Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Lacramioara, multumesc pt. raspuns!

Dana, am facut si noi Prevenar 13 azi, am tot citit, m-am perpelit si m-am hotarat...Sper sa fie intr-adevar eficient, asa cum il lauda lumea. Pana acum nicio reactie adversa, nici macar somnolenta pe care a avut-o la infanrix-uri. Il monitorizez, sper sa nu faca febra.

Oricum, am intrebat si pe un grup de mamici de pe FB (La primul bebe) si toate mi-au spus ca a fost ok. Citisem eu experienta unei mamici care m-a cam speriat, insa, sa speram, a fost un caz singular/rar.

Bine ca ati scapat de raceala!!! Distractie placuta la mare...Mergem si noi sambata, dar doar o zi...sper sa fie bine, sa avem vreme frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu i-am luat tot scutece textile pentru apa. Am doua si le foloseam pe ambele in fiecare zi, deci si eu spun ca sunt cam putine 6. De scutecele babylove am fost foarte multumita. Mai am si acum prin casa, de urgenta. Ce-i drept le-am folosit doar pe alea de care zic ei ca-s eco. Si tineau foarte bine si noaptea.

 

eu nu ii fac prevenarul. De fapt, am de gand sa-i fac schema standard fara ror si atat.

 

Noi raportam prima noapte in care a dormit in camera ei. Mi s-a parut asa ciudat... Oricum, a fost un succes. Prima trezire a fost la 6 jumate dimineata, dar asta pt ca m-a mancat pe mine undeva sa-i inchid usa de la camera, iar usa scartaie si am trezit-o. Pe la 6 fara ceva se trezise singura si ma uitam la ea pe camera... A stat in fund in pat cat a stat, a dat o tura de covor, s-a pus inapoi in pat si s-a culcat :)) de la 7 la 9 am dormit la ea in pat. Va pun o poza de azi dimineata

post-121549-0-02105700-1374648227_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,inca odata.

DANA eu iti urez La Multi Ani de azi,ca maine dupa-masa zburam si nu stiu cum si daca am timp sa intru.asa ca iti doresc sa ai parte de tot ce e mai bun pe lumea asta alaturi de cei dragi.

PYA si noi am facut Prevenar-ul,toate cele.3 doze(2,4,6 luni).

CELLENA felicitari Emei pentru prima noapte in patutul ei.simpatica tare camera.

Vorbeati de scutecele de apa.eu am lasat-o,sambata,cand am fost la iarba verde,fara si nu a facut nimic...a tinut.daca fac asa si la mare,eu cred ca e ok.sau nu?invata sa controleze...cum i l-am pus,cum a facut pisu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem tot cu scoica,in masina.....

Pitica mea nu se ridica,nu umbla in patru labe,dar daca o ti de subrat umbla....ii place la nebunie.prima data,studiaza,se uita in toate partile,apoi face 2-3 pasi,incet si apoi o ia la goana....4-5-6 pasi,repezi....asta ii place cel mai mult acum...

BUBU ce mai faceti voi?cum e Nicholas?sta in brate la bunici?pupici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana e ziua ta?:)La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!

 

Asa am sa fac cu scutecele.folosesc in paralel..pana acum fundul lu Ivan arata ff bine si cu Dm si cu pampers numai ca alea de la DM sunt la juma' de pret:)).  imi vine sa ma duc sa mai cumpar azi o tura, sa am acolo in casa ca erau la oferta la Dm, 30 de lei pachet 44 de bucati..iar pe pampers am dat 66 de lei pachet de 52.

 

Bioana eu cred ca a fost o intamplare faza cu irina ca s-a tinut sa nu faca pipi:)) mi se par prea mici ca sa stie ei sa se abtina..sincer..  ar fi ideal dar nu cred, pt ca e prea devreme.

 

Ni la mare nu am folosit scutece swimmers d-alea.. am luat 2 slipi de bebei, era asa draguti cu ele, sa va pun 2 poze.. si nu a facut caca deloc, ca facuse dimineata inainte de plaja,am avut noroc, iar pipi nu am vazut..a fost ff ok.

