Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Multumesc mult de raspunsuri, fetelor [flo2] .

Nici nu stiu ce sa mai cred...sunt mai mult pete maronii, ma rog, mai astept, poate nu e menstruatia...dar ce e???...Victor nu pare deranjat, dar, intr-adevar, parca nu mai suge ca inainte. Am pus-o pe seama faptului ca mananca mult mai bine solidele si, nah...se satura si el, doar are un stomacel mic.

Onutz, sa stii ca, chiar am gustat lapticul, sa ma dumiresc, si e la fel...duulce :-) .

Imi pare tare rau ca nu-i e bine lui Nicholas...Saracutul, prea multe schimbari.

Noi am fost rezistenti dar, nah...am fost si mai micuti. Dar si noua de indata ce am ajuns in Ro ne-a dat primul dintisor.

Ce frumos ca va intalniti...o sa fiu si eu cu gandul la voi...Sa faceti pozeeee!!!

La medic merg luni, la pediatra lui, la controlul de 8 luni, cand ii va face si vaccinul pneumococic...Apropo, voi il faceti puilor? Aici e in schema obligatorie, iar toti pediatrii de acasa m-au sfatuit sa-i dau toate vaccinurile care se dau aici, mai ales ca e totusi o tara din lumea a 3-a, din pacate.

Mai fetelor, in alta ordine de idei, minunile voastre mai stau la masaj & tot ritualul? Victor de pe la vreo 4,5 luni nu mai sta la schimbat iar masajul i-l fac asa, pe fuga...e o adevarata provocare...Il schimb in picioare, masajul i-l fac mai mult in cadita, si...colac peste pupaza, azi la baie a vrut doar in picioare, nici in fundulet nu mai avea stare...Ma intreb oare cat o mai sta in carucior, in mei-tai....of, se anunta vremuri agitate.

Nu-i mai pot pune ser in nasuc, Vigantolul i-l dau pe apucate (caci ii dau si eu Vigantol, prea e innorat p-aici, s-a dus cu soarele...nici vremea la Ecuator nu mai e ce-a fost [:-)))] ).

Asaaaaa, si sa va zic c-am fost la cumparaturi s-am dat 5 $ pe-o piersica??? si alti 5 pe 5 prune?...Varietatea de fructe autohtone pe care sa i le pot da si lui se rezuma la banane-mango-papaya, de care cred ca s-a saturat, micutul.

V-am pupat, we placut.

 

Bubu-distractie placuta maine!

Cellena- LA MUUULTI ANI, MAMICA TALENTATA! (la noi e aproape ora 24 si poate maine nu apuc sa intru, asa ca:  [s] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

pya nu te mai stresa...poti avea ciclu menstrul atunci cand alaptezi, nu e nimic anormal in asta. Problema e ca nu e regulat si trebuie protectie daca nu-ti doresti o sarcina.

Si sa stii ca celor mici le place mult rutina. Cu siguranta nu s-a saturat de fructele pe care i le dai.

Da, de acum incepe distractia...Nadia mea nu mai sta nici la schimbatul scutecului, nu mai zic de masaj. Mare grija, sa-i pui mereu centura cand sta in carut sau scaunul de masa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici Stefan nu mai sta la schimbat si imbracat,plange tot timpul mi e groaza cand trebuie,il mai pun in fundulet si asa mai il pacalesc sa ii schimb tricourile.De cremuit nu il mai cremuiesc de cand a venit vara.

I am facut cereale azi si a papat tot,i au placut tare mult.

 

Imi pare rau ca Nicholas nu s a acomodat,sper s o faca cat mai repede.Maine e o zi speciala pentru ei,sper sa iasa cum treabuie.

Legat de intalneala de luni am programare din nou la pediatru pentru vaccin si nu ma pot incadra sa ajung la Buc si apoi inapoi pentru vaccin.Mai vb cu Bubu si sa ne comunici ce ati stabilit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onutz ai mai vb cu Bubu?Ramane pe luni sau nu?

 

Bubu azi este o zi speciala pentru voi,sa aveti o petrecere frumoasa si sa fie o zi magica in care iubirea si bucuria sa fie peste tot.Sa aveti o viata minunata impreuna,sa va iubiti mult si sa va bucurati de minunea voastra care este Nicholas.Imi imaginez cate emotii aveti mai ales ca Nicholas este prezent la acest eveniment important din viata voastra.Multi pupici!

 

Cellena la multi ani,multa sanatate si sa ai parte de tot ce iti doresti!Sa ai o zi de nastere minunata!

 

Deny a noastra oare ce mai face?Ce iti face printesa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu pot sa vin luni 22iulie  la intalnire...dar la ora 9 eu am programare la FTK *fast track kids" aia..si nu cred ca tine mai mult de o ora ..asadar dupa 10 voi fi si eu disponibila, astept exact locul si ora la care hotarati.(stau in militari asadar mi-e ff aproape dr taberii).

 

nici Ivan nu mai sta locurlui deloc.. vigantol nu i-am mai dat de 3 sapt de cand am inceput baile de soare..ii mai dau cand si cand imi amintesc ..dar pana la toamna nu ma mai ingrijorez; scutecul i-l schimb cu surle si trambite pt ca nu sta de nici o culoare si ma lupt cu el....la baie pana sa ii gasesc pozitia e un chin..la imbracat sau dezbracat urlam de ne stiu toti vecinii asadar si noi 'suntem in grafic':))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...