Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Il schimb la ora si jumatate-doua, daca doarme il schimb inainte si dupa somn. La fiecare schimbat inserturile sunt ude fleasca. Sa vad cum se comporta maine cu linerele de fleece.

Le-am spalat si cu detergent si cu sapun de casa de la mamaie. Le clatesc f bine, de mana, pt ca sunt obsedata sa fie clatite bine. Din cauza asta m-am reprofilat pe sapun de casa, se limpezeste f f bine, mi se parea ca detergentul ramanea in tesaturi.

Nu are urme de la elastice.

Despre hidratare- eu cred ca e bine, bea si apa si suge in continuare de multe ori pe zi.

L-am dat cu crema, sa vad cum e maine. Am vazut linerele de matase. O sa intreb si pe FB, multumesc [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor

 am lipsit nitel pt ca am fost plecati la munte 4 zile la o intalnire cu multi bebelusi pe care ii cunosc de cand eram gravida(in burticile mamelor) . la fel ca si noi  aici,e un grup numai cu minuni de noiembrie-decembrie dar de pe alt site unde am fost inscrisa inainte de DC . Suntem mai multe active dar vreo 15 ne intalnim aproape de fiecare data in parcuri,etc... Si acum am organizat la Sinaia  intalneala de 4 zile, a fost superb! va pun link aici de la poze, am incarcat in albumul comun:

https://plus.google.com/photos/yourphotos?banner=pwa

 

https://plus.google.com/photos/yourphotos?banner=pwa&pid=5897603045775573218&oid=102193628299565059717

 

 

 

 

 

 

.

 Ivan e  f bine.. i-am scos firele..aproape ca nu se mai observa buba... pt ca semnul e chiar acolo unde se incrunta.

 

Noi luni plecam in Croatia la mare.. ieri i-am facut si pasaport. abia asteptam!

 la munte am avut steamerul cu mine si toate catrafusele dar acum la mare imi vine sa imi iau si eu borcanele DM ca am vazut ca toate mamicile dadeau si erau ok.. i-as da totusi numai fructe pe razatoare dimineata (ca una e sa car o razatoare de sticla si o lingurita si alta e sa ma car cu tot steamerul :))) ..in plus la hotel voi avea fructe, insa legume nu voi gasi decat sa cumpar cine stie de unde... oricum Ivan nu se ooara cu mancatul..deci vad eu ce fac..

 

astazi a facut 2 lucruri de m-au facut sa imi dea lacrimile instant: acum 2 ore a inceput sa silabiseasca: ba-ba.. am zis ca lesin de fericire:)) (ps: cred ca daca zice mama, pot sa mor linistita, daca la ba-ba eram asa topita), si apoi a inceput sa faca cate 2 pasi de-a busilea (in reluare de greu ce e drept dar important e ca avanseaza nitel :)))))))).... Eram ff supi ca tot auzeam de bebelusi care silabisesc deja si al meu nu facea decat sa tipe :)))) dar deh: fiecare cu ritmul lui clar, nu ma mai stresez de acum:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cellena, funduletul lui Lu e perfect acum, dimineata era complet reparat (crema aia de la Topfer face toti banii) si aseara era plin de bubite. Of, ce stres. E bine, Slava Cerului. 

Chestia e ca nu apucasem sa folosim inserturile si scutecele spalate cu sapun de casa, pt ca nu se uscasera si zilele astea am folosit cateva servetele umede cu  ulei, nu lotiune, de la dm, babylove, pe care mi le-a dat o mamica si ma gandeam sa nu fie vreo reactie la ele. Aseara am uitat sa zic, aveam creierii prastie.

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, nu prea ai cu ce sa-l ajuti... daca vrei poti sa cumperi un gel de la farmacie, dar Calgel, nu Dentinox, care contine soda caustica. Ma doare-n cot ca o fi putina, inactiva, daca e la ingrediente...

Daca vrea sa roada jucariile de dentitie ar fi bine, le lasi cateva ore la frigider si i le dai reci. Eu i-am facut biscuitei din faina de mei si de orez cu banana si bucatele de caise, ca sa mai roada la ei  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina drum bun. Te intrebam tocmai pta an facut si noi drumul pana la dubrovnik si a fost interminabil. Pupam si distractie placuta

 

Nu prea se omoara dupa jucariile de dentitie iar cremele pt gingii am inteles ca sunt cam frectie la picior de lemn dupa 15 min de la aplicare... Offff! Imi rupea sufletul azi cand plangea :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...