Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (25)


Recommended Posts

Buna dimineata, la amiaza!

La multi ani pt sotul tau Corinuk!

La multi ani! gazulica lui Anaomaria si Paulica de Carmen !

Noaptea noastra a fost din nou una foarte buna. In schimb ieri Alex a fost foarte marait si agitat. Fetelor daca imi permiteti un sfat: nu cumparati niciodata chestii ieftine pt bebei ( gen carucioare, premergatoare, balansoare etc.) . Noua ne-a cumparat socrul un shiiiit de premergator si desi eu nu prea eram incantata cu ideea am zis sa-i fac pe plac omului sa-i faca cadou nepotelului. Ieri era sotul cu Alex in sufragerie si mititelul a cazut intre scaun si cadrul premergatorului. Era saracul panicat ca nu se putea misca si plangea de ziceai ca se rupe cerul! De-abia l-am scos afara fara sa-l lovesc. Din fericire nu a patit nimic, dar m-am invatat minte sa cred in instinctele mele cand e vorba de Alex si sa spun NU!

Noi avem 2 balansoare, unul mic si unul mare care merge pana la 10 kg sau 1an dar sunt scoase din uz de catre Alexut de mult timp!

Hai va pup si va imbratisez!

La multi ani pt toti cei care poarta numele Sfintilor Petru si Pavel!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fete si bobocei,

la multi ani si multi pupici sarbatoritilor.

 

Noi am folosit balansoarul pana cand a putut sta singur in fund si apoi nu a mai vrut sa stea in el.

 

Nu stiu daca mai trebuia sa răspund la ceva întrebări...reiau ultimele mesaje .... Si daasaaaaa Kytana ne apropiem de un an....incredibil. Noi luni avem 9 luni. Oauuuuu....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor celor ce isi sarbatoresc azi onomastica! [flo2]

 

Mira, noi am aspirat f mult cu batista bebelusului  + cu para aceea de cauciuc, am pus pivalone la recom dr de 3 ori/zi. Colargolul nu a mers la noi :( In schimb ceapa taiata pusa pe noptiera, da!! Si l-am culcat pe o perna mai ridicata astfel incat sa nu se mai inece cu secretiile. In final cam tot in 7 zile a trecut... Sanatate multa! A, mai e bun si vibrocilul pus seara la culcare.

 

Simonelia, tot 2 ani voi sta si eu cu piciul meu [;)] La cel mare am stat un an si mi-a parut rau apoi :( E mai greu putin din pct de vedere financiar, dar ne descurcam si sunt linistita ca ma pot ocupa de copil (mai exact de copii [:D] ) asa cum vreau! Oricum trece asa repede timpul ca nu-mi vine sa cred [bang]

 

Oli, si la noi sunt cam haotice somnurile de zi. Ieri de ex, a avut 2 de cate 30 min unu si 15 min altul [bang] [bang]  M-a stors de vlaga pur si simplu..dar la 21.30 a cazut lat (de obicei adoarme dupa 22.30) Acu doarme de mai bine o ora...Eu i-am dat fagaras de Monor - i-am luat smantana de deasupra si i-am facut cu paste din grau dur (ca tot pe regim suntem :(() I-a placut.

 

Anaomaria, la multe lunite gazulicii tale!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si din partea mea. Va servesc cu o supa crema de ceapa si o feliuta de victoria sponge cake (facuta in casa) [flo]

 

Mirabela, ma bucur ca esti bine!

 

Pisica, este intr-adevar greu cu alaptatul. Eu am constatat cand am venit din maternitate ca nu aveam de fapt lapte. Am facut rani de imi curgea sange dar nu m-am lasat si in afara de primele 2-3 zile i-am dat doar LM. Cum spunea si Oli, pune-l mai des la san. Ca idee, NU marimea sanilor determina cantitatea de lapte. Mai multe detalii aici.

 

Norma, lauda-l, lauda-l, poate se ia :)) 

 

Gabi, ce dreptate ai avut cu zile si zile! Azi noapte desi a adormit relativ usor, prima trezire a fost in 2h, a doua peste alte 3.5h (deci super fata de obicei) insa aici s-a lasat cu plans pentru 1.5h!!! Nu ma intreba de ce, ca nu stiu. I-am dat san, l-am luat in brate, l-am culcat si cu metoda lui peste prajit. Nimic. Si evident, trezirea la... 04.45  [zirea] Practic a dormit undeva la 8h azi noapte. Mi se pare f putin...

 

Astazi in schimb a dormit primul somn de 2.5h. Acum ne chinuim de 1h sa il culcam fara  succes... Daca nu i-ar fi somn si ar fi marait nici nu l-as pune sa faca nani... 

 

O zi frumoasa va doresc! 

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, hai ca fac ce fac si iar pierd sirul si n-apuc sa scriu :( Noi suntem bine, exercitiile dau roade, incordeaza in sfarsit si el bratele si burtica, s-a si intors singur de pe spate pe burta. In fundulet sta sprijinit in maini cateva secunde... ce sa mai, recuperam si noi incetul cu incetul...

Mirabela, ma bucur ca sunteti bine! Concediu placut si odihnitor!

Corinuka, la multi ani sotului!

Anca, sincer, si eu am ajuns greu la concluzia cu momentul bun pt somn :)) Eu ba ma luam dupa carti, deci adormit la primele semne, ba dupa diverse persoane (chiar si medici) care ziceau sa-l tin treaz cat mai mult, sa-l obosesc, no thanks.. bine ultima varianta nu prea o aplicam, poate doar accidental,  mai degraba pe prima.

Kytanutz, Luca e un dulce si nu-i deloc grasun, e tocmai bine!

Oau, Olivia, tu acum alaptezi exclusiv! Hai ca mi-a picat si mie fisa cam greu, oricum, esti un exemplu de vointa, super tare!

Pisica, sa stii ca eu am sanii mici rau si sunt super slaba, toata lumea se mira de unde are Matei lapte sa traga, dar are :)) 

uff, as mai scrie, dar da brotacul semne de trezire... maine mergem la buc, nu cred ca apuc sa intru. Va pup!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

multe multumiri pentru urari si pumnii tinuti pentru fetita mea - au dat roade  [pk] a luat 10 la matematica si 9,80 la romana asa ca nu mai avem emotii daca intra unde isi dorea (adica la Lazar)

 

Mateiutzul un pic marait de la dinti dar nu foarte rau, cred ca dau cei de sus... am fost vineri si la  ORL-ista ca avea un pic cojite de ceara la urechea care l-a suparat (pt ca nu ma lasa sa il usuc cum trebuie), si pediatra mea a zis ca mai bine sa i le curete ORL-ista decat ea, i le-a curatat si mi-a confirmat si ea ca nu are nimic la urechi, gat, nas - toate super deci sigur radiaza durerea de la dinti ca a mai vazut asta

 

ma uit la vremea oribila de afara si ma gandesc ca la toamna cand va ploua ne va fi tare greu, ei atunci vor umbla pe piciorusele lor si vor avea o eneeergieeee.... greu fara iesit afara sa ii distram toata ziua...

 

va pupam cu drag!

 

PS Simo sanatate multa bebelusei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...