Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #13#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 557
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele mele dragi! Loooong time no see! Stau prost cu timpul, dar de cateva zile va citesc pe telefon seara cand o alaptez pe Rebecca de culcare, asa ca sunt un pic la curent cu ce mai faceti.

Rebecca e in continuare o cumintica, inca o alaptez, are si 3 mese de solid: fructe, legume, cereale, iaurt, carnita de sapt trecuta am bagat. Pana acum e cel mai mancacios, sau mai bine zis nemofturos copil al meu:-)) Nu ia nemaipomenit in greutate, dar asta e ritmul ei, e si f activa, ii fugareste pe cei mari in 4 labe peste tot. Si se ridica in picioruse sprijinita, tot timpul. E prietenoasa, chiar in seara asta am fost la ziua unei fetite si ea a socializat cu toata lumea. Acum ca pot s-o las pe jos mi-e mult mai usor, sta pe langa mine sau cu copiii, e mai independenta. Ii si cearta daca ii iau jucariile din mana, e tare comica cum tzipa la ei.

 

Felicitari celor ce au decis sa faca BB2!

 

Menstruatia la mine nu a afectat alapatul la nici unul din cei 3, si mi-a venit de fiecare data la 7-8 luni, dupa ce am inceput diversificarea si n-au mai fost alaptati exclusiv.

 

Rebecca are cam 2 somnuri pe zi, unul de 2 ore, pe la 12, iar altul de vreo juma' de ora, power nap. Dar programul se mai schimba...

 

Eu cu treburile stau prost, incerc sa nu mai fac liste, ca ma deprima nerespectarea lor, fac si eu ce pot, si imi impun sa prind macar 6 ore de somn, pentru o functionare la standarde acceptabile. Cel mai tare ma deprima insa faptul ca mai am doar 3 luni de concediu de maternitate si nu stiu daca vreau sa ma intorc la un full-time job sau nu. Stiu insa ca toate se aranjeaza pana la urma, doar trebuie sa am incredere. Un part-time as vrea sa gasesc, 3-4 ore pe zi. Ca sa contribui la bugetul casei.

 

Dar pana atunci ma bucur de ce a ramas din concediu, ies cu copiii cat putem, ii duc la splash pad, la pool, in parc, etc. Avem zile mai racoroase acum, deci profitam ca se poate iesi.

 

Va pup si bine v-am regasit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Almy ma bucur ca ti-ai facut timp sa ne scrii! Te inteleg cat de greu iti e cu 3 copii fara nici un ajutor. Mie imi e greu doar cu doi. Eu de exemplu am impartit unele treburi ale casei cu tati. In timpul saptamnii mai fac eu ce trebuie neaparat dar curatenie amanuntita face sambata dimineata. Cumparaturile le face tot el dupa munca si in week-end ii pasez lui mai mult copii ca sa am si eu un pic de timp pentru mine.

De luna viitoare se schimba oricum situatia pentru ca el va ramane acasa si eu voi pleca!

Mult noroc la gasirea slujbei pe care ti-o doresti!

 

Astazi realizat ca o etapa din viata lui V s-a incheiat: gradinita. De joi va merge ka Afterschool.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noutatea de azi dimineata: isi zice silabele (baba, papa, ocazional mama) in soapta :))) zici ca incearca sa nu-l trezeasca pe ta-su (pe mine vrea sa ma trezeasca, pt ca vine la mine, imi da vreo 2-3 palmute sa fiu atenta la ea, se uita in ochii mei si incepe sa-mi povesteasca). Sau poate avem secrete? :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Angiuta de primire. E fain cum va impartiti voi treaba. Eu fac cam tot ce tine de casa, ca de la inceputul casniciei nu l-am lasat sa ma ajute, ca dadea rasol, si uite ca mai bine taceam si-l lasam sa faca asa cum poate, dar aveam un ajutor. Am roboteii de aspirat care-mi elibereaza timpul enorm, ca imi lua mult sa aspir toata casa, iar acum cu micuta 4x4 ii pun zilnic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Almy bine ai revenit,te mai asteptam din cand in cand cu vesti despre voi,imi imaginez cat de greu este cu 3 puiuti.

 

Cellena tare dragut!De aia imi doresc eu o fata sa avem secrete ca intre fete.Mai tarziu Stefanut o sa aibe alte preocupari fotbal,masini etc iar eu nu ma pricep deloc.Sotul face misto de mine si imi spune ca mai tarziu el o sa isi petreaca serile cu puiul la meciuri iar eu raman singura pe la bucatarie gatind.

 

Angiuta ai baiat mare de acum,felicitari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...