Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Danaaa, la multi ani si din partea noastra  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Angelique, uleiul de lavanda nu ii omoara, doar ii tine la distanta. Eu il ard in dreptul geamului deschis, ca sa nu intre.

Ralucutze, da, avem incalzire prin pardoseala. Pe de alta parte, la noi toate geamurile sunt usi (de sus pana jos) si mama zice ca simte frigul pe jos cum vine pe la geamuri. Dar ea e tare friguroasa si o "trage" peste tot, asa ca nu e chiar un etalon pentru mine :))
Cat despre dormit toata noaptea, nu cred ca avem ce sa le facem... Doar daca identifici un motiv palpabil pentru care se tot trezeste (cum era la noi faptul ca o trezea zgomotul)... Altfel, daca se trezeste pt ca pur si simplu te vrea aproape, nu prea ai ce sa-i faci. Poate doar sa-i ignori nevoile, dar din punctul meu de vedere asta nu e o optiune.

 

Nici eu nu am mers de-a busilea. Dar vazand-o pe mama cum face cu Ema, imi imaginez foarte usor de ce am sarit peste etapa asta :)))) "Vai, nu acolo, nu dincolo, hai doar pe covor, hai mai odihneste-te ca ai obosit, stai sa te tin eu sa nu cazi" si tot asa :))) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

N avem voie cu somnifere, nu? ;)

Stiu raspunsul, doar verificam

 

De pe 19 august ma intor la birou. Cam cum o sa functionez? :(

 

Noi am renuntat la ideea saltelutei puse pe jos direct. Acum uitandu ma la poze imi pare asa de rau :(

Poate cand mai creste....

 

Ati cumparat scaunele de cada? Merita investitia?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat eu scaun pt cada Ralu de la bebe teidin Militari si e super incantat . Totusi nu il vad stand prea multa vreme in el ca Gabriel e super agitat si de cand a descoperit statul in picioare cu greu il conving sa stea in sezut. In apa are broscute si ratuste si barcute si o caracatita pe care le vaneaza de zor in timp ce eu il spal cu buretelul. E cumintel deocamdata. Pot sa il spal usor si pe cap ca i-am luat protectie pt ochi si buretele ala e de mare ajutor. Ii place per total.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu eu l-am scapat in cada de 2 ori, o data s-a lovit putin la cap. De atunci imi era frica sa il mai tin in cada si il spalam la chiuveta unde statea cuminte in picioare si se tinea de robinet dar chiuveta e inalta si aluneca, copilul ud... mi se parea prea periculoasa miscarea si oricum pt spalat pe cap trebuia sa il bag in cada ca nu ii luasem protectia aia. Acum stiu una si buna cu scaunul ala. Il pun acolo, se joaca si eu il spal. Nici nu stiu daca ar putea sa evadeze ca ii vine la subsuori marginea de care se poate tine. Poate mai tarziu. Eniuei pana atunci ma descurc cu elm tine pana la 13 kg al meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, intrebare... ai vostri au inceput deja cu tantrumuri? Urla cand le luati chestii din mana, nu-i lasati sa faca diverse, etc.? Ema a inceput sa urle intr-o singura seara cand i-am luat sticluta de vigantol din mana, dar era foarte obosita si de-asta facuse asa. In rest nu se supara (inca). Dar am o cunostinta cu un bb de 8 luni care incepe instant sa urle cand nu poate face ce vrea el. Ce-i drept, are si foarte multe interdictii... poate si asta sa-l frustreze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...