Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Dar ce l-a mai dat peste cap calatoria asta pe bebe Nicholas! Nu m-as fi asteptat la asta. Cred ca nici Bubu.

Eu in perioada 25 iulie-1 august sunt in Turcia, deci nu voi putea participa la intalneala.

Pitpalacul tot nu bea lapte si nici slt lichid dein biberon decat foarte putin si cu mult efort. La lingurita mai ia ceva guri de spa sau suc, althel, sa nu vada nimic ce seamana a tetina sau cuoc. Sunt un pachet de nervi, pitpalacul senior e varza ca ma reped la el cum deschide gura, imi vine sa plang non stop. Maine dun medicul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Angelique, suntem in stand-by pana aflam ca Nicholas si-a mai revenit un pic, acum e ca intr-o stare de soc, cand vede o fatza noua incepe sa planga cu sughituri, cand sunt mai multe e si mai rau, de-asta i-am propus lui Bubu sa mai stam putin pana cand va fi mai bine, speram sa se obisnuiasca macar un pic, cat sa nu mai planga aproape intr-una.

Trimit, ca deja mi-a pierdut Lu un mesaj.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunite si ani frumosi, pitpalac Achim, minune de Lacramioara! Sa cresti mare, puiule si...sa papi laptic, sa n-o mai superi pe mama:-).

Concediu placut, Lacramioara!

Ai incercat sa schimbi biberonul? Sa-i dai canita cu cioc de silicon (noi avem de la Nuk si tare bine se impaca V cu ele) sau chiar de plastic?...

 

Of of, ce  rau imi pare pt. Bubu, saracutul Nicholas, ce bulversat e...

 

Ioana, nu ti-am raspuns la intrebare, scuze...Victor papa tot ce-i pregatesc, din fericire. Am inceput sa-i dau mamaliguta cu br de vaci, iaurt si galbenus, i-am dat mazare scazuta cu ceapa, morcov si cartof copt, carne de vita cu dovlecel, morcov, rosie, ceapa, puutin usturoi, oregano si paste de porumb...II place in continuare cartoful copt, si cel normal si cel dulce. Ma mai inspir pt. retete din cartea unei tipe, guru in nutritia bebelusilor, cica- Annabel Karmel.

Fructele dimineata i le dau si eu cu mei, sau cu fulgi de ovaz.

Am vazut ca voi nu le prea dat gluten...Nici eu nu vroiam sa-i dau pana tarziu, insa, pediatra de acasa mi-a explicat ca, intr-adevar, nu se da inainte de 6 luni insa ca momentul introducerii nu trebuie amanat ft mult, ca atunci chiar ar putea capata vreo alergie. Mai mult, mi-a spus sa profit sa incep sa-i dau pana il mai alaptez, caci si asta il apara de vreo posibila alergie. Sa ca, i-am dat ovaz...vreau sa-i dau si germeni de grau, numai sa gasesc...am auzit ca sunt si pe aici.

Apropo de paste, am luat unele de acasa, de la DM, bio, care contin doar porumb si apa. Irilac, poate merg si la borsul de care ziceai.

 

Angelique, sper sa aveti o noapte mai usoara, sa iasa repede dintuletii...Noi tot in 2 am ramas, si nici nu sunt semne ca ar mai aparea vreunul.

 

Dana, cum se mai simte Sebi, i-a trecut raceala? Voi chiar ca sunteti campioni la dintisori.

 

Maine mergem la control, tare curioasa sunt daca/cat a mai luat in greutate...

 

 

Va pup, o saptamana buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Achim la multe lunite sanatoase inainte, Lacra poate iti da solutia dr pediatru

 

Bubu, toata ziua m am gandit ieri la voi, sper ca a iesit asa cum va doreati. Saracutul Nik prea multe noutati pt el, speram sa si revina in curand. Va imbratisam cu mare drag

 

Apropo de paste....am gasit niste paste speciale pt bebe...plasmon se cheama, sunt pe varste, cu/ fara gluten in seara asta intentionez sa merg sa mi iau cateva cutii. Pastele sunt f f f mici pt cine da bucatele si nu mai blenduieste papa sunt perfecte.

 

Eu sunt in pana de idei cu papa...nu mai stiu ce sa i fac

 

Va las, am plecat la cumparaturi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...