Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana sanatate multa lui Sebi, sa se faca bine repede si sa fie umai bun de vacanta pana pe 29.

 

Mena, curajoasa mai esti...eu imi doresc al 2 lea bebe, dar inca mi-e frica sa o iau iar de la capat, mai astept sa faca bubu mic macar 2 ani.Apoi trebuie sa mai lucrez 1 an ca sa ma incadrez iar la indemnizatie, care si asa e f f mica la mine....nu mai am de unde scade

 

Bioana, super tare gradi asta, ma bucur enorm ca ati reusit sa o inscrieti acolo. Indata veniti si voi acasuca, iar o vede bunica :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors si noi de la mare. A fost tare frumos, am tinut gandacul toata ziulica afara in curte, iar dimineata pe plaja... a dormit de a rupt, am intrat si in mare, a mancat si nisip... a fost distractie. Abia astept sa mergem iar. Pe drum a fost asa si asa... nu atat de rau pe cat ma asteptam eu, dar nici n-am mers intins. Am mai oprit, i-am mai distras atentia cu o jucarie, cu un castravete.

Cu mancarea a fost bine... am luat fructe de acolo, legume imi luasem de acasa ca sa nu se strice prin frigider, gratar i-am luat de la restaurant (fara sare). A mancat chiar bine mesele solide, cu lapticul am stat mai prost... Ii dadeam eu de la mine putere, ca ea n-ar fi cerut... era prea absorbita de peisaj ca sa-i mai arda de supt. In schimb recupera noaptea. M-a cam chiaunit cu supt si din 30 in 30 de minute. 

Tot la mare a invatat sa si tipe. In curte nu mi s-a parut ca tipa prea tare, dar acasa, intre 4 pereti cu ecou se aude tare de tot :)) tipa de fericire, de parca ar canta (fals, ca ma-sa :))) Mie imi place, ca o localizez prin casa dupa zgomot.

 

Menaaaaaa... iti tin pumnii cand o veni vremea. Ma duc si eu la dr. saptamana viitoare sa vedem daca imi da acceptul sa ne apucam si noi de treaba la inceputul anului viitor. Eu sper sa da [:D]
Daca si de data asta suntem colege de maternitate, poate o punem de o sueta acolo, in salon :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

So.... Bine ati revenit de la mare si multa bafta cu bebeii nr. 2 :)

Noi avem 1 dinte afara si cred ca ne mai chinuie inca vreo 2. Iar eu, cu toate pastilele si ceaiurile de salvie (care e oribilaaaa) tot milka sunt... Sper sa scap de chestia asta cat mai repede ca nu e confortabil deloc.

Plecam si noi la mare... Iar. De data asta sper sa fie ok. Fetele care ati fost deja la mare, vreun pont cu privire la bunastarea nestematului? :)

 

Bioana cred ca ai reusit sa gasesti gradi ideala... Ne primesc si pe noi oare? :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele mele!.. eu am cam lipsit lately:) dar motivat:)) am fost in vacanta in Croatia la mare, dupa cum bine v-am zis .sa va povestesc cum fu cu Ivan in primul lui concediu la drum lung.. Am mers 12 ore neintrerupte prima tura pana la croati . am mers noaptea, a fost perfect, nu plansete, usoare maraieli doar spre dimineata dar am avut un intreg arsenal de jucarii cu care sa il anim in masina in spate:)). recunosc ca a stat mai mult calare pe mine decat in scoica dar a fost ok..Acolo a fost ca la navodari..nu mi-a placut deloc litoralul , nu stiu daca am nimerit eu prost statiunea cert e ca Vama veche de la noi e Nisa pe langa croati...in fine... in rest totul a fost perfect(mai putin marea si plaja) :))). ce mi-a placut la ei a fost parcul ala national rezervatie naturala pe cere l-am vizitat cateva ore bune intr-o zi: Plitvika...in rest nu m-a impresionat altceva. La intoarcere ne-am oprit sa dormim de vreo 2 ori si pe la belgrad si pe la herculane si am stat si pe acolo nitel, ne-am mai balacit si acolo la apa termala..deci cu 2 opriri si nici nu s-a simtit drumul. Ivan deja are 3 dinti.la mare i-a mai dat si unul de sus..fara maraieli in plus fata de cele deja existente. A inceput sa se ridice si sa mearga nitel in 4 labe si sa se ridice in fundulet dar nu normal ci din pozitia capra....cam atat.A facut 8 luni sapt. trecuta si l-am cantarit azi si avea 9,5kile..sper sa mearga cantarul ca mi se pare mult in conditiile in care 95% tot doar din san traieste:)) legumixul il papa asa si asa maxim 100 de gr pe zi..iar fructele abia abia cate 50 de gr pe zi dimineata...luna trecuta la 7 luni avea 8600:)) . la mare i-am cumparat si eu vreo 3 tipuri de borcane..dar nu a acceptat niciunul..abia imi mananaca acasa supa mea care super gustoasa, pe alea din comert nici nu vrea sa se uite la ele.. iar dimineata acolo am mers pe blw: bucati de fructe divesre sa le molfaie el cum vroia:)).

Biona am vazut ca ai facut iaurt din lapte de capra. am gasit si eu o sursa la o ferma de langa Bucuresti si vreau sa cumpar sa fac si eu, am comandat deja 2 l si vreau sa stiu daca ai fiert bine inainte laptele (al meu e crud) ?? ca am citit ca tu ai incalzit laptele.. dar pp ca al tau era deja pasteurizat, nu? off..cum sa fac...cu el crud..nu ma pricep..

 

Onutz reteta aia de biscuiti gumosi e ff interesaanta..vroiam sa te intreb: se sfarama sa ii poata papa? eu as vrea niste biscuiti sa se topeasca cat de cat in gura la saliva...ca asa stiu sigur ca nu s-ar ineca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...