Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

Mena eu sunt la fel ca tine,nu merg nicaieri fara pui,tot timpul ma gandesc cum sa fac sa il iau cu mine.O singura data l am lasat cu soacra mea mai mult cam o ora si un pic cand am fost cu catelusa la veterinar si nu stiam cum sa fac sa vin mai repede acasa.Asa cate 20 minute il mai lasam cat mergeam in piata cand nu aveam incotro da mai mult cu sotul ca in el aveam mai multa incredere.Avem ca tocmai ce am facut un dus si i l am lasat adormit lui tati si cand am iesit el era afara fuma si vb la telefon iar copilul se trezise ca l am auzit caraind dar am stat linistita ca l am lasat pe maini bune.Copilul a gasit suzeta a bagat o in gura ca altfel nu mi explic cum a adormit la loc.Deci nici cu el nu il mai las.Am niste nervi de numai pot:(((Ma bucur ca e cineva ca mine ca toata lumea imi zice ca sunt exagerata si ciudata de ajunsesem sa cred si eu asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Grea zi am avut. La pranz nu a vrut nici sa pape si nici sa doarma. L.am lasat cu soacra care in loc sa il adoarma l.a dus la socramiu sa il vada! O iubesc si o respect dar oare chiar nu s.a gandit sa ma astepte pe mine pt asa ceva? Nuuu. Rezultatul a fost clar. Copil in plina anxietate de separare, se vede in fata unui strain si incepe sa urle. Bineinteles ca nu a recunoscut ca a plans dar cand am ajuns eu la el, dormea si suspina in somn. Clar plansese rau pt ca stiu ca ii e frica de socramiu care vb prea tare pt gustul lui. La dentist am asteptat jumatate de ora si extractia a mai durat inca jumatate de ora. A trebuit sa imi faca 3 anestezii cu adrenalina ca nu prindea. Ajung la copil ametita de la atatea anestezii si il vad suspinand. Mai sta socrela cu noi sa pot sa imi revin putin si cand pleaca copilul vrea titi. Dr stomatolog mi-a zis ca dupa 2 ore mulg si apoi ii dau san fara probleme. Nu am gasit pompa pacii si am muls cu mana, insuficient parerea mea... Pt ca nu ii dadeam san ca il asteptam pe al meu sa stea cu el cat ma mulg eu s-a pus pe plans...si ce plans...plangea atat de rau ca am inceput si eu sa plang. A adormit leganat cu o suzi pt 10 minute si apoi din nou show. 2 ore m-am chinuit si am cedat... i-am dat sanul. Acum stau cu emotii sa nu pateasca nimic. Am avut o zi tare grea si dureroasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Mena chiar ai avut o zi grea,sa speram ca ai muls cat trebuie si ca delfinasul o sa ok.Uite de aia nu il las cu nimeni,tare mila imi e de Gabriel ca a plans.

 

Si daca tot vorbim de soacre,a mea deja ma enerveaza la maxim.Dupa cum stiti Stefanut trece printr o perioada cu multa agitatie si plans.Azi a vazut ca ii pregatea tati cerealele si a durat un pic pana sa se raceasca dar el s a pus pe plans cu lacrimi de nu il mai puteam opri.Intra soacra val vartej pe usa si ma intreaba de ce plange .Ii spun,la care ea incerca sa il ia in brate chipurile ca la ea tace in conditiile in care in ultimul timp nu se mai baga cu el.Cand a vazut ea ca nu se linisteste copilul ma intreaba"Esti sigura ca nu a cazut sau s a l ai scapat?"Deja eram un pachet de nervi si i am raspuns in doi peri si s a suparat.Deja s au strans multe,in fiecare zi ma surprinde cu ceva si ea si mama.Scuzati off topicul dar asa m am enervat azi si acum cu soacra Menei la fel.

 

Onutz ai mai vorbit cu Bubu, pe cand e marea intanlire?Voi ce mai faceti?

 

Ma apuc de spalat biberoane,a adormit foarte usor piciul acum,ma pregatisem psihic pentru plans si agitatie si m a surprins.Azi a stat numai in brate,nu prea a vrut sa se joace in fundulet dar profit acum cat pot ca sta lipit de mine ca mai tarziu o sa vreau sa il am aproape si o sa fie prea mare si nu o sa mai vrea el.

 

Noapte buna la bebici si mamici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am prins si eu niste WiFi in hotel si mi s-a incarcat forumul, yupiii! Eu sunt oficial in rai! Nu va speriati ca nu scrie fantoma mea, ci eu , Lacra, din Turcia de la Belek, hotel Susesi.

Fetele, aci e in rai clar, raiul parintilor si al

Bebelusilor( ca sunt pe putin 100 bebelusi in jur). E un resort ultra all inclusiv unde au la masa inclusiv toate borcanasele cu mancare de bebei, toate marcile, legume, fructe, iaurt, budinci, pana si pungi cu lapte praf de diverse tipuri! Ha!

Cat despre adulti, am numarat aseara 340 feluri de mancare si 120 tipuri de dulciuri!!!! Fructele nu le-am mai numarat.

E un vis. La anul iau pitpalacul, iau o bunica si venim tot aici. Decorul nici nu am cuvinte sa il descriu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...