Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Irina ramane cu o prietena 3-4 ore pana vine sotul de la munca.nu au fost probleme.nu as lasa-o cu oricine,bineanteles.merge in brate la multa lume si chiar imi place.

Sta singura in fundic,fara spriijin,dae nici vorba de stat in patru labe,mers de-a busilea,ridicat in picioare singura...vin si ele la vremea lor.nu ma stresez.antemergator am primit si noi,e foarte fain.acum e pe post de jucarie(are numere care sunadaca apesi si forme geometrice care intra si ies asa ca i se pare interesant...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

BUBU multa fericire,bucurii si impliniri alaturi de baietii tai!!au venit pana la urma emotiile?asteptam sa ne povestesti....pupici la Nicholas.

Am probat si noi borcanelele Nestle si Hero Baby.puiul.cu legume de la.Hero e mai bunnnnnn....mi-a placut si mie.cel de Nestle e.cam tare...l-am mai diluat cu apa.din cele cu fructe am probat numai cel din portocala,banana si biscuit si e groaznic....nu imi place nici cum miroase....eram curioasa daca mananca sa stiu daca in concediu pot folosi....concluzie-cele de mancare da,fructele i le fac eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am incredere in nimeni mai ales acum cat e micut,in sora mea mai am dar nu l as lasa decat in cazuri extreme.Steanut a facut un pic de febra azi,am fost cu el la pediatru si cica sunt de vina dintisorii de sus care se pregatesc sa iasa.Are 72 cm si 7650 gr.Nu a luat prea mult in ultimele doua luni,sunt tare supi.O sa ii bag cereale de maine.Nu e sub limita dar nici foarte mult peste limita.Cica e normal sa stagneze ca acum are multa energie si se misca non stop,I am spus ca se agata si se ridica in picioare si mi a zis sa il las ca e timpul sa faca si din astea.Oricum ma bucur ca papa la fel de bine ca pana acum.

Care din voi da cereale la pui si la ce masa?Pedi mi a zis sa ii dau seara dar nu stiu ce sa fac.Le faceti ca o crema sau puneti un pic in biberonul cu lapte?Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANGELIQUE pupici la.Stefanut.sa iasa repede dintele.mai are febra?nu te stresa.cu kg.eu habar nu am cate are Irina.la.6 luni avea 7.400...mai mergem la 9 luni,deci in 2 sept.e bine,sanatoasa,mananca.asta conteaza.eu ii dau de mei.le-am luat de la plafar.le fac cu apa si fructe.in biberon nu ii pun.

LACRAMIOARA ce iti mai face pitpalacul?a revenit la sentimente mai bune?

DANA,am tot vrut sa iti.zic,dar am uitat...Sebi e campion la nr de dinti....al 6-lea se pregateste sa iasa,daca am inteles eu bine.bravo lui.

PYA ce mai mananca Victor?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANGELIQUE pupici la.Stefanut.sa iasa repede dintele.mai are febra?nu te stresa.cu kg.eu habar nu am cate are Irina.la.6 luni avea 7.400...mai mergem la 9 luni,deci in 2 sept.e bine,sanatoasa,mananca.asta conteaza.eu ii dau de mei.le-am luat de la plafar.le fac cu apa si fructe.in biberon nu ii pun.

LACRAMIOARA ce iti mai face pitpalacul?a revenit la sentimente mai bune?

DANA,am tot vrut sa iti.zic,dar am uitat...Sebi e campion la nr de dinti....al 6-lea se pregateste sa iasa,daca am inteles eu bine.bravo lui.

PYA ce mai mananca Victor?

Nu, Ioana, pitalac in seara asta Nu a vrut niciun strop de lapte, motiv pentru care i-am dat 140 grame iaurt.

L-am pacalit cu 10 lingurite cereale amestecate in lapte, in rest nik. Dimineata a baut 110 si in cursul zilei nici nu a vrut sa auda.

