Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Targoviste (16)


Recommended Posts

Salutare,

 

La multi ani si un an nou foarte bun! :)

 

Otilia...da, chiar langa casa...A fost incredibil :(...Am fost foarte afectati...Asa e viata! :(

 

Noi am inceput anul in forta...Suntem ok...La scoala e bine...vacanta a fost odihnitoare...Saptamana asta e cu teste, dar suntem pregatiti. Mai un pic si vine cealata vacanta. Sper sa ne viziteze cumnatul meu...Mai un pic si vine si concediul...o sa plecam 10 zile la inceputul lui aprilie...Eu cu prietenele, cu kinderii, cu sportul...Imi place mult barre...Mi-am luat si acasa bara si DVD ca sa mai fac...Termin si vizitele la chiropractician...Sunt happy ca ma simt mult mai bine...nu mai am dureri de spate! De aici energie, voie buna, etc.

 

Va pupez si astept vesti,

 

Miha :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, fetelor!

 

Eu ma pregatesc de inscrierea la scoala a lui Edi....ma tot intreb cand s-a facut baiatul meu de scoala? Cel mai rau ma intristeaza ca nu voi fi cu el in aceasta zi...trebuie sa fiu alaturi de alti copii care-si asteapta cu dor invatatoarea. 

 

O sa-l duc unde e Roxy, Cristina.  [:)] Am stat si am intors problema pe toate partile si am decis ca e cea mai buna alegere. 

 

In rest, noi continuam controalele lunare la Bucuresti. Pe 28 mergem iar. Mai avem putin si terminam terapia logopedica.  [pk]

 

Cam atat! Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine,

 

Flori cred ca este o alegere buna. Scoala a avut caldura, este foarte ordonata. Cred ca o sa-ti placa.

 

Cat despre prima zi de scoala - nici eu nu am fost acaolo dar m-am bucurat de pozici asa ca pune sotul sa faca cat mai mult.

 

La mine este nebunie. Vineri de dimineata a murit fata sefului meu care avea doar 37 ani. Sotul ei a murit in urma cu un an tot prada cancerului. In urma lor a ramas un baietel de 6 ani.... M-a dat cu totul peste cap asta ca a fost si neasteptat.

 

Sper ca nu v-am intristata.

 

Pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna fetelor,

 

La multi ani de martisor. Va doresc o primavara plina de soare si bucurii.

 

Flori ma bucur tare mult ca sunteti cu asa mari realizari la capitolul scoala si cred ca si viata de fiecare zi este buna cand vezi ca ii merge asa de bine lui Edi.

 

Miha nu mai zici nimic?

 

Eu sunt bine. Proicetul de renovare a casei a inceput vinerea trecuta cu pusul geamurilor si continua cu daramat de ziduri, baie, cucatarie, camere...Dezastru ce sa mai.

 

La servici este nebunie curata dar supravietuiesc.

 

Va pupic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

News...ne intoarcem acasa! :)

 

Acusi e si distractia...urmeaza transferul copiilor!...Am vorbit cu scoala din Tm unde vrem sa mergem...e cu predare in romana, dar are engleza intensiv...Trebuie sa merg la inspectorat si s-ar putea sa ii puna tot in clasa pregatitoare si clasa a 2 a...ceea ce mie nu imi place, dar lor da...Sunt convinsa ca se vor plictisi de moarte la scoala...il si vad pe Cristi facand multe desene in timpul orelor! :)...Voi v-ati plimbat pe la inspectorat, Cristina? Cum a fost cu transferul?...Ma gandesc ca nu prea ati avut de echivalat...ati stat putin in UK la scoala, nu?

 

Flori - Felicitari lui Edi pentru test!

 

Va pup!

 

PS: sa nu-mi scrieti pe FB nimic legat de ce am scris mai sus! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Miha ce surpriza si pentru mine. Si eu am crezut ca va place.  Eu va doresc bafta sa va reintegrati daca asa este ce vreti voi. Cat despre transfer vom vedea prin ce trebuie sa trecem acum cand o transferam pe Roxy. Cand a fost ea aia Roxy in Ro era inca la gradinita.

 

Otilia te inteleg perfect. Este o mare bataie de cap si te felicit pentru alegere. Din pacate in UK casa noua egaleaza cu match box...Dormitoarele sunt facute pentru queen bed nu pentru double bed si tot asa asa ca eu din cate developmenturi am vazut nu am putut alege nimic.

 

Eu sunt cu nervii la pamanat ca lucrurile nu merg cu casa asa cum am planificat nici ca timp si nici ca bani asa ca asta ma afecteaza si la servici unde si asa era de furca.

 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Da...a fost ok...dar vrem acasa! Cristi vrea sa invete limba romana, istoria Romaniei, etc...Eu stiam ca sunt slabe sansele sa ramanem aici...Suntem prea departe de casa! Am fi umblat ca nebunii pe avioane in fiecare vara!...Nu are sens!

 

Am gasit informatiile legate de transfer si niste emailuri de contact...Acum trebuie sa pregatesc actele pentru cand ajung la Timisoara sa le duc la inspectorat.

 

Eli are ceva lichid in ureche si nu aude cam bine...Mi-a zis dr sa astept 3 luni si sa ii refac testul. Sunt curioasa daca va fi ok dupa 3 luni.

 

Cristina multa rabdare cu casa...si mie imi e asa sila de modificari...si va trebui sa pun centrala, sa schimb gresia, mobila, etc...Mor de nervi cand ma gandesc!

 

Va pup! Noi intr-o saptamana plecam in concediu...Abia astept!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...