Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Fetelor voi cand schimbati scoica la bebei?Ca eu am primit un scaun de masina si sotul zice sa il punem in el deja si eu nu sunt de acord.El tot insista pentru ca puiul nu prea mai are loc in el dar e prea devreme.Asa ca a ramas sa mai cer pareri aici sa vedem ce si cum.

Angelique, eu am

Schimbat scoica, chiar nu mai incapea in ea. Pe scaunel zice ca de la 9 kg si noi avem deja 9670 asa ca am decis sa instalam fotoliul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Desi fie-mea are vreo 7 kile 800 mi se parea ca nu mai sta bine in scoica, plus ca ma enerva ca nu se putea lasa pe spate cand adormea si statea foarte ingramadita... acum folosim un scaun de masina de la inglesina grupa 0 si 1. Pana la 9 kg se pune cu spatele spre directia de mers si apoi invers. L-am pus inainte sa plecam la mare si zic eu ca a fost mai bine pe drum decat ar fi fost doar cu scoica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am o nelamurire,

 azi am descoperit si eu scutecele de la DM.  am fost ff multumita de ele...sunt ok.. insa am si pampersi acasa, multii.. vroiam sa va intreb daca stiti daca e ok sa folosesc alternativ 2 firme de scutece de unica folosinta... ziua vreau sa ii pun DM si noaptea pampers. Oare e ok? fac bine? nu i-ar dauna sau vreo ceva, nu? ..ma gandesc la prostiile din scutece..solutiile alea, etc..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ioana,sa fii sanatoasa si sa te bucuri de Irinuca!!!Maine e si ziua mea,intre noi e dif de 2zile,intre copiii nostrii de 3zile:) tare

Cris eu am luat scutece de la dm,am avut multe accidente cu ele,desi par mai din hartie si de vara asa Sebi s-a iritat.Si eu il schimb des,numai ca in combinatie cu pipi devin asa aspre.Plus ca se facea pana la gat,cele maxi ii erau scurte.Am rrvenit la pampers.

Eu am avut scoica 0-9kg,pe la 3-4luni am cumparat una de 0-13kg si desi mi se parea ca nu sta bine,dupa ce am renuntat la haine (fara bluzitr cu maneca lunga/hanorac ca era frig) are loc destul de bine.Aman scaunul ca la frane se duce in fata,daca doarme i se balangane capul,etc.Asa ca dupa ce am citit toate cele il pastrez in scoica cu spatele pana nu va mai avea loc,probabil la iarna.Oricum sa speram ca nu vom testa rezistenta nici a scaunului,nici a scoicii.

Onutz ce legume i-ai dat lui Lu la BG?Cumparai si le pregateai tu?As lua steamerul la.mine ca legumele la borcan sunt cam ciudate la gust,fructele sunt bune doar ca Sebi nu se satura cu unul:))

Bubu sunteti mai bn?

Pya pana la urma ce faci cu prevenarul?Eu am zis ca i-l fac dupa ce venim de la mare,cine l-a facut pe la mine la serv zicea ca a fost f bun,fara otite si racelile destul de usoare.

Am scapat de bronsolita,doar cu aerosoli.Ma bucur ca nu a facut febra,ca nu i-a dat antibiotic.Nasa mea zice ca in trecut se dadea antibiotic pt bronsolita :(

Ieri am fost la spital,a nascut o prietena.Mirosul din salon mi-a amintit de nasterea lui Sebi.Am schimbat-o dar nu imi amintesc ca el sa fi fost asa mic.Desi e nascuta cu 3,6kg mai mult ca Sebi care a avut 3,38kgl,e minuscula.Mai astept pana la bb2 ca tare greu ar fi sa ma mai ocup de nazdravan mufata nonstop cum am stat cand era el bebelus.

Pentru vacanta am luat scutece de apa,voi ati folosit?CRed ca am luat prea putine,un set de 6.

Dau send ca raman fara net si sa se trimita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Ioana la multi ani!

 

Cristina eu la V am folosit doua marci de scutece fara probleme. La gradi babylove si acasa Pampers.

 

dana eu cred ca depinde mult de copil treaba cu scutecele. Eu la V am folosit doar Pampers si erau super, nu am avut nici macar un accident cu ele. Dar la Nadia fara numar...ceea ce cu cele de ca DM nu s-a intamplat. De cand cu diversificarea face mai gros asa ca am revenit de Pampers. Dar ma bate gandul sa trecem pe scutece eco nu doar pentru ea ci si pentru mediu.

Scutece de apa am folosit si noi, 6 pentru o vacanta sunt prea putine, noi la o zi de strand folosim cel putin doua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...