Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioanaaaa la multi ani mami draga, sa ai parte de sanatate si de tot ce e mai bun si frumos pe lumea asta si Irinuca sa ti aduca numai bucurii

 

Angelique...aceeasi problema o am si eu...deocamdata tot in scoica il pun

 

Vaccinul de 6 luni n a avut nici un efect la noi, poate in ziua aia a fost mai somnolent

 

Pup gasca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, la multi ani! Multa sanatate si bucurii alaturi de Irina!!!

Lacra, Achim a avut reactii adverse la Prevenar 13 (banuiesc ca pe ala l-ati facut ca pneumococic).

Noi am fost azi la dr., Victor a luat 450 de grame in ultima luna, acum are 7.830 kg, ceea ce nu e mult, dar, avand in vedere ca in Ro am cam stagnat, dr a fost ft multumita, si eu la fel!. A crescut 2 cm in inaltime, acum are 68 cm. Suntem micuti...semanam cu mami, probabli :-)

Nu am facut vaccinul caci nu il aveau, aveau altul, de la alta firma, insa dr mi-a recomandat sa asteptam pana maine sa-i dam Prevenar 13. Asa ca maine la 10 mergem iar...asta daca nu m-oi razgandi eu...Ca la cate am citit pe net...Of Doamne, ce sa fac???

Ioana, cat priveste mancarea, eu nu mai iau dupa pediatra lui V de aici...daca ar fi dupa ea, fructele si legumele ar fi asa...la zi de sarbatoare sa i le dau, ca cica alea nu ingrasa...Ea mi-a zis sa-i dau cereale dimineata, iar la pranz si seara orez cu carne!!! I-am zis ca eu fac altfel, si uite ca a luat puiul in greutate, dar, ma rog...ea o tine pe a ei- carbohidrati si iar carbohidrati!

Mi-a zis sa-i dau somon acum, la 8 luni...mai astept insa, e prea gras!

sper sa fie defazata doar pe partea cu alimentatia, pana acum nu m-a dezamagit in alte privinte.

 

Multumim pt. urari, va invit la o felie de tort si o limonada...Avem 8 luuuni!!!

 

 

Aaaaa, Ralu, noi am facut Infanrixul la 6 luni, hexavalent, si nu au fost reactii adverse, poate doar putina somnolenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...