Cred ca trebuie sa ma resemnez ca asta e, pana aici ne-a fost cu laptele. Cel putin cu laptele praf.

 

Angelique, eu ii pun cereale in lapte si dimineata si seara pana fac o crema ca asta e singura modalitate in care mananca lapte. Ii dau cereale de la Organix.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bioana multumesc!Nici eu nu m am stresat cu kg caci nu am mai fost de 2 luni la control insa parca e prea putin.Pupici la Irinuca

 

Lacra nasol tare ca pitpalac nu mai vrea sa pape laptic.Poate totusi e o perioada care va trece.Eu i am luat cereale de la humana de gura sotului ca si fetita la un coleg papa tot humana dar eu as fi luat tot organix.

Eu sunt rupta de oboseala,am tot tras de mine sa le fac pe toate,sa stau si cu puiul si noaptea gatesc si fac curatenie,sotul nu prea m a ajutat in ultimul timp decat rareori,cateva nopti le am pierdut sa bag legume la congelator si acum sunt zombie.

Fetele care mergeti la serviciu va admir sincer!Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Feeeeeteee draaagi!!!

Am reusit in sfarsit sa intru... ziua nu mai pot face mare lucru, Luci vrea tot timpul sa se ridice si ma escaladeaza incontinuu. In afara de asta ne mandrim ca scutecim exclusiv textil si in timpul liber clatesc repede scutecele si le intind, le strang, le pregatesc, le admir... Cellena stie despre ce vorbesc [flo2]

Bubu zapacila a ajuns si ea in tara luni, sa vedem cand ne putem intalni mai multe  [:)] Zborurile au fost horror, Nicholas a plans, a vomitat, a dormit putin, era epuizat cand au ajuns... Sper sa fie mai bine la plecare. 

Felicitari dintosior si pupici stirbilor!!!!!!!!

Lu zice mam-mam-mam si vine spre mine, sa ma calareasca, se pune? Zice constient?

 

Pyao, cu milioane de scuze pentru intarziere: curmalele in biscuiti sunt pentru a-i indulci si toate ingredientele se blenduiesc  [flo2]

Multumiri pt ideea cu compotul, maine incerc!

Angelique, Lu nu s-a mai iritat  [flo2]

Iri, tie ti-a iesit mozzarella, eh? Cred ca ai pus prea multa lamaie. Mie cu lamaie mi-a iesit un maglavais cu gust de lamaie, m-am intors la iaurt  [:)]

Iti sugerez sa folosesti pastele de orez la bors, si eu am de gand sa i le prezint lui Lu  [flo2]

Eu nu-i dau ceai, insist cu apa. O sa-i dau suc de fructe sau legume, dar ceai nu. 

Bioana, suna extraordinar treaba cu gradinita, succes! 

Mena, LML lui Gabriel  [flo2]  Ce frumos ca mai faceti un bebe! Exact la fel as fi vrut si eu, dar ar fi fost f complicat cu banii. Nici asa nu e roz, oricum.

Dana, of, cred ca va e tare greu! Sper sa treaca repede!!!

referitor la intrebarea despre alaptatul lui Lu de catre altcineva- da, as accepta si de multe ori ma ofer, dar am fost refuzata de fiecare data. Tine de mentalitate.

Mami, biscuitii aceia nu sunt sfaramiciosi, sunt gumosi, se inmoaie de la saliva si bebe ii poate papa fara probleme  [flo2]

Cellena, mie mi-e teama tot de roti la antemergatoare.

Angelique, eu ii dau terci de mei si de orez alternativ, dimineata, cu fructele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut iaurtul din lapte de capra de ieri. a iesit demential!!! nu cred ca mai cumpar nici pt noi de acum din comert..iau 3,4litri si fac pt oata casa de acum si depozitez la frigider in borcanele d2 150-200 de gr fiecare:)

 

diseara ii dau si lui Ivan la masa nr 3 sa vad daca ii place..sper sa il pape:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...