Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce fain ca va intalniti!!!!

Asadar,am papat.si noi branza din lapte de capra(facuta cu lamaie) si avocado.i-am pus si 2 linguri de lapte.a lins borcanul...carnea de pui ii place.galbenusul inca nu i l-am introdus....ma pregatesc.vreau sa il dau cu legume sau cu branza.si ma.gandesc la.alte.combinatii cu branza,gen rosii,ardei...verdeata,iaurt.eu fructele.i le.dau numai in combinatie cu cereale.de cele mai multe ori simple.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa zic ca mai avem un dinte....sus.....deci 3!!!!! Ieri am implinit 7 luni si a primit cadou o ....olita!! Sa practicam.....

PYA cum se mai simte Victor?mai are muci?

CRISTINA Ivan e bine? Il doare unde l-a cusut? Cum e?

DANA ce ii face ochiul la Sebi?mai bine?

Pupam toti copiii cu sau fara dinti.....

BUBU mai ploua? Ca noi ne topim.....aseara la 22 aveam 30 de grade....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zooey, mananca si ea ca si noi: cateodata are chef sa guste din toate, cateodata mananca un singur lucru din toate pe care i le ofer. 

 

Aseara i-am dat iaurt. Mi-a fost mila de ea sa-i pun portia in fata si s-o las sa manance singura (ma gandesc ca e tare frustrant sa incerci sa mananci iaurt cu mainile), asa ca ii incarcam eu lingurita cu iaurt si i-o dadeam ei sa si-o bage in gura. A fost extaziata de gustul iaurtului. A mancat jumatate de borcanel dupa ce oricum mancase curcan la gratar cu legume. Topul preferintelor ei arata asa mai nou: 1. Iaurt, 2. Ou, 3. Broccoli/Banana. 

Alte placeri pe care le are sunt:  linsul obiectelor cat mai murdare (are un fetis cu papuci/pantofi, rotile caruciorului si picioarele unui sezlong cu care a fost taica-su in delta, aspiratorul), trasul de tot felul de lucruri care-i sunt la nivel (pana acum a descoperit imprimanta si un laptop), jucatul pe muchia patului doar in zonele unde nu e protectia laterala (adica 1/3 din pat) si aruncatul lucrurilor de la inaltime. ... traieste periculos si zgomotos :-))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao chicas! :)

Noi suntem bine si fericiti ca mami se recupereaza foarte bine.

Greierele bortos a devenit un maaare mancaios. Lipaie cam orice ii dau fara mofturi. Dc pana acum eram ingrijorata ca nu mananca acum recupereaza.

Ma bucur sa vad ca toata lumea este sanatoasa si voioasa.

Va doresc o saptamana minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele dragi

Noi am avut un wk plin, azi am ajuns in sfarsit la pediatra...totul este in grafic, nu ma mai stresez cu nimic. De sapt trecuta ii dau carnita de gaina....mamaaa ce-i place. In seara asta am avut o mare surpriza cand m-am dus in gradina....am pastaiiiii....asa ma bate gandul sa-i fac maine niste pastai cu usturoi ( de fapt eu salivez la ele...cu mamaliguta..). Eu i-am schimbat mesele intre ele, adica la 12_13 dau prima masa solida de legume apoi la 15_16 masa de fructe. In felul asta mananca f bine.

 

Bioana, felicitari pt dintisor si la multe lunite sanatoase Irinucai. Cand o duci la crese...parca mama ta pleaca mai e..nu?

 

Bubu pupam mosul, si al meu tot mos e. Ce as vrea sa ma vad si eu cu voi dar sunteti atat de departe

 

Ralu, ma bucur mult ca bebele papa mai cu interes si ca mama ta se recupereaza bine

 

Celena...tu stii ca si mie mi-a trecut prin minte sa i fac gratar...are gust mult mai bun decat carnea fiarta

 

Onutz, vacanta placuta in continuare. Si eu uit de fiecare data cate ceva , bine ca mai aveai niste jucarii in masina.

 

Fetele nu aveti vreo recomandare pt un hotel la noi la mare unde ma pot desfasura ce bebele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iri, eu sunt acum in cercetari pe Booking,pt hoteluri la mare-si noi vrem sa ne ducem vrei 3 zile, ca ne e dor..Musai caut hotel pe plaja sau la maxim 50-100 m(de regula, aveam numai hoteluri la mama naibii) si musai cu frigider+ AC.Dupa ce gasesc si ma declar cat de cat multumita, iti trimit un PM [:)] ,ok?

Tot pe PM o sa iti spun si zonele prin care trecem, colindam aproape juma de tara, poate dam si de tine prin plimbarelile noastre:) [:)], who knows? 

 

Vorbind despre usturoi,sunt curioasa ce reactie are Bubulici al tau; eu, cand eram  insarcinata,daca atingeam un gram de usturoi, facea un circ in burtaaaaa, maxim! [:)]

 

Bioana,te pupam si noi, azi a fost o vreme ciudata,parea ca ploua, dar nu a plouat ziua, a inceput acum,tarziu (asta pt ca ieri ploaia a facut pauza si poate ne-o fi fost dor de ea) [alcool] 3 dintisori!! maai gagalici scumpe,avansati repejor!Noi ca si Iri, strumfull nostru e in acelasi stadiu de disparut buza de jos si noi murit de ras [:)]

Care va sa zica ai facut branzica de capra.E buna buna buna! nu mi-as fi imaginat ca iese asa o bunatate!Sa o pupam pe Onutz, inca o data [flo2] , ea sta cu nasul la soare, ce-i pasa [:)] Ura pentru gasca lui Onuzt, iubs al ei si Lu cel cuminte!

Ajungem in tara pe 16, chestiunea e pe 20 [:)] ; sunt relaxata; te pup, pup Irinuca scumpa si merci de ganduri bune [flo2]

 

Ralu,ce bine ca mama ta e ok! multa sanatate!

O saptamana linistita si tie! [flo2]

 

Pyaaa, pe unde ai disparut iar?

 

De A.C. mai stiti ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...