Lui Ivan nu prea ii plac fructele..nu stiu cum sa le dau sa le pape asa normale.. daca ii dau bucati le molfaie 3 secunde si gata..pasate nu prea inghite mult:(.. asa ca de cateva zile i le fac la storcator si ii dau dimineata sa bea 100de ml de suc de pepene (blenduit tot) ori suc de morcov cu sfecla, ori suc de mar, ori para,etc.. in paharul ala cu pai din care bea fara probleme...stiu ca sucul nu e chiar acelasi lucru cu fructul intreg insa nu tiu cum sa fac, pt ca nu vreau sa i le combin cu vreoceva ca sa le pape)

 

Ema e adorabila!! si camera e fff draguta! ce copil cuminte!! eu sunt terminata cu al meu; nu dorme singur nici topit! il pun seara in patut si urla ca din gura de sarpe:(:(:(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, mamici si pitici! Nu am mai intrat de mult pe la voi si spre rusinea mea nici nu am apucat sa citesc din urma. Sper ca sunteti bine cu totii.

Noi suntem bine, am crescut, am implinit pe 20 iulie 7 luni, avem doi dintisori, am inceput diversificarea insa tot tzitzi e mai buna.

Va pup pe toti si va doresc o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LML Stefanut, Victoras si la multi ani Bioana noastra draga!!!

Dana, in prima zi am avut facute de acasa, apoi i-am mai dat din borcanele, a gustat si legume de la hotel... fructe, inclusiv pepene... si ceva de ros, acolo i-am dat de cateva ori cornet de inghetata (nu sunt foarte mandra de mine din cauza asta...)

Cristina, eu am scapat de dileme, la fel ca Cellena am scutece lavabile. 

Ce pot sa-ti spun este ca la inceput am folosit intai Huggies, apoi Babylove, apoi Pampers Premium Care unul dupa altul si-mi zicea cineva pe forum (parca una dintre fetele din Germania) ca n ar fi bine sa schimb scutecele atat de des, daca copilului ii merge bine cu o marca sa incerc sa nu o schimb, ca fiecare e cu chimicalele ei. 

Angelique, parca tu intrebai de scaun vs. scoica, noi tocmai ce am facut schimbarea, Lu nu mai are loc in scoica i-ti spun cinstit ca habar n-am cate kg are, mereu uit sa-l cantaresc.

Ralu, noi n-am avut probleme decat o mica agitatie dupa vaccinul de 2 luni. La 6 nimic.

Bubulina noastra draga face bine, e hai hui prin tara acum, la ultima verificare bebe Nicholas cel frumos era mult mai bine, manca, dormea, toate bune  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit si eu sa citesc din urma pt ca micuta mea doarme de doua ore neclintita...in conditiile in care azi s-a trezit la 10:40. Sunt un pic speriata sa nu aiba febra ceva...nu prea doarme atat.

Am vazut ca ati fost cu bebeii la mare... Si noi am mers in perioada 04-11 iulie la noi, in eforie nord si a fost un succes maxim. Draga de ea a dormit f bine si a papat f bine. Si noi tot cu borcanelele am fost dupa noi( am luat de la plasmon- le-a mancat f bine; si nestle). Acum se cunosc efectele de dupa mare..cred ca a crescut in inaltime macar 2 cm si am ajuns sa masuram aprox 75 de cm si 8340 gr.

Ma bucur ca s-a linistit nicholas al bubulinei. Mi-ar fi placut si mie sa ma intalnesc cu voi in bucuresti.

Noi am schimbat scoica de mult pt ca nu mai incapea si deocamdata sta f bine in scaun( mostenire de la nepoata mea).

Zicea cineva ca i-a venit menstruatia chiar daca alapteaza..se mai intampla la unele mamici, dar asta nu inseamna ca nu mai este bun lapticul.

Sper sa ma mai primiti pe la voi si sa nu ma fi "dezmostenit". :)

Va pup pe toate si va doresc numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Onutz ma bucur ca ne dai vesti despre Bubu,ce bine ca Nicholas si a revenit.Nici eu nu il cantaresc pe Stefanut,cand am fost la pediatra la cantarit,aum la urmatorul control mai vedem cat a pus.

 

Mica bine ai revenit cu vesti despre voi!

 

Cellena tare frumoasa camera Emei!

 

Bioana calatorie placuta si acomodare usoara Irinei!

 

Eu as vrea sa mai astept cu scaunul,sotul ne a promis ca vom merge la mare si la munte in august si mi a propus sa le punem pe amandoua,cand doarme sa il punem in scoica iar cand se joaca in scaun.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...