Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Fetelor, plecam si noi la mare joi si am niste emotii din cauza ca cetateanca noastra inca are program de urlat in masina, de nu va puteti imagina. Nu mai face ca inainte si nu mereu, pot s-o tin in frau la nivel de matzaiala si nu mai ajunge la lacrimi de crocodil, dar oricum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Decand am inceput diversificarea folosim multeeeee scutece.face kk cam de 3 ori pe zi,nu odata ca inainte.

Nu mai tin minte daca v-am scris sau numai voiam despre.cum au iesit biscuitii....am tot incercat si in final m-au multumit cei facui dintr-o banana,sucul.de la.o portocala si quinoa.merge si mei,dar cum meiul ii place si quinoa nu,am zis sa o pacalesc....gustosi nimic de zisdar ii voiam mai tari...ca s-a innecat si am renuntat sa ii mai dau.asta e cosmarul meu....cum sa ii dau sa muste din.ceva ca imi e fric asa nu se innece.azi dimineata,de ex,i-am dat papaya cu banana si am lasat cateva bucati de banana....le plimba prin gura si apoi da afata bucata sau i se umpleau ochii de lacrimi...s-a speriat...o sa ii dau pana la majorat numai puree!!

BUBU cu ce ii dadeai branza?cu fructe?si asa se constipa?eu i-o fac cu lamaie si iese mai cremoasa,mai moale.dacat.cea facuta cu iaurt.ai incercat si asa?Irina o mananca bine cu

acocado sau cu banana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste e...

Pe noi ne chinuie dintisorii... Si mai nou singurul lucru care ne calmeaza e degetelul. Deh! De ce ti-e frica nu scapi

Si i am luat scaunul de masa celebru (kinderkraftul). Maine ii facem proba :)

Nu stiu cum sa -i dau broccoli.... Adica il fierb dar in combinatie cu ce? Eu una personal nu l suport asa ca tind sa fiu subiectiva :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca avem si noi 2 dintisori. Nici nu ne-am dat seama cand au spart, problema e ca m-amuscat de san si acuma sunt cu rani ca la inceput. Ah, si avem si olita si facem pisu dimineata in ea, ieri afacut prima oara si caca la olita.

Ralu, sa treaca repede durerile de la dintisori.

Bubu, bioana, multumim de urari. Numai bine si voua!

Noapte buna tuturor! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata,Bioana,e clar, dupa ce am citit postarile tale ref la papa cu iaurt, uite-asa imi vajaie prin minte combinatii [:)] de toate felurile cu iaurt, ca asta sigur nu constipa si e usor de amestecat si fluidizeaza tot si, in afara de faptul ca e hranitor, mai e si racoros! Great! Pup si merci! [flo] A,la reteta aia spune ca ungi borcanul cu smanatana..Ce lapte de capra ii iei, cu ce procent de grasime?eu cu 2%.

 

Branzica am amestecat-o si eu tot cu banana sau avocado sau piersica si banana sau galbenus si o fructa..Nu vreau sa imi amintesc ce urat l-a constipat [fri] , o sa incerc si varianta cu lamaie, insa deocamdaa e f ok asa cum e.

 

Nicholas, pe caldurile astea se repede foarte des la biberonul/recipientul cu apa (il verifica sa nu fie cel cu lapte, cu laptele nu prea se omoara ziua)- si bea cam 120-150 ml apa pe zi, bea ca noi, cu sete si dupa aia e multumit:)

 

Piaaaaaa, te puuuup, reteta ta suna tentant si pentru noi, astia mari, dar pentru bebelusi! e clar ca tre incercata!

Intrebare:apa pentru lapte o pot lua bine merci in biberoane?e o cantitate limita sau e ok sa iau cata imi trebuie?Gasesc si in avion, da, insa as prefera sa il stresez cat mai putin pe pui, ca oricum or sa vina o ploaie de schimbari peste el...

