai, putea sa fie roz. 

Carucior inca nu stiu de la cine o sa iau. Oricum, mai este mult pana in decembrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor! Sau poate mai potrivit ar fi "Buna dimineata!"... Abia acum am reusit sa-mi fac putin timp si pentru mine. Noi suntem iar pe repede-inainte - de data asta avem in grija doua maimutzele - pe a noastra si o nepotica. Suntem mereu in criza de timp, dar parca e mai usor cu doi copii decat cu unu - se joaca amandoua si ne lasa si noua putin spatiu sa respiram. Una peste alta, situatia nu este chiar asa de rea, doar ca eu ma simt foarte obosita si stresata de vesnica intrebare:" maine ce mai gatesc?", ca maimutelele sunt tare pretentioase.

 

vio, abia astept sa aflu ce mai face Mihaita, cat a mai crescut si daca ti-a facut cu manuta la eco. Nu-ti face griji, abia de acum va incepe burtica sa creasca si vei vedea ce repede nu vei mai incape in haine. Cum suporti caldura?

 

Olimp, ce mai face Ilincuta, iti lasa timp sa te odihnesti? Te descurci singura cu ea sau te ajuta cineva?

 

Mie mi se cam inchid ochii de somn... ma bag in pat repede, inainte sa mai incerce consortu' sa ma convinga sa facem nebunii... cu copiii prin preajma nici nu indraznesc sa ma gandesc. Lasa, mai bine asa, facem pauza pana luni cand ar trebui sa ovulez.

 

Noapte buna, fetelor! Intru maine sa citesc vestile bune.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, eu din pacate nu vin cu vesti deloc bune.

Am pierdut sambata sarcina. Nici pana acum nu am reusit sa ma adun.

Diagnostic - avort incomplet. M-au internat sambata si mi-au facut chiuretaj iar duminica am plecat acasa. Inca mai sangerez, dar nu-i nimic comparativ cu "sangerarea" din suflet.

Se pare ca s-a fixat in colul uterin. Cel putin asa mi-a spus un medic in care am mare incredere Dr. Ion Ionut de la Giulesti. A fost singurul care a vazut aceasta sarcina. Restul - am fost la multi pana pa dumnealui - nevazand-o in uter la un beta de 3800 au preferat sa spuna ca este extrauterina. Ce sa mai spun ca unu` vroia sa-mi faca laparo de urgenta el vazand-o pe trompa in conditiile in care beta hCG-ul crestea mai mult de dublu la 48 h.

....nu mai am cuvintele necesare sa va explic cum sunt. Abia acum am reusit sa gasesc puterea necesara sa va scriu voua.

 

Va pup pe toate si astept vesti bune de la voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada [grup]  darga de tine..cuvintele sunt de prisos in aceste monente..dar nu te lasa invinsa..sunt convinsa ca ai sa reusesti... [flo2]

 

floren suntem bine Ilinca e tare cumintica ..papa din 3-in 3.5 ore , noaptea doarme si cand suge ..nu se trezeste in 20-25 de minute dorm si eu la loc...asa ca nu sunt obosita peste zi , iar ziua are povesti sta treza si cate 2 ore si povestim..ma bucur ca doarme noaptea fara pauza lungi , asa isi formeaza refelx de ziua si noapte..papa bine , doarme , inca nu avem colici sa speram ca nici nu von avea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...