Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Fetelor care mergeti in vacanta la pensiuni / hoteluri, cum procedati cu mincarea pt bebe? va bazati pe borcanase? Ma gindesc ca unele pensiuni au si acces la bucatarie si acolo s-ar mai putea pregati una, alta. Am zis eu ca anul asta facem staycation, dar parca totusi citeva zile la o pensiune, undeva la munte in apropiere mi-ar placea. Mai prospectez,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma bazez pe borcanele deoarece Gabriel nu e pretentios la papa. Daca totusi nu vrea sa pape vila e inchiriata de noi si de inca 2 familii(de la odiseea ian-feb) si o sa ii prepar eu. Totusi nu iau blenderul dupa mine si raman la fel de zen ca pana acum. Duminica plecam. Abia astept!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi luat si borcanase cu legume dar nu am gasit fara carne si inca nu i am introdus o. Chiar la ce varsta ati bagat carnita? Dupa 6 luni?

Ulterior am gasit la DM borcanase doar cu legume (bio) marca babylove. Am luat de proba si greierele le a mancat.

Pe viitor stiu ce am de cumparat :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am facut rost de cateva legume netratate,nestropite de la cineva si maine ii fac primul piure de legume.Puneti ulei de masline in el sau nu?

 

Dovlecelul il dau cu sau fara seminte?

 

Mena distractie placuta!

 

Cellena felicitari pentru primul ridicat in picioare!

 

Dana LML  lui Sebi sa creasca mare si sanatos!

 

Iriliac relaxata nu pot sa fiu,imi tot storc creierii cum sa fac,de unde sa procur carnita si legume pentru pui.

 

Mena parca delfinasul tau a avut scaun cu striuri de sange din cauza fierului.Mucus avea?Ca eu i am dat azi fier si pe seara a avut scaun cu un pic de mucus,foarte putin,poate sa fie si mucisori dar eu sunt praf de atunci astept sa vedem ce va fi.Parca niciodata nu imi gasesc linistea, sper sa fie un episod singular ca  altfel o sa innebunesc.

 

Bioana ce faci?

Onutz cum e in vacanta?

Bubu voi ce mai  papati?

Nicoleta cum mai esti?

Lacramioara pitpalac ce face?

Pya?

Popi?

Mami?

 

Eu fac de papa la ora asta si mai am mult si bine de stat ca de abia am pus papica la foc.

 

O noapte buna sa aveti!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, LML cu sanatate si bucurii pentru strumf! [flo2]

 

Onutzule, a pus LU stapanire pe piscina? [:)]

 

Angelique, [flo2]te pup!

Eu folosesc numai partea fara seminte de la dovlecel/zuchinnu, macar pana la un an, asa..

Nu te ingrijora, va fi bine Stefanut, probabil e o reactie la Fe.

 

Azi la masa de legume Nicholas a papat banana cu piersica si cirese, I-a placut, e prima data cand ii dau cirese. Nu mai pun la abur nici un fel de fruct, nu ii mai dau apa sterila, cum am facut pana la 6 luni.

 

Azi am reintrodus carnita de curcan la legume, a mancat cu pofta, maine dimineata il controlez peste tot,pana la culcare nu iesise nimic pe nicaieri, Doamne-ajuta.

 

Maine ii cumpar iarasi papaya (iar o testez [:)] ) si pepene galben, sa nu se plictiseasca si el de atatea pere,piersici, banane si altele care sunt mai tot timpul in meniu. [:)]

 

Este in continuare fan pure de zuchinni cu pastarnac si radacina de patrunjel, la care o sa adaug si carnita acum, din cand in cand.

 

Trebuie sa recitesc de la ce varsa se da peste la bebei, ca am uitat.

 

Nu imi place mancarea de la borcanase si prin urmare nu i-o dau (tu nu ai avut de ales); am hotarat ca pe drum sa iau numai pure de mango si il amestec cu ceva banana/pepene galben, pe avion...Mai sunt niste pungute cu papa, f interesante ca si combinatii, organice, de maine tre sa-i iau cateva, diferite, sa vedem daca il intereseaza subiectul [:)]

 

Continui sa ii tai unghiile zilnic, dar v-am spus, sta nemiscat si se uita ce fac, s-a obisnuit:):) 

 

Iri, scriu soon! [flo2]

 

Bioana [flo2] , pupici la Irinuca, frumusetea mica si scumpa! I-ai dat conopida?Nicholas nu a fost f incantat, insa a papat.. E un gust nou, e normal..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, eu dupa ce am hapait un tub din ala de vitamine postnatale, am revenit la forma initiala:), parul e super ok, nu mai cade deloc.

Eu ma temeam pentru ca lui Nicholas ii place sa se joace in parul meu si ramanea mereu cu fire; il spalam de 100 de ori de zi si il cautam printre degetzele, saracutzul..Acum e totul ok. Ia vitamine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...