 

Bioana, nu cred ca ajungem in zona aia, pentru ca deja megem juma de tara si il obosim pe mr N, asa ca la Cluj, desi iubi ar vrea, nu ajungem, tare tare rau imi pare... Sper din toata inima sa ne intalnim cumva, intr-o buna zi, indiferent  cand!! [flo2]  [pup]

 

Andie, cred ca iesim si noi usor din grupul nedintosilor:), ca acum cateva zile, cand I-am dat sa suga din felia de pepene, ca de obicei, a muscat o bucata, apoi inca una si inca una si cand l-am ridicat sa facem asaaaa, avionul, am vazut doua liniute albe sus, pe gingie:),nici pas nu a zis, dar arr rontai si asfaltul, cred! asa ca ne apropiem si noi de gasca "dintisorul". [:)]

 

Ralucutze, suptul degetelului il calmeaza, de ce te nelinistesti?important e ca lui ii e bine cand face asta...Nicholas nu isi mai mananca nimic, desi si el a avut perioade cu rontait pumn, deget, deget de la picior:), sunt asa de dulci cand fac asta! Acum rontaie nebuniile alea de dinti si nu numai de numa numa!

Bafta cu scaunul! inceput bun [flo2]

 

Onuuuzt [flo] , LML cu sanatate si zile minunate si speciale pentru Luuuuuuu, ieri nu am apucat sa va pupacesc! [deziuata] Dar m-am gandit mult la voi! [flo]  [floare3]  [flo] Ati crescut, puilor! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu mi-e frica de aceat obicei... Si eu si sotul meu am avut acest tic si f greeeu am scapat de el

 

In cat timp ies coltisorii? Aseara a facut si febra... Mi e asa de mila de el sa l vad cum se chinuie :(

 

Cellena stai calma ca va fi bine. Noi am plecat la mare imediat dupa masa de 4 dimineata a lui bb pt ca stiam ca apoi mai baga o tura de somn. Si ne a dormit pana aproape de constanta. Am favut o pauza de hranit, plimbat si jucat, sa l obosim putin. Si de abia apoi ne am continuat drumul spre mangalia. A mai dormit jumatate de drum

Rabdare si stare de zen, ca doar mergeti la relaxare, nu? Pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu pe fuga cat astept programarea la cosmetica.Nu mai apuc sa scriu ca merg cu masina,e orasul mai liber.

Am vazut ca intrebati de borcane,e vorba de Nestle.Am papat mar cu caisa,mar cu para,mar cu piersica,banana si mar si para.Cele cu legume doar morcov cu pastarnac am testat,ce gust au restul nu stiu.Asa ca voi faceti cum credeti.

Sebi are 9,5kg si 73cm,e foarte activ si jucaus,se bucura tare cand ne vede.Nici urma de mama sau tata in limbaj,gaga e la moda acum.

Noaptea se tot invarte in patut dar are o trezire maxim 2.Cand maraie asa spre dim.il tin la san sa mai dormim.

Gata trebuie sa intru,va puuup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUBU si eu imi doresc sa ne intalnim.mulde tot.sa speram.ca data viitoare.nu ne departam de cj deoarece avem multe de facut in 11 zile...sper sa ii placa iaurtul.eu si Irina manacam la.grwu.laptele pe.care il iau eu are 1,5 grasime.e singurul,nu am de ales...va primim u drag in gasca bebeilor cu dinti.si eu as vrea sa ii dau pepene dar imi e frica sa nu muste o bucata si sa se innece....ufff...

RALUCA sa iasa repede dintele.sa nu s emai chinuie...

ANDIE felicitari pentru dintisori.

DANA pupici la.grasunul tau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUBU ai dreptate,in reteta borcanul se ungea cu smantana...eu am pus iaurt....nu am nici un mascarici de pus....naspa.mergea un zambaret...in seara asta am facut din 2 l de lapte.imi place si mie la nebunie..Irina a mancat azi 2 portii zdravene...azi a fost tare maraita,nu a baut lapte decat seara.si asa.cu greu....i-am dat apa.si apoi repede bibi cu lapte.la tot ce.e cu lingura nu face probleme...e drept.ca e foarte cald....suntem tot la.43-44....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...