Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce produse de protectie solara folositi?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu mai folosesc produse de protectie solara dermatocosmetice pentru ca au filtre solare chimice. Acestea trebuie sa fie absorbite in piele pentru a fi eficiente, ceea ce inseamna ca toate chimicalele raman in organism. Filtrele minerale (gen oxid de zinc sau dioxid de titaniu) actioneaza ca o oglinda care reflecta razele soarelui si sunt eficiente din momentul aplicarii. Asa ca, si pentru mine, si pentru copii, cumpar doar lotiuni bio care au aceste filtre minerale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avene cu SPF 30 pentru corp (si impreuna cu lotiunea corespondenta de dupa plaja) :)

 

Pentru ten, Bioderma Photoderm Max cu SPF 50 (si colorata, in loc de fond de ten) :)

 

Si spunea cineva mai sus de apa termala.. daa, vara apa termala de la Avene e super :) Am intotdeauna un spray mic in geanta :) Acum as vrea sa incerc si Ivatherm :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avene cu SPF 30 pentru corp (si impreuna cu lotiunea corespondenta de dupa plaja) :)

 

Pentru ten, Bioderma Photoderm Max cu SPF 50 (si colorata, in loc de fond de ten) :)

 

Si spunea cineva mai sus de apa termala.. daa, vara apa termala de la Avene e super :) Am intotdeauna un spray mic in geanta :) Acum as vrea sa incerc si Ivatherm :)

Pai daca tu dai un strat d epudra peste crema d efatza(asa spuneai la un alt subiect),ce faci cu sprayul cu apa termala? [:-/]

 

Ca doar nu potzi spraya peste pudra?

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu? :) Apa termala fixeaza machiajul, si daca tamponezi usor (fara s-o lasi sa se usuce de la sine) e foarte OK si in timpul zilei :)

Multzumesc de precizare,nu am stiut!

 

de fapt eu nu folosesc pudra sau fond de ten,asa ca-tzi dai seama ca-mi imaginam cum curge pudra aia pe fatza dupa sprayere! [:)]

 

dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Eu trăiesc intr-o zona cu mult soare si pentru a ne proteja nu îmi permit sa folosesc produse chimice... Pentru ca ne protejam tot timpul anilui si de asta nu folosesc mărci clasice

M-am îndrăgostit de gama sp30 de la Apivita, sunt produse naturale, fără parabeni sau alte chimicale

Va recomand cu încredere produsele Apivita !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La copii Garnier protectie +50 , e albastru , e foarte bun,ii dau dimineata si dupamasa odata si tine bine chiar daca stau in apa .

Pentru sotz : Garnier sau Nivea + 20 minim( sau chiar +30)

Penru mine Garnier +10 ca de pun mai mult nu ma prinde soarele